Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

Ja7 pisze:
mrozilla pisze:Jak jest teraz z routerami z Play z drugiej ręki? Nie ma strony żeby sprawdzić czy urządzenie jest wzięte na raty. Czy np. przedłużenie abonamentu i wzięcie urządzenia jest równoznaczne z tym, że jest ono na raty? Da się to jakoś określić?
Jeśli chcesz kupić router z drugiej ręki to nie powinieneś przejmować się tym, czy jest wzięty na raty czy nie. Zabezpieczeniem spłaty rat przy takim kredycie konsympcyjnym jest osoba, która wzięła te raty a nie przedmiot. Spójrz co się dzieje np. w przypadku gdy router uległ by zniszczeniu. Mimo tego, że przedmiotu już nei ma i tak raty trzeba płacić (płaci ten kto podpisał umowę).
Jednak 5x bym się zastanowił czy kupić z drugiej ręki router wzięty na raty, ten kto kupił przestanie płacić (częste przypadki skoro operatorzy wprowadzili taki zapis do regulaminu) i mamy cegłę a co z tym zrobi operator, jak odzyska pieniądze to dla posiadacza cegły nie ma najmniejszego znaczenia.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Jeśli jest kupiony przed takim zapisem w regulaminie to nie ma się czego bać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

Skąd pewność?

Jako właściciel cegły będziesz się użerał z operatorem żeby odblokował bo przecież kupiony przed zmianą regulaminu czy z poprzednim właścicielem żeby oddał kasę albo zapłacił zaległe raty i poprosił operatora o odblokowanie.

Router wzięty na raty jest własnością operatora do momentu zapłaty ostatniej raty (zresztą wszystko inne wzięte na raty też tak zwykle ma).
Nie pomagam na PW!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: darekka »

Żaden operator niczego nie zablokuje co zostało sprzedanę na umowę/raty PRZED WEJŚCIEM TAKICH ZAPISÓW i jak ktos kupił cokolwiek z drugiej ręki ale zakupione przed wprowadzeniem oficjalnie do umów/ich regulaminów informacji o ewentualnej możliwości blokady może i powinien spać spokojnie.
Termin wprowadzenia tych zmian to bodaj 11 września 2020 i sam kupiłem z drugiej ręki H122 wzięty z Play na umowę z paragonem z dnia 3.09.2020 więc śpię spokojnie.
darekka
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: darekka »

Nie mogę edytowac posta wyżej więc wkleję tu więcej info: https://rootblog.pl/play-od-teraz-bloku ... artfonach/ wg tego umowy od 11 września 2020 podlegają pod mozliwośc blokady-wcześniejsze nie moga być blokowane więc spijmy spokojnie
darekka
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: mrozilla »

Pozostaje właśnie kwestia możliwości sprawdzenia, upewnienia się (poza informacją od sprzedawcy) czy router był wzięty na raty, czy właśnie jak wyżej było napisane jako komponent. Pozostaje czekanie aż pojawi się możliwość sprawdzenia przez stronę?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

darekka pisze:Nie mogę edytowac posta wyżej więc wkleję tu więcej info: https://rootblog.pl/play-od-teraz-bloku ... artfonach/ wg tego umowy od 11 września 2020 podlegają pod mozliwośc blokady-wcześniejsze nie moga być blokowane więc spijmy spokojnie
Co jednak nie zmienia faktu że router jest operatora (czy tam tego kto udzielił kredytu) i w zasadzie może z nim zrobić co chce, tak czy tak bym nie kupił. Ciekawe co zrobią lombardy.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6438
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: onken »

Lombardy cały czas sprzedają chyba routery z T-Mobile itp

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: nefczibaku »

