Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
minerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-02-14, 20:50

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: minerek »

nie macie problemu na tym routerze z wifi? co jakis czas znika mi i wraca, najpierw wariuje i poingi do bramy sa czesciowo time out albo ponad 1500ms. Po jakims czasie walki z odswiezaniem itp nagle znika wifi i pozniej sie pojawia. Mam to na 2.4. Sygnal full. Najnowsze oprogramowanie, router z play
smyk16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-28, 00:54

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: smyk16 »

minerek pisze:nie macie problemu na tym routerze z wifi? co jakis czas znika mi i wraca, najpierw wariuje i poingi do bramy sa czesciowo time out albo ponad 1500ms. Po jakims czasie walki z odswiezaniem itp nagle znika wifi i pozniej sie pojawia. Mam to na 2.4. Sygnal full. Najnowsze oprogramowanie, router z play
Obszedłem problem instalując w domu 3pak Deco E4
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

minerek pisze:nie macie problemu na tym routerze z wifi? co jakis czas znika mi i wraca, najpierw wariuje i poingi do bramy sa czesciowo time out albo ponad 1500ms. Po jakims czasie walki z odswiezaniem itp nagle znika wifi i pozniej sie pojawia. Mam to na 2.4. Sygnal full. Najnowsze oprogramowanie, router z play
Może to ten sam problem co u mnie? Wydaje mi się, że u mnie taką chwilową zwiechę WiFi powoduje Samsung TV (rocznik 2018). Byłoby to jednak dosyć dziwne i ciężkie do logicznego wyjaśnienia ;)
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

smyk16 pisze:Czy B818 ma możliwość zarezerwowania adresów IP dla większej liczby urządzeń niż 8?
Nie wydaje mi się. Ja tymczasowo podstawiłem serwer DHCP na maszynce, która u mnie działa 24/7.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

Mały update w sprawie zawiasów routera. Ewidentnie zapalnikiem jest duży transfer w krótkim czasie. Nie ma znaczenia czy po kablu czy wifi.
Dzisiaj o 4.00 odpalił mi się backup "dużego" systemu (pojęcie względne). Tuż po jego zakończeniu, o godzinie 4.09 nastąpił transfer paczki 2GB z backupowanego systemu na dysk sieciowy (wszystko po kablu). W tej samej minucie nastąpiło chwilowe rozłączenie prawdopodobnie wszystkich klientów sieci, niezależnie od tego czy byli połączeni przewodowo, czy też bezprzewodowo...

Ten router doprowadza mnie do szewskiej pasji ostatnio. Zaczynam rozumieć dlaczego ktoś dał limit rezerwacji IP tylko dla 8 klientów. Taka sugestia, że przy większej liczbie sprzęt i tak przestanie ogarniać. Nie wyobrażam sobie jak ten router ma ogarnąć aż 64 klientów (specyfikacja producenta). Najlepsze jest to, że w logu systemowym routera nie ma żadnego wpisu z tej godziny.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Sprawdzałeś czy problemy również występują na fabrycznym zasilaczu?
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

DonMattheo pisze:Sprawdzałeś czy problemy również występują na fabrycznym zasilaczu?
Właśnie będę sprawdzać, ale byłoby to dziwne gdyby winny okazał się nowy splitter zasilany najpierw injectorem, a teraz switchem z górnej półki. Bez przesady żeby router ubijał streaming 4K na TV albo przesłanie 2GB paczki w po kablu i to w sieci lokalnej...

EDIT:
Próbowałem właśnie odtworzyć problem wyzwalając ręcznie backup i patrząc cały czas na pingi, ale nie udało się. Zmieniłem jednak w międzyczasie w routerze kilka ustawień które niby nie powinny mieć żadnego związku, ale jednak...
Chyba pozostawię jeszcze to PoE i zobaczymy czy problem się powtórzy kolejny raz. Jak się powtórzy to spróbuję szczęścia z zasilaczem i zobaczymy czy to wina splitter'a.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

Jak pobierasz duże piki i router Ci resetuje to pewnie wina PoE. Wystarczy że procesor będzie bardziej obciążony wzrasta zapotrzebowanie na prad i zasilanie nie wyrabia...
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

