Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Reno7 »

Jest tam też które pasmo jest podstawowe , , jak załączyłem tego screena z huactrl , to tam gdzie jest napisane maszt , jest małymi zielonymi literkami napisane B7 , ale to niewyraźnie widać na screene
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

@Reno7
Jak B7 to 2600Mhz wiec powinno byc zacznie lepiej
Wymien kabel ethernet jeszcze
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

@Reno7
Ten kabel ethernet którym masz podłączony router z laptopem jakiej jest długości? Router i laptop są w tym samym pokoju? Jeśli na dwóch laptopach miałeś ten sam problem to wygląda na uszkodzenie kabla ethernet, pamiętaj żebyś laptop podłączał do tego górnego portu w routerze oznaczonego LAN a nie dolnego LAN/WAN
Laptop jest podłączony bezpośrednio tym kablem do routera czy po drodze jest jeszcze jakieś inne urządzenie typu switch?
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Monte_Christo »

Gdzie aktualnie najkorzystniej można zakupić Huawei B818?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Chodzi ci o ofertę z abonamentem czy samo urządzenie?
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: cegulla »

Witajcie, obecnie korzystam z b715 w sieci t-mobile + antena cybertecha 17dbi. Agreguje pasma 800 + 1800 + 2100 + 2600 i mam prędkości około 200/30 i co mnie dziwi pod samym nadajnikiem mam większe prędkości, zasięg w domu z anteną, że się tak wyrażę mam na full. Zastanawiam się nad sensem przejścia na ten router, o którym mowa w tym temacie.


Obrazek
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Reno7 »

pawel_b pisze:@Reno7
Ten kabel ethernet którym masz podłączony router z laptopem jakiej jest długości? Router i laptop są w tym samym pokoju? Jeśli na dwóch laptopach miałeś ten sam problem to wygląda na uszkodzenie kabla ethernet, pamiętaj żebyś laptop podłączał do tego górnego portu w routerze oznaczonego LAN a nie dolnego LAN/WAN
Laptop jest podłączony bezpośrednio tym kablem do routera czy po drodze jest jeszcze jakieś inne urządzenie typu switch?
kabel długości około 2m. Router i laptop nie są w tym samym pokoju , ale żeby sprawdzić działanie przeniosłem laptopa tam gdzie router i bez zmian. Laptop jest bezpośrednio podłączony do routera. Jutro postaram się dać znać jeśli chodzi o inny kabel : :ok: :)
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: astroneb »

cegulla pisze:Witajcie, obecnie korzystam z b715 w sieci t-mobile + antena cybertecha 17dbi. Agreguje pasma 800 + 800 + 1800 + 2100 + 2600 i mam prędkości około 200/30 i co mnie dziwi pod samym nadajnikiem mam większe prędkości, zasięg w domu z anteną, że się tak wyrażę mam na full. Zastanawiam się nad sensem przejścia na ten router, o którym mowa w tym temacie.


Obrazek
Na pewno jest sens bo twój B715 agreguje tylko 3 pasma ;) Konfiguracje 800 + 1800 + 2100 + 2600 to tylko B818 a że masz zaznaczone w Hmanger to nie oznacze że router to agreguje :facepalm: Jak chcesz to wybierz 1800 + 2100 + 2600 i zobacz czy warto dla ciebie wymieniać czy nie.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

Reno7 pisze:
pawel_b pisze:@Reno7
Ten kabel ethernet którym masz podłączony router z laptopem jakiej jest długości? Router i laptop są w tym samym pokoju? Jeśli na dwóch laptopach miałeś ten sam problem to wygląda na uszkodzenie kabla ethernet, pamiętaj żebyś laptop podłączał do tego górnego portu w routerze oznaczonego LAN a nie dolnego LAN/WAN
Laptop jest podłączony bezpośrednio tym kablem do routera czy po drodze jest jeszcze jakieś inne urządzenie typu switch?
kabel długości około 2m. Router i laptop nie są w tym samym pokoju , ale żeby sprawdzić działanie przeniosłem laptopa tam gdzie router i bez zmian. Laptop jest bezpośrednio podłączony do routera. Jutro postaram się dać znać jeśli chodzi o inny kabel : :ok: :)
Koniecznie sprawdz na innym kablu, tylko na jakims fabrycznym a nie domowej roboty
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Reno7 »

