pomoc w odblokowaniu porty B525s

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stalowymis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-28, 13:09

pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: stalowymis »

witam,

mam pytanie czy mając publiczne ip można odblokowac jakiś port w huawei b525s (ktory dziala z LTE tmobile) tak aby załozyć domene np. na no-ip i podpiac pod nia kamere ip do której byłby dostęp z zewnatrz (z każdej przeglądarki) ?

może ktoś już to robił i pomoże mi w konfiguracji ddns i przekierowania portow ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: krystianb »

Po pierwsze to musisz wykupić zewnętrzny adres IP u operatora, w tmobile taka usługa dostępna jest chyba tylko w taryfach biznesowych.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
stalowymis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-28, 13:09

Re: pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: stalowymis »

bez wykupienia uslugi nie da sie tego zrobic ? jesli nie mam "firmy" to oznacza ze nie moge podlaczyc kamery do internetu i zrobic podgladu - troche slabo to wyglada...
z tego co sie orientuje to wlasnie po to jest noip zeby ominac to zewnetrzne ip od tmobile ktore jest tylko dla firm
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: key »

No-Ip jest po to, zeby mozna bylo przypisac zmienny IP do stalego adresu. To bedzie dzialac.

Problemem moze byc dostep z zewnatrz - wiekszosc ISP blokuje przychodzace zapytania.
Nie pomagam na PW.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: robertnik »

Nie noip jest dla tych co mają zmienne, ale publiczne IP, Ty jesteś za maskaradą(wielu użytkowników po wyjściu na świat ma dokładnie to samo IP).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w odblokowaniu porty B525s

Post autor: matek451 »

Aby mieć podgląd z kamer nie potrzeba mieć publicznego IP z dostępem z zewnątrz. Współczesne kamery/rejestratory maja podgląd poprzez P2P lub chmurę producenta. Operatorzy mobilni z zasady blokują ruch inicjowany z internetu, także T-mobile. Niektórzy jak Plus oferują dla indywidualnych płatny publiczny IP , zarówno dynamiczny jak i stacjonarny. w orange można uzyskać za darmo dynamiczny, APN vpn, poprzez BOK uzasadniając taką potrzebę. Staly jest płatny i dla firm. w T-Mobile tylko dla firm. W Play w ogóle niedostępny.
ODPOWIEDZ