Debik pisze:Jak pobierasz duże piki i router Ci resetuje to pewnie wina PoE. Wystarczy że procesor będzie bardziej obciążony wzrasta zapotrzebowanie na prad i zasilanie nie wyrabia...
A jak przesyłam w sieci lokalnej między sprzętami podpiętymi do jednego switcha? Pobór prądu wygląda normalnie, nie ma pików. Nic się też zbytnio nie grzeje – ani splitter, ani router.
Maciek90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-04, 19:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Maciek90 »

Witam,
Przymierzam sie do zmiany rutera, a mianowicie nad b818 lub zte mf286D cat.12 (nowosc w play) co byscie polecili. Do bts'a mam 1km, pasma 1800 i 800, do drugiego 4km, pasma 2100, 1800, 800. Teraz posiadam b311 i osiagam 10- 20 Mb w zaleznosi od pory dnia.
Z gory dziekuje za pomoc.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: ktry »

Jak nie masz w pobliżu 2600 to bez sensu władujesz kase,a pożytku nie będzie. Kup b 535 za ok 300 zł i będziesz miał prawie to samo co na 818. Trzeba zrobić pomiary na każdym paśmie. Myślę że 1800 plus 2100 zrobi robotę. 800 bym nie brał pod uwagę, bo pleyu ma tylko 5 mhz więc mało i wiele nie doda w agregacji.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

Debik pisze:Jak pobierasz duże piki i router Ci resetuje to pewnie wina PoE. Wystarczy że procesor będzie bardziej obciążony wzrasta zapotrzebowanie na prad i zasilanie nie wyrabia...
Uzupełnię jeszcze, bo w poprzednich postach mogło się zgubić, że nie resetuje się router, tylko dosłownie na kilka-naście/dziesiąt sekund tak jakby funkcja routingu przestaje działać – objaw taki, że urządzenia w LAN nie widzą siebie na wzajem.
Obserwowałem dwa dni temu aktualny pobór prądu w W na tym porcie switcha w trakcie takiej sytuacji i nie widziałem żadnego piku. Tak jak napisałem, switch pokazuje pobór między 7-9/10 W (przy napięciu 53.7 V i prądzie w zakresie 100-150 mA), to nawet nie jest połowa tego czym dysponuje zarówno oryginalny zasilacz, jak i splitter. Zresztą mając te wszystkie dane sam switch też ma zdolność zaraportowania problemów z zasilaniem, a nic takiego nie zgłasza.
Oba urządzenia (switch i splitter) uzgadniają między sobą standard PoE+ (dostępne 25.5 W). Skrętka 100% miedzi UTP cat. 6 (Bitner Bitlan), starałem się przestrzegać kątów gięcia przewodu, miałem tyle miejsca w listwach przypodłogowych, którymi ciągnąłem skrętkę. Max. 1-2 ciaśniejsze zakręty musiałem zrobić.

Wiesz, nie bronię tego PoE / splittera, będę sprawdzać. Tym bardziej że nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie. Po prostu to bardzo dziwna przypadłość i serio niezbyt jestem w stanie znaleźć logiczne wytłumaczenie. Dlatego przedstawiam szczegółowo wszystkie obserwacje. Może ktoś bardziej ogarnięty mi odpowie :niepewny:
Maciek90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-04, 19:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Maciek90 »

ktry pisze:Jak nie masz w pobliżu 2600 to bez sensu władujesz kase,a pożytku nie będzie. Kup b 535 za ok 300 zł i będziesz miał prawie to samo co na 818. Trzeba zrobić pomiary na każdym paśmie. Myślę że 1800 plus 2100 zrobi robotę. 800 bym nie brał pod uwagę, bo pleyu ma tylko 5 mhz więc mało i wiele nie doda w agregacji.