pawel_b pisze:
Reno7 pisze:
pawel_b pisze:@Reno7
Ten kabel ethernet którym masz podłączony router z laptopem jakiej jest długości? Router i laptop są w tym samym pokoju? Jeśli na dwóch laptopach miałeś ten sam problem to wygląda na uszkodzenie kabla ethernet, pamiętaj żebyś laptop podłączał do tego górnego portu w routerze oznaczonego LAN a nie dolnego LAN/WAN
Laptop jest podłączony bezpośrednio tym kablem do routera czy po drodze jest jeszcze jakieś inne urządzenie typu switch?
kabel długości około 2m. Router i laptop nie są w tym samym pokoju , ale żeby sprawdzić działanie przeniosłem laptopa tam gdzie router i bez zmian. Laptop jest bezpośrednio podłączony do routera. Jutro postaram się dać znać jeśli chodzi o inny kabel : :ok: :)
Koniecznie sprawdz na innym kablu, tylko na jakims fabrycznym a nie domowej roboty
Udało mi się naprawić problem. Przeniosłem router do tego pokoju co mam laptopa , bo tu łapie różne BTS-y , no i włączyłem router złapał jakiś inny BTS i połączyłem się laptopem na 5Ghz , no i prędkości zrobiły się wysokie jakieś 50-60Mb/s . Więc następnie przeniosłem router z powrotem do innego pokoju (tu zawsze łapie jeden BTS który jest najbliżej mnie) i połączyłem się laptopem na 5Ghz i prędkości są wysokie :) :) .

Coś się zblokowało. Tylko nie potrafię tego wyjaśnić , bo przecież przywracałem do ustawień fabrycznych router w ustawieniach , a także resetowałem przyciskiem od spodu , potem sformatowałem dysk laptopa i wszystko instalowałem od nowa i żadna z tych rzeczy nie pomogła. Jakbyś mi nie zadał pytania czy router i laptop są w tym samym pokoju , to bym może nie wpadł na pomysł żeby router przenieś tam gdzie łapie też inne BTS-y. Ciekawa sprawa może znasz wyjaśnienie ? albo ktoś inny ?

Dzięki :zdrowko: :zdrowko: :super:
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

@Reno7
Trudno zaleźć sensowe wyjaśnienie ale nie napisałeś czy po kablu Ethernet też już dobrze Ci działa?
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Reno7 »

też dobrze po kablu , ale nie lepiej niż po wifi . Na tym samym poziomie
Caminero
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2020-08-19, 06:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Caminero »

Gdzie najlepiej kupić ten ruter?
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Bez abonamentu to raczej najtaniej na allegro
GSzabados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-11, 09:22

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: GSzabados »

Hello,

First of all, please excuse me for the English post, but I am not a Polish language speaker. But I have found bez-kabli has the best support for many LTE Routers, of course disregarding the Australian Optus forum, they have good stuff as well.

I have a Huawei B818, I have bought it on Allegro, and I use it to replace an old Huawei E5186s-22a. I used to use the E5186 with an E3 firmware, which allowed me to use it in Bridge Mode. I had the first port connected to the WiFi Router, and one of the other ports connected to a RPi to be able to access the Web interface of the E5186. It worked well with the E5186, I could access the RPi through the WiFi on the local network, and the RPi was able to access the E5186's web interface, no issues.
Now as I have the B818, which is an amazing device regarding speed on LTE+, I have the option out of the box to set it to Bridge Mode. I can connect the Wifi Router to the B818's first port, and the internet works through that, but when I try to connect the RPi to the second LAN port, the RPi is unable to access the Web Interface, it is even unable to ping the B818, seems like that the second LAN port is completely turned off.

If I shut down the Router, then the RPi can connect the B818 through the second LAN port, but then the Router when turned on is not able to get the WAN IP from the B818.

