Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: bballfreaker »

Dzień dobry.

Aktualnie mam router Huawei B525s-23a, bez anten zewnętrznych (T-Mobile). Moja lokalizacja to praktycznie las, więc i zasięg nie jest rewelacyjny, ale jestem cały czas w LTE. W domu mam też internet z Polsatu (Plus), który jest, bo jest telewizja. Nie używam go, bo w godzinach późno popołudniowych i wieczornych prędkość strasznie ssie... Wracając do tematu. Na B525s-23a mam zazwyczaj jedną kreskę zasięgu w LTE (w HSDPA wszystkie, ale prędkość netu jest wówczas niższa, więc zostawiam w LTE). Zastanawiam się nad zmianą routera na ZTE MF286 licząc, że będzie on zbierał sygnał lepiej niż wspomniany wcześniej Huawei, a co za tym idzie, prędkości będą nieco wyższe.

Bardzo proszę o doradzenie, czy jest sens zmieniać router? Czy sygnał sieci będzie lepszy, a zarazem prędkości internetu nieco wyższe? Średnio w godzinach porannych i nocnych prędkość waha się w granicach 30-35Mb/s dowload, 3-4Mb/s upload, ale w godzinach popołudniowych i wieczornych, przy wyższym oblężeniu nadajnika (ok. 1,5km ode mnie) prędkości wynoszą ok. 15-18Mb/s download, 1-2Mb/s upload (generalnie inne sieci w mojej lokalizacji nie są lepsze, więc nie powinienem narzekać, ale...).

Doradźcie, proszę. Myślałem też o antenach, które mógłbym dołączyć do routera, by zwiększyć zasięg operatora, ale nie mogę sobie pozwolić na zamontowanie zewnętrznie. Mogę dołączyć tylko pod sam router. Może coś zaproponujecie sensownego?

Pozdrawiam i dziękuję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: wojteks »

Dołóż anteny zewnętrzne na odpowiednie pasmo a nie wymieniaj router.
Nie pomagam na PW!
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: bballfreaker »

Jakie anteny? Jakiś konkret? Model?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: robertnik »

Nie znając parametrów, więc zapobiegawczo ATK 502, 504. Mamy caluśki dział o antenat i jest tam wiele omówione. Wystarczy poczytać.
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: bballfreaker »

bballfreaker pisze:Myślałem też o antenach, które mógłbym dołączyć do routera, by zwiększyć zasięg operatora, ale nie mogę sobie pozwolić na zamontowanie zewnętrznie. Mogę dołączyć tylko pod sam router. Może coś zaproponujecie sensownego?
Anteny zewnętrzne nie wchodzą w grę, tylko bezpośrednio dokręcane do routera.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: wojteks »

bballfreaker pisze:Anteny zewnętrzne nie wchodzą w grę, tylko bezpośrednio dokręcane do routera.
No to zapomnij że będzie lepiej. Jeżeli myślisz o patyczkach dokręcanych do routera to one nic nie dają.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: matek451 »

To sobie dokręć jakieś patyki jak koniecznie się upierasz i masz kilkadziesiąt złotych na zmarnowanie, pełno takiego szajsu na Allegro. Mieszkasz w lesie, nie raczysz nawet podać gdzie. Nie pokazałeś żadnych parametrów sygnału, pasma LTE, CID BTS-a i chcesz korzystać z internetu w domu bez anten zewnętrznych. Twój wybór, idzie wiosna na drzewach pojawią się liście więc życzę powodzenia. W takich lokalizacjach skuteczne anteny zewnętrzne to podstawa. Nie ma czegoś takiego jak antena wewnętrzna, to marketingowy bełkot handlarzy. Tłumienie ścian wynosi około 10dB w zależności od pasma u ciebie dochodzi jeszcze lokalizacja w trudnym terenie i mimo odległości 1,5km sygnał jest slaby, świadczy o tym niski UL.
RichardTM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-28, 10:22

Re: Zmiana Huawei B525s-23a na ZTE MF286 - będzie lepiej?

Post autor: RichardTM »

Myślę, że Huawei B525 jest lepszy niż ZTE MF286, mimo że MF286 ma wymienną baterię.
ODPOWIEDZ