A jaka antene dobrac? 2100 mam tylko na tym dalszym bts'ie.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Cipher pisze:
Debik pisze:Jak pobierasz duże piki i router Ci resetuje to pewnie wina PoE. Wystarczy że procesor będzie bardziej obciążony wzrasta zapotrzebowanie na prad i zasilanie nie wyrabia...
Uzupełnię jeszcze, bo w poprzednich postach mogło się zgubić, że nie resetuje się router, tylko dosłownie na kilka-naście/dziesiąt sekund tak jakby funkcja routingu przestaje działać – objaw taki, że urządzenia w LAN nie widzą siebie na wzajem.
Obserwowałem dwa dni temu aktualny pobór prądu w W na tym porcie switcha w trakcie takiej sytuacji i nie widziałem żadnego piku. Tak jak napisałem, switch pokazuje pobór między 7-9/10 W (przy napięciu 53.7 V i prądzie w zakresie 100-150 mA), to nawet nie jest połowa tego czym dysponuje zarówno oryginalny zasilacz, jak i splitter. Zresztą mając te wszystkie dane sam switch też ma zdolność zaraportowania problemów z zasilaniem, a nic takiego nie zgłasza.
Oba urządzenia (switch i splitter) uzgadniają między sobą standard PoE+ (dostępne 25.5 W). Skrętka 100% miedzi UTP cat. 6 (Bitner Bitlan), starałem się przestrzegać kątów gięcia przewodu, miałem tyle miejsca w listwach przypodłogowych, którymi ciągnąłem skrętkę. Max. 1-2 ciaśniejsze zakręty musiałem zrobić.

Wiesz, nie bronię tego PoE / splittera, będę sprawdzać. Tym bardziej że nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie. Po prostu to bardzo dziwna przypadłość i serio niezbyt jestem w stanie znaleźć logiczne wytłumaczenie. Dlatego przedstawiam szczegółowo wszystkie obserwacje. Może ktoś bardziej ogarnięty mi odpowie :niepewny:
Może któreś z urządzeń sieje po sieci, nie masz w tym switch'u detekcji np. broadcast storm?
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

DonMattheo pisze:Może któreś z urządzeń sieje po sieci, nie masz w tym switch'u detekcji np. broadcast storm?
Jeszcze nie zgłębiałem takich szczegółowych opcji, ale poszukam :)
Ogólnie mam taki update, że moje obserwacje "outage'ów" były w dużej mierze oparte na zmianie stanów encji w instancji smart home (np. TV albo inne urządzenie staje się niedostępne). Instancja działa na Intel NUC, który jak się okazuje ma problem ze sterownikiem karty sieciowej... Błąd powoduje zawieszanie się interfejsu sieciowego i do czasu kiedy host go nie zreanimuje, to przez kilkanaście sekund instancja smart home widzi sieć tak jakby jej odpiąć kabel od internetu... :niepewny: Zaaplikowałem tymczasowe poprawki.

Póki co jest spokój. Wczoraj odpalałem streaming 4K na Netflix i streaming Nvidia Gamestream w sieci lokalnej. Nic się nie wydarzyło, nic się nie grzało, pobór prądu na switch'u nie pikował. Dzisiaj porobię jeszcze "stress test'y" narzędziem iperf3, pouploaduje duże pliki po LAN, itp. żeby zobaczyć czy problem karty sieciowej został rozwiązany.
Reasumując, chyba zbyt wcześnie osądziłem B818 o zdradę stanu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

Jeżeli masz switch w sieci to transfer między urządzeniami w sieci LAN omija B818.
Nie pomagam na PW!
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

Witam - pierwszy post na forum.
Na początku roku kupiłem sobie ten router, zainstalowałem - super zadowolony. Po wifi 100Mbps od startu :) ale .... minęły 4 tygodnie i w poprzedni weekend jakby szlag go trafił... najpierw 1.5 w porywach 5, (Down) a teraz w nocy to do 40 max....
Nie mam żadnego sprzętu z Androidem coby zweryfikować HManagerem - jak sugerujecie. Tylko nie było mi to potrzebne przez 4 tygodnie - działanie aż zanadto do moich potrzeb.
Stacja to T-40230 Orange (Grodzisk Wlkp, Powstaców Chocieszyńskich). Odległość ok 500m w prostej linii, bez anteny zewnętrznej. Co to może być? Konserwacja? Uszkodzenie? Coś w routerze? Licze na pomoc.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Sprawdzasz po WiFi czy kablu? Sprawdź na kablu jakie masz prędkości.
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

Po kablu różnica jest ale nie jest ona oszałamiająca. W pierwszych dniach jak sprawdzałem, to po kablu (po wyłaczeniu wifi) dochodziło do 160, czyli dla mnie super.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

slavo111 pisze:Witam - pierwszy post na forum.
Na początku roku kupiłem sobie ten router, zainstalowałem - super zadowolony. Po wifi 100Mbps od startu :) ale .... minęły 4 tygodnie i w poprzedni weekend jakby szlag go trafił... najpierw 1.5 w porywach 5, (Down) a teraz w nocy to do 40 max....
Nie mam żadnego sprzętu z Androidem coby zweryfikować HManagerem - jak sugerujecie. Tylko nie było mi to potrzebne przez 4 tygodnie - działanie aż zanadto do moich potrzeb.
Stacja to T-40230 Orange (Grodzisk Wlkp, Powstaców Chocieszyńskich). Odległość ok 500m w prostej linii, bez anteny zewnętrznej. Co to może być? Konserwacja? Uszkodzenie? Coś w routerze? Licze na pomoc.
Jak masz Windows to użyj LTE H-Monitor zamiast HManager.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: frutis »