Does any of you know a way, how the B818 can be accessed when it is in Bridge Mode? :?

I've tried to contact Huawei Support, but that was only a waste of time, the lady, Marzena K, was just repeating like a parrot, that the B818 has came from Play and I have to contact Play for configuration setting, they are not supporting it. :klnie:
I haven't bought the device from Play, I haven't even got any contact to Play, the device hasn't even got any mark, that it would have any connection with Play, neither on the box or on the device, or in the Web interface. I use the device with an Orange card. But Huawei support doesn't give any answer to my question. I hope someone here has some idea how to do it...

Any advice appreciated! Thanks for the help in advance!

Best Regards,

GSzabados
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Hi. When You Enter bridge mode, than You can connect only one device to b818. That device must have DHCP serwer on, and another device You can plug only to that DHCP serwer decice.

Don’t forget to change IP of your second device! They can’t be on The same subnet
GSzabados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-11, 09:22

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: GSzabados »

Thanks, for the answer, I know that regarding the DHCP server. The Modem is 7.1 and the Router is 8.1, but I cannot access the Web interface with the available settings. It is something extremely stupid solution from Huawei, compared how the previous version on the E5186 worked. In Bridge mode this way, you cannot get the SMS messages, cannot see any signal quality, etc.
Honestly, I didn't even understand when turned on Bridge Mode, why the device kept on the Wifi network. It doesn't make any sense neither...
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Its easy. You must put static route to 7.1 on wan side (8.1). Your router with DHCP serwer don’t know that on wan have something else than Your IP adres from isp
GSzabados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-11, 09:22

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: GSzabados »

wit3k, I really appreciate your answer! That's worked! Great! Thank you very much!
And I have spent a week trying to communicate with Huawei support...
I have never though of this solution. But works! Thanks again!
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

No problem;) I’m glad that it’s work.
eqt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-20, 12:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: eqt »

Witam panowie.
I ja stałem sie posiadaczem tego routera.

Czy ktoś wie czy można go przywrócić do ustawień fabrycznych przez WAN lub przez sieć?
Nie wiem czemu ale hasła z obudowy nie działają, a router zamontowaliśmy na maszcie przy antenie na dachu.
Internet działa (automatycznie się włączył), ale nie mogę się dostac do ustawień urządzenia.
karta sieciowa widzi urządzenie po w pisaniu adresu, ale hasło fabryczne "admin" nie działa. Nie działa również hasło do wi-fi.

Testuje sobie play i T-mobile. W play po ustawieniu anteny na oko osiągnął 100Mb/s z 9km, ale oferta jest z limitem 500GB,
Pytanie czy w playu już udostępniają IP na zewnątrz, a może jest jakiś inny sposób na dostęp do monitoringu?
T mob na razie, tylko 20Mbit/s, ale bez limitu, więc może coś uda sie ugrać żeby to poprawić.
Z góry dzięki za pomoc.
itsuite
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2020-01-12, 12:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: itsuite »

Z tego co kojarzę fabrycznego hasła nie ma w ogole
eqt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-20, 12:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: eqt »

długi reset pomógł. Ale trzeba było zdjąć z masztu.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: lucek1221 »

eqt pisze:Witam panowie.
I ja stałem sie posiadaczem tego routera.

Czy ktoś wie czy można go przywrócić do ustawień fabrycznych przez WAN lub przez sieć?
Nie wiem czemu ale hasła z obudowy nie działają, a router zamontowaliśmy na maszcie przy antenie na dachu.
Internet działa (automatycznie się włączył), ale nie mogę się dostac do ustawień urządzenia.
karta sieciowa widzi urządzenie po w pisaniu adresu, ale hasło fabryczne "admin" nie działa. Nie działa również hasło do wi-fi.

