Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: damianek420 »

Witam.

Chciałbym kupić modem usb do RT-AC66U / RT-N66U z tym, że te kompatybilne podane przez producenta są chyba bez rewelacji. Zalezy mi na dobrym transferze LTE oraz wejsciu na 2 antenty. Z tego co widzialem popularny z modemow to Huawei E3372 czy może zecydować sie na jakis inny do tych routerow? a jeśli nie to lepiej brać E3372h czy E3372s? wersja hilink czy no-hilink?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: matek451 »

Asusy i modemy USB to mało udane małżeństwo https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=20204
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: damianek420 »

czytałem ten wątek lecz jest z 2 lat myślalem że coś się zmieniło w firmware . No a odnośnie wgrania innego softa będzie działać ok ? jaką wtedy konfiguracje sprzętu zastosowac? jakie Routery dobrze grają z usb LTE w tej chwili? chodzi o takie z kilkoma antenami dołączanymi do sieci WIFI / portem Gigabitowym ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: matek451 »

Na dzień dzisiejszy korzysta się ze stacjonarnych routerów LTE z agregacja pasm LTE. Modemy LTE odchodzą do lamusa, brak modemów USB z agregacja pasm LTE.
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: damianek420 »

Chciałbym mieć:
-porty gigabitowe LAN/WAN
-WiFi ac
-Agregacje pasm LTE (min cat6)
-Dobry zasięg wifi
-Dołączane anteny do LTE
-port USB do podpięcia zewnętrznego dysku

Myślałem że zrobie to dobrze w konfiguracji router WiFi + modem USB + antena LTE lecz z tego co widzę nie jest to dobre rozwiązanie i mogą być problemy. Więc pewnie zostaje mi konfiguracja router z modemem LTE + antena LTE + repeater WiFi (opcjonalnie)

po poszukiwaniach znalazłem model HUAWEI B525s

teraz mam kilka pytan:
-czy faktycznie drugie rozwiązanie okaże się lepsze?
- jakieś sugestie odnośnie innych dobrych alternatyw co do wybranego modelu routera?(HUAWEI B525s) czy pozostać przy nim?

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: wojteks »

O repeaterze WiFi od razu zapomnij.
Nie pomagam na PW!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: robertnik »

W niektórych aspekatach lepsze, a w niektórych nie np repeater w każdej sieci działa destrukcyjnie, jesteś ograniczony do Samby konfigurowanej przez producenta...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: krystianb »

damianek420 pisze:Więc pewnie zostaje mi konfiguracja router z modemem LTE + antena LTE + repeater WiFi (opcjonalnie)
3 prawidłowa opcja to router z wbudowanym modemem + antena (+ kabel ethernet + dodatkowy AP, tam gdzie sygnał z routera jest zbyt słaby, ewentualnie jak ktoś bardzo chce to kabel można zamienić na PLC(np DLAN))
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: damianek420 »

Czyli kupno HUAWEI B525s + antena będzie póki co dobrym wyborem ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router ASUS RT-AC66U / RT-N66U jaki modem?

Post autor: robertnik »

Zadajesz dziwne pytania. Jedni lubią szynkę a inni iść do kina. Który kolor jest najlepszy...
B525 jest lepszym, mniej kłopotliwym, obsługującym agregację 2 pasm rozwiązaniem niż modem z ruterem. Koniec kropka, a czy to dobry wybór to zależy dla kogo, w jakiej lokalizacji, sieci, jej parametrów, portfela itd...
Komuna się skończyła nie ma jednego słusznego rozwiązania dobrego dla każdego, ale mogą być optymalnie dobrane z strony technicznej przynajmniej na dzień dzisiejszy, bo jutro...
ODPOWIEDZ