Czy da się jakoś sprawdzić czy MIMO 4x4 jest w użyciu przy wymuszonym 2600MHz? Czy może takie parametry sygnału są za słabe na zestawienie takiego połączenia:

Kod: Zaznacz cały

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Current                       Average                       Min                           Max                                             
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RSRP: -96                     RSRP: -97                     RSRP: -97                     RSRP: -96                     
RSRQ: -9                      RSRQ: -13                     RSRQ: -18                     RSRQ: -7                      
RSSI: -59                     RSSI: -59                     RSSI: -59                     RSSI: -59                     
SINR: +6                      SINR: +11                     SINR: +6                      SINR: +14                     
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

DonMattheo pisze:
slavo111 pisze:Witam - pierwszy post na forum.
Na początku roku kupiłem sobie ten router, zainstalowałem - super zadowolony. Po wifi 100Mbps od startu :) ale .... minęły 4 tygodnie i w poprzedni weekend jakby szlag go trafił... najpierw 1.5 w porywach 5, (Down) a teraz w nocy to do 40 max....
Nie mam żadnego sprzętu z Androidem coby zweryfikować HManagerem - jak sugerujecie. Tylko nie było mi to potrzebne przez 4 tygodnie - działanie aż zanadto do moich potrzeb.
Stacja to T-40230 Orange (Grodzisk Wlkp, Powstaców Chocieszyńskich). Odległość ok 500m w prostej linii, bez anteny zewnętrznej. Co to może być? Konserwacja? Uszkodzenie? Coś w routerze? Licze na pomoc.
Jak masz Windows to użyj LTE H-Monitor zamiast HManager.

To są dopiero jaja. Program na Window nie mogłem go uruchomić - mimo wielu prób,różnych haseł itp. Kupiłem więc tablet (trochę wcześniej niż potrzebowałem- ale co tam) wgrałem Managera.
Dane RSRQ -14, RSRP - 111, RSSI -85, SINR - 0 (czasami minus 1). Czyli słabo. Pokazuje mi dalszą (i bardziej zasłoniętą) stację 271090 (numery eNBID) albo nawet 166204 (która jest całkiem po drugiej stronie domu). Tak jakby <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> stacji nabliższej nie było (170230).
Szybkość Download max 20-25 (jakieś 0.5h temu). Wyrzuciłem z agregacji 800 pozostawiając tylko 1800-2100-2600. Ciekawe jest to, że przy pierwszym starcie download był 5x szybszy... (i to na wifi)
tmcki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-17, 13:20

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tmcki »

Witam forumowiczów.
Przejrzałem cały wątek, zasób wiedzy jaki posiadacie jest tak duży, że chciałem prosić o pomoc poradę.
Kupiłem sobie B818, korzystam z Orange, mam 600 metrów od siebie BTSa Orange ID: 81184 (N!)
GSM900 LTE1800 LTE2100 LTE2600 LTE800 UMTS2100 UMTS900.
Mam całkiem niezły DL 100-120Mb/s natomiast UL na poziomie 6-8 Mb/s.
RSSI na poziomie -77dB, RSRQ -8, RSRP -106, SINR 5.
Na razie router stoi w pokoju od strony BTSa, bez dodatkowych anten. Co byście poradzili?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

@tmicki 600m od Bts i Rsrp -106 ciekawe, gdzie ten router stoi w ołowianej puszcze... na 600 m to tak słabo stosować antenę zewnetrzną. Spróbuj przestawić router w inne miejsce.
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

Byłbym wdzięczny za pomoc z Waszej strony.... Dane są fatalne, szybkość spada i wg managera chwyta tylko stację która jest po drugiej stronie od urządzenia na paśmie 1800. A stacja BTS która jest 600 (niewidzoczna) a 1200metrów to szybkości jak podałem...