No to wtrące swoje trzy grosze do tego wątku. Otóż sytuacje gdy klient nie spłaca rat są bardzo rzadkie a nie częste. Operatorzy od lat są dość dobrze zabezpieczeni, mają skuteczne procedury windykacyjne. Klient, który nie płaci nie podpisze już nowej umowy u żadnego operatora. Ostatecznie większość dłużników i tak udaje się zwindykować.
Pewnie, że jest ryzyko, ale prawdopodobieństwo blokady kupionego sprzętu jest bardzo małe, a nie duże jak tu się niektórzy wypowiadają.
Głównym celem tego zabiegu jest raczej wywołanie obaw u takich userow jak my. Jeśli się obawiasz blokady to być może zdecydujesz się na umowę z operatorem bez żadnego ryzyka.
Takie blokowanie technicznie jest możliwe od zawsze, nie kosztuje w zasadzie nic, a przy takim nasyceniu rynku każdy pomysł zwiększający akwizycje jest dobry.

Także osobiście nie obawiał bym się takiego zakupu. Ale wiadomo, decyzję każdy podejmie sam.
Gonzo19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-24, 16:35

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Gonzo19 »

Ja7 pisze:Z innej beczki ale zwiazane z Huawei B818, jaki przedłużacz do zasilacza do teog routera możecie polecić? Długość min 1,5 m.
jakikolwiek, sam tez mozesz sobie zrobić, wtyczka, gniazdo i kawałek przewodu np. OMY 2x1mm2
Gonzo19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-24, 16:35

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Gonzo19 »

darekka pisze:Nie mogę edytowac posta wyżej więc wkleję tu więcej info: https://rootblog.pl/play-od-teraz-bloku ... artfonach/ wg tego umowy od 11 września 2020 podlegają pod mozliwośc blokady-wcześniejsze nie moga być blokowane więc spijmy spokojnie
mogą, dopóki sprzęt jest własnością operatora, czyli nie spłaciłeś rat. Natomiast nie zablokują, jeśli sprzęt jest spłacony a Ty nie płacisz abonamentu i masz umowę przed 11.09 2020 roku
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: matek451 »

Do 11.09 nie było rat za sprzęt, od razu był własnością klienta. Obecnie sytuacja nie jest jasna bo w cennikach i regulaminach nie ma jednoznacznego zapisu na ten temat. Postaram się popytać DB.
Gonzo19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-24, 16:35

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Gonzo19 »

Były raty, bo sam brałem w maju na raty router, chyba, ze mówimy tylko o Playu, to nie wiem.
kmazzi

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kmazzi »

onken pisze:Lombardy cały czas sprzedają chyba routery z T-Mobile itp
bajki
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6438
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: onken »

Pitolisz kolego

Pierwsze z brzegu

https://www.loombard.pl/products/router ... mplet-vnsz
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: atento »

lombardy cały czas sprzedaja taki sprzęt ;) routery/telefony z plusa, wyłapać to można zazwyczaj jesli dadzą zdjęcie opakowania...
Ja tam nie kupuje sprzętu z drugiej ręki, jak to powiadaja biednego nie stać na wydawanie. Poszedłem na playa i kupiłem normalnie do tego z aliexpress ax3 pro i bajka.

Tak poza tematem jak ktoś potrzebuje mocarnego wifi w domu to chinski ax3 pro jakiego mam nie pobije nic, podobno wersje europejskie są inne i wycięte wzmacniacze wifi. Masakrator nawet jesli telefon nie ma wifi6 to zasięg ogromny. Routery jakie miałem zasięg konczył sie w domu i nawet w wc nie zawsze działało, teraz zasięg mam 50 metrów od domu normalnie można używać przez dwie sciany i drzwi. Zamiast 3 routerów z wi-fi mam jeden.

Nie działa link+ w wersji chinskiej z b818 tylko w trybie bridge przez wifi (kablem nie da rady), wtedy mamy jedna siec ale 0 funkcjonalności ax3, jednak podobno z innymi sprzetami b818 link+ nie działa tak samo jak z chinskim ax3 ;)
MajorK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-18, 20:36

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: MajorK »

Drodzy forumowicze, potrzebuję porady w zakupie sprzętu, obecne łącze to Neostrada 10Mbps i przejście na wyższe prędkości jest niemożliwe – technik Orange powiedział, że prawdopodobnie w 2023r będzie doprowadzony światłowód albo dom będzie w zasięgu 5G.