Testuje sobie play i T-mobile. W play po ustawieniu anteny na oko osiągnął 100Mb/s z 9km, ale oferta jest z limitem 500GB,
Pytanie czy w playu już udostępniają IP na zewnątrz, a może jest jakiś inny sposób na dostęp do monitoringu?
T mob na razie, tylko 20Mbit/s, ale bez limitu, więc może coś uda sie ugrać żeby to poprawić.
Z góry dzięki za pomoc.
Witam. Kolego kupiłeś jakąś puszkę na ten router? Możesz podać link?
ZbyszekMJR
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-08-26, 11:44

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: ZbyszekMJR »

lucek1221 pisze:Witam. Kolego kupiłeś jakąś puszkę na ten router? Możesz podać link?
szukaj na Allegro:
PUSZKA HERMETYCZNA DUŻA DLA ACCESS POINTÓW IAPT245 241x180x95
Ja7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-07-15, 11:28

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Ja7 »

Również nabyłem ten router. Moja lokalizacja to 51.082975, 19.842390, T-mobile w odległości poniżej 1km ma maszt z LTE2100+1800+800 ale maks jaki wyciągam (wewnątrz i na zewnątrz) na samym routerze bez anteny wewnętrznej to 15MB/s. Tutaj wrzuciłem szczegóły: viewtopic.php?f=11&t=59026#p614602 Czy mógłby ktoś podpowiedzieć czy byłaby szansa na wyciągnięcie czegoś więcej na tym routerze w tej lokalizacji w t-mobile? : )
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: lucek1221 »

ZbyszekMJR pisze:
lucek1221 pisze:Witam. Kolego kupiłeś jakąś puszkę na ten router? Możesz podać link?
szukaj na Allegro:
PUSZKA HERMETYCZNA DUŻA DLA ACCESS POINTÓW IAPT245 241x180x95
Fajna, tylko router ma wymiary 225x103x103mm czyli nie wejdzie. Znalazłem w castorama taką puszkę i pewnie to kupię https://www.castorama.pl/puszka-n-t-kli ... 02451.html może wejdzie. Pozdrawiam
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: atento »

Pusta butla po wodzie 5L. Rozcinamy dół w x i wkładamy od spodu :w00t: Ja tak obecnie trzymam router na parapecie.

pff kilka lat mialem nokię e51 w workach, reklamówkach na złączu usb do tego na offsecie i drzewie i smigała elegancko, lato zima :D póżniej były modemy 3131 i dwa lte żaden nie umarł.

Ale taka pucha z mocowaniem na maszt to fajna sprawa :)
eqt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-20, 12:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: eqt »

ta od zbyszka lepsza niż nasza, bo ma gotowe przepusty i uchwyt.

jak nie wejdzie to nasza:
https://allegro.pl/oferta/skrzynka-herm ... MTZkM2U%3D

Zamknięcie puszki podosi temperature w największe mrozy i zmniejsza ilość wilgoci, także lepiej nie ryzykować.


U nas w T-mobilu z 10km osiągam 100Mbit/s , czasami spada do 50.
Antena na dużej wysokości to duża różnica.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: atento »

eqt pisze:

Zamknięcie puszki podosi temperature w największe mrozy i zmniejsza ilość wilgoci, także lepiej nie ryzykować.
W lato za to w drugą stronę ;) W sumie jak słonce bedzie bezposrednio padać na puchę to może sie smażyć
Więc takim tokiem rozumowania lepiej nie ryzykować i w zimę w puszce trzymać router za to w lato pod parasolką.
Sprzęty elektroniczne nie lubią gorąca, pomijając degradację elektroniki przy wysokich temperaturach, zwłaszcza czesto zmiennych w dzien w puszce (60+ na słoncu ? albo i lepiej 525 w lato mi sie wyłączał i zawieszał po 11:00 w takim hermetyku na słoncu) w nocy 10 dochodzi możliwość puszczenia spoiwa, wszak przez unie europejską i ekologię nie stosuje sie do lutowania ołowiu :D

Więc trzeba wybieraćjak zwykle mniejsze zło


Taki router typu 5G z wiatraczkiem raczej nie da radę w hermetyku trzymać, b818 raczej jakiś gorący mi sie nie robi, b525 jest dość ciepły i to luzem.
ODPOWIEDZ