Mam ustawione 800+1800+2100+2600, antena : internal, charts speed 1000Mbps (1Gbps) i nastepujące wartości :
RSSI - -83dB, RSRQ-12dB, RSRP -114dB, SINR -1/0dB. Stacja 166204 a jak wywalam 1800 to przeskakuje na 271090 (obie Grodzisk wielkopolski. A ja jest pomiędzy nimi.... Co robię żle albo co się dzieje?
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

Sorry że post pod postem - dodatkek. Odległość od stacji
170230 - 400m (niewidoczna z żadnego miejsca ustawienia na dole na górze, różne pokoje)
271090 - 1300m (widoczna jak usuwam 1800 ale sygnał download spada o połowę)
166204 - 1000m (widoczna jakpdłączam 1800 - i tego ciągnie)
Nigdy nie widzę żeby agregowało... czy tylko ustawieniem pasm to robi?
Liczę na pomoc...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

SINR niski stąd prawdopodobnie brak agregacji i marne prędkości. Zrób testy prędkości i poziomu sygnału dla każdego pasma osobno.
Nie pomagam na PW!
tmcki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-17, 13:20

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tmcki »

Debik pisze:@tmicki 600m od Bts i Rsrp -106 ciekawe, gdzie ten router stoi w ołowianej puszcze... na 600 m to tak słabo stosować antenę zewnetrzną. Spróbuj przestawić router w inne miejsce.
Przestawiałem i nie chciało być lepiej niż -88. Po drodze jest kawałek lasu, możliwe, że on zakłóca. Raczej skłaniam się ku antenie, ale nie mam żadnego doświadczenia w temacie i chciałem prosić o radę jaką dobrać. Router działa cały czas na 2600.
tmcki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-17, 13:20

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tmcki »

wojteks pisze:SINR niski stąd prawdopodobnie brak agregacji i marne prędkości. Zrób testy prędkości i poziomu sygnału dla każdego pasma osobno.
2600: DL 49 UL 6.3
2100: DL 36 UL 9.6
1800: DL 32 UL 13.7
800: DL 22 UL 17.2

Więc agregacja jest. DL przy włączonych wszystkich jest 97.
UPDATE: zrobiłem jeszcze jeden test - podpiąłem się do routera po wifi 1 metr obok i DL jest 135 ale UL 9.
Generalnie boli mnie ten mały upload, bo często wysyłam pliki i wydłuża mi to pracę. Czy antena by tu pomogła? Jeśli tak, to jaka i czy mogłaby być na strychu pod dachem (dachówka ceramiczna)?
slavo111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-10, 11:03

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: slavo111 »

wojteks pisze:SINR niski stąd prawdopodobnie brak agregacji i marne prędkości. Zrób testy prędkości i poziomu sygnału dla każdego pasma osobno.
To po kolei :

B1-2100 (stacja 271090) IN-1,7, OUT 0,3
RSRQ -14
RSRP -118
RSSI -83
SINR -1

B7-2600 (stacja 271090) IN 0.6, OUT 0,25
RSSQ -16
RSSP - 125
RSSI -89
SINR -12

B3-1800 (stacja 166204) IN-10.5 OUT 0,9
RSSQ -13
RSRP -114
RSSI -83
SINR -2

B20-800 (stacja 271090) IN - 4,5, OUT 1,67
RSSQ -13
RSRP -110
RSSI -81
SINR -4

Po włączeniu 800+1800+2100+2600 (F/TDD) wybiera B3-1800 (271090) IN-19,2, OUT 0.96
RSRQ -13
RSRP -115
RSSI - -83
SINR -3

Po wyciągnięciu z pudełka i pierwszym podłaczeniu pokazywało w dzień nie mniej niż 80, przekraczało nawet 120 (IN) a po kablu nawet 160Mbps (IN) i jakoś tak po weekendzie jakby "pierun w Alzacje"... może po podłączeniu kabla coś się zminiło? Podłaczyłemgo do wejścia najwyższego, kabel 2m.
Może coś się poprzestawiało w samym routerze? A może mają awarię/wylaczyli bazę numer 170230? Żeby było jeszcze śmieszniej poleciłem bratu coby sobie kupił urzadzenie i z jego B-818 wychodzi na 120 Mbps po wi-fi... odległość do BTS (400m) podobna, inna miejscowość (Opalenica).
Sam nie wiem...
ODPOWIEDZ