Modem LTE pod linuxa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kzn24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-09, 12:14

Modem LTE pod linuxa

Post autor: kzn24 »

Dzień dobry wszystkim :)

Poszukuję jakiegoś modemu LTE, który byłby w pełni kompatybilny z Linuxem. Mam w domu mały serwer z debianem, z którego chciał bym zrobić router. Za pomocą modemu lte przydzielić mu zewnętrzny adres IP, i dalej natować to iptables i rozsyłać po domu za pomocą switcha i jakiegoś AP. Pytanie właśnie tylko o jakiś w miarę sensowny modem, który były w pełni kompatybilny z linuxem. Raczej nie chciał bym wchodzić tutaj w jakiś router do LTE, bo wolał bym mieć zarządzanie wszystkim w 1 miejscu (już mam trochę usług na tym debianie).
Dostałem też taką oto antenę https://archiwum.allegro.pl/oferta/ante ... 87098.html i fajnie było by ją podłączyć do tego modemu :)
Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie i mógł by mnie wspomóc dobrą radą?

Pozdrawiam serdecznie :papa:
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE pod linuxa

Post autor: robertnik »

Nie wiem czy wszystkie, ale większość ruterów stoi na linuxie, a jaki modem. Poczytaj eko.one. Będą tam pisać o distro do ruterów(Cezary je modyfikuje i kompiluje), będą gotowe paczki. To dobre miejsce dla takich pytań.
ODPOWIEDZ