Potrzebuję jakiegoś rozwiązania, żeby 2 osoby do tego 2023r mogły prowadzić wideo konferencje jednocześnie i żeby nie ucinało dźwięku co chwilę.
Robiłem testy telefonem z kartami Plusa, Orange i Play – tylko Play złapał w domu LTE (3/4 kreski i co jakiś czas zasięg spadał do 2 kresek) transfer download pływał od 4Mbps – 30Mbps na Speedtest.net na zewnątrz uzyskałem 3/4 kreski zasięgu ale już powtarzalne 40Mbps – wiem że to są bardzo poglądowe dane ale widzę że jest szansa na zadowalające łącze z Play – poprawcie mnie jeśli się mylę.

Chce teraz kupić modem bez umowy i jakiś pre-paid z Play i przeprowadzić testy, o których tu piszecie, zanim go kupię napiszcie proszę jaki sprzęt warto kupić, żeby mieć w we wsi Hebdów (koło Nowego Brzeska) jak najlepsze połączenie?
Zastanawiałem się nad B818, B715 i może jakiś niższy model, jeśli nie miałbym korzyści z agregacji pasm z najbliższych BTSów Playa ID: PRO7001 w odległości 3,5km od domu i PRO2501 w odległości 4 km od domu (inne chyba nie wchodzą w grę, bo nie łapało mi LTE na telefonie podczas testów).

Mam gdzieś taką antenę https://archiwum.allegro.pl/oferta/ante ... 03456.html czy ona się nada do zwiększenia mocy sygnału w tym rejonie? Czy to bardziej stłumi sygnał niż wzmocni?

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: matek451 »

W Play nadal 100GB na m-c jest za darmo, wystarczy starter odNowa za 5 zl. Test na telefonie na zewnatrz, aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screeny z niej i wyniki speedtestu. Do Play sprzetu się samemu nie kupuje bo B818 mają w fajnej cenie w abonamencie.Liczzy się tylko stacja w Hebdowie PRO2501 z agregacją 4 pasm LTE.Z innych operatorów NetWorks ma stację w Szpitarach z agregacja 4 pasm LTE dla Orange i T-mobile a Plus ma tam LTE2600+1800+900.
MajorK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-18, 20:36

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: MajorK »

To jest dom rodziców, także testy zrobię przy kolejnych odwiedzinach, co do samego sprzętu, myślałem żeby kupić modem bez abonamentu i właśnie pre-paid bo na Neostradę jest jeszcze umowa do końca listopada 2021. Abonament mógłbym wziąć razem z urządzeniem pod koniec 2021, jak Play się sprawdzi jako dostawca Internetu.

Mam też kolejne pytanie - czy nr stacjonarny można przenieść z Orange do Play (z tego co wiem teraz jest to Voip - telefon jest wpięty do Funboxa 2.0) a Huawei B818 ma gniazdo RJ11 - czy jest szansa żeby Internet i telefon stacjonarny działały w Play?
losiu20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-22, 19:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: losiu20 »

witam,
obecnie używam zestawu PLAY ZTE , umowa się kończy i play na moje nieszczęście osiąga najlepsze wyniki, obecnie chcę mieć umowę z B818 plus ta antena https://allegro.pl/oferta/2x-antena-lte ... 6993533478, obecnie mój zestaw zawsze łączy się z nadajnikiem ze zdjęcia poniżej, odległość spora i moje pytanie czy ten zestaw będzie dobry, czytałem trochę i wydaje mi się odpowiedni
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: matek451 »

Router OK , zrób test LTE2600, lte2100, lte1800 na WF830 wymuszjąc je po kolei i pokaż screeny z Ustawienia LTE oraz speedtesty. Po co ci antena szerokopasmowa?
losiu20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-22, 19:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: losiu20 »

zrobię testy niedługo, aby sygnał poprawić ? :P nie ma routera jeszcze
wrzuciłem wynik speed test oraz dane z routera, oraz wynik pasma 1 z 7 połączone
matek451 pisze:Router OK , zrób test LTE2600, lte2100, lte1800 na WF830 wymuszjąc je po kolei i pokaż screeny z Ustawienia LTE oraz speedtesty. Po co ci antena szerokopasmowa?
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

Ciekawe, do B818 wyszedł chyba update firmware z obsługą mesh, https://yescrowd.optus.com.au/t5/Broadb ... -p/627575#
w Europie chyba na razie niedostępna opcja,
losiu20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-22, 19:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: losiu20 »

matek451 pisze:Router OK , zrób test LTE2600, lte2100, lte1800 na WF830 wymuszjąc je po kolei i pokaż screeny z Ustawienia LTE oraz speedtesty. Po co ci antena szerokopasmowa?
witam, jesteś w stanie coś pomoc z doborem przy takich informacjach ? na dniach dostane B818, 14 dni na zwrot, odddam jak będzie gorzej niż z zestawem ZTE od play
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: matek451 »

Zaskakuje logowanie do tak odległego BTS-a i nawet sygnał niezły. Zobaczysz jak będzie z B818. Ale na WF830 masz swoisty rekord jesli chodzi o zasięg i parametry sygnału na 2600MHz na nim.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: atento »

pawel_b pisze:Ciekawe, do B818 wyszedł chyba update firmware z obsługą mesh, https://yescrowd.optus.com.au/t5/Broadb ... -p/627575#
w Europie chyba na razie niedostępna opcja,
przeciez jest opcja link+... to mesh

nie dziala z wszystkim, z moim routerem tylko w trybie bridge wifi jest jedna siec wi-fi, po kablu nie dziala


system>ustawienia systemu

Kod: Zaznacz cały

ink+
Routery obsługujące funkcję Link+ można połączyć ze sobą, aby stworzyć jedną dużą sieć roamingu. Po połączeniu routery będą korzystać z tej samej nazwy sieci Wi-Fi, hasła, hasła logowania do urządzenia, listy blokowania Wi-Fi i listy zaufanych, strefy czasowej oraz ustawień automatycznej aktualizacji co router główny. Jeśli ustawienia routera głównego zostaną zmienione, zostaną one zsynchronizowane ze wszystkimi routerami w sieci.
Teraz można łatwo się przemieszczać, zachowując połączenie.
Po włączeniu funkcji Link+, aby zapewnić prawidłowe działanie tej funkcji, należy ponownie uruchomić urządzenie.
Lipa straszna w 818 :facepalm:
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

@atento
Tak, to jest cały czas nierozwiązany problem w B818 :(
losiu20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-22, 19:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: losiu20 »

matek451 pisze:Zaskakuje logowanie do tak odległego BTS-a i nawet sygnał niezły. Zobaczysz jak będzie z B818. Ale na WF830 masz swoisty rekord jesli chodzi o zasięg i parametry sygnału na 2600MHz na nim.
jestem na górce i widzę chyba bezpośrednio nadajnik, może dlatego ?
losiu20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-22, 19:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: losiu20 »

B818 bez żadnej anteny zewnętrznej na półce z książkami w trybie auto osiąga jak na poniższym zdjęciu, piętro wyżej prędkość wzrasta o 10. Nie wiem jakie pasma agreguje bo nie jest napisane w trybie auto albo nie umiem znaleźć w programie
Gonzo19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-24, 16:35

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Gonzo19 »

Screenshot_2020-09-26 Speedtest od Ookla – globalny test prędkości łącza szerokopasmowego.png
jak wyżej, b818 lezy gdzies na strychu
ODPOWIEDZ