Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kmltyr88
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2020-02-08, 13:13

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kmltyr88 »

Można próbować, natomiast nie mam wątpliwości, że projektant tego urządzenia na 100% mieszkał w kawalerce. Miałem poprzednio 2x b525 i było dużo lepiej z wifi. Częstotliwości i wszystkie kanały dostępne, bez łaski i kombinacji. Teraz wifi w b818 traktuje jako dodatek do innych, normalnie działających AP.
radzio607
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-20, 00:33

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: radzio607 »

[img]
PArametry%20Sieci.jpg
[/img]Kurcze zastanawiam się dlaczego u mnie jest niski SINR? A pomimo tego predkosci super są .... To jest ciekawe... Siła sygnału wyśmienita...
LuBlte
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-12-18, 20:13

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: LuBlte »

Koledzy, pytanie o potwierdzenie możliwości zasilania B818 przez PoE.
Czy ktoś próbował/zasila w ten sposób router?
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tomasi »

Mam problem ze sprzętem. Uruchomiłem Huawei Manager i od tamtego czasu mam cyrki. Mianowicie nie mogę osiągnąć na routerze więcej niż 30-40 Mbit. Na telefonie na tych samych kartach osiągnąłem więcej (ponad 100Mbit na Huawei Mate 30 i Samsung Galaxy Tab s4). Pamiętam kilka miesięcy temu, też chciałem się bawić huawei manager- ale osiągałem mniejsze szybkości po agregacji więc jak najszybciej to wyłączyłem.

Teraz obojętnie co zrobię- Auto, agregacje 1+3+7+20, pojedyńcze pasma, router działa wolno. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Może ktoś ma firmware w pliku?

Jakieś pomysły?

Do Tomaszglog, nie potrzebujesz routera, wystarczy Ci access point- np ubiquiti lub Tp-link eac245 (ten mam i generalnie działa mi lepiej jak ubiquiti ac lr, chociaż u kogoś innego może być odwrotnie).
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

tomasi pisze:Mam problem ze sprzętem. Uruchomiłem Huawei Manager i od tamtego czasu mam cyrki. Mianowicie nie mogę osiągnąć na routerze więcej niż 30-40 Mbit. Na telefonie na tych samych kartach osiągnąłem więcej (ponad 100Mbit na Huawei Mate 30 i Samsung Galaxy Tab s4). Pamiętam kilka miesięcy temu, też chciałem się bawić huawei manager- ale osiągałem mniejsze szybkości po agregacji więc jak najszybciej to wyłączyłem.

Teraz obojętnie co zrobię- Auto, agregacje 1+3+7+20, pojedyńcze pasma, router działa wolno. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Może ktoś ma firmware w pliku?

Jakieś pomysły?

Do Tomaszglog, nie potrzebujesz routera, wystarczy Ci access point- np ubiquiti lub Tp-link eac245 (ten mam i generalnie działa mi lepiej jak ubiquiti ac lr, chociaż u kogoś innego może być odwrotnie).
a w jaki sposób sprawdzasz prędkość? podłączasz się po kablu do routera? po wifi? jeśli po Wifi to do jakiej sieci? 2.4 czy 5Ghz? trochę mało napisałeś
VAHANARA

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: VAHANARA »

radzio607 pisze:Kurcze zastanawiam się dlaczego u mnie jest niski SINR? A pomimo tego predkosci super są .... To jest ciekawe... Siła sygnału wyśmienita...
"'Niski", 'super' itp to pojęcia względne.

1. 818 nie zawsze do końca prawdziwie pokazuje SINR - zdarza mu się zaniżać. Może u ciebie zaniża?

2. 9dB SINR to wcale nie jest źle - to pogranicze załapania się na QAM256, jeśli stacja takowy obsługuje. Więc możliwe, że bywasz >9dB i od razu prędkości mogą być lepsze.

3. To podgląd na jedno pasmo, na pozostałych może być znacznie lepiej, a na pewno pracujesz w agregacji.

Ważne, że są prędkości.

LuBlte pisze:Koledzy, pytanie o potwierdzenie możliwości zasilania B818 przez PoE.
Czy ktoś próbował/zasila w ten sposób router?
Wg mojej wiedzy on nie ma zasilania PoE. Ale, można zrobić zasilanie PoE pasywne na inserterach i zasilaczach PoE podmieniając firmowy zasilacz sieciowy.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

VAHANARA pisze:
LuBlte pisze:Koledzy, pytanie o potwierdzenie możliwości zasilania B818 przez PoE.
Czy ktoś próbował/zasila w ten sposób router?
Wg mojej wiedzy on nie ma zasilania PoE. Ale, można zrobić zasilanie PoE pasywne na inserterach i zasilaczach PoE podmieniając firmowy zasilacz sieciowy.
A jak to niby ma działać z GigabitEthernetem ktory uzywa 4 par okablowania? Te pasywne kabelki redukuja Gigabit do FastEthernetu przypominam! Jak uzyjesz takich pasywnych przejsciowek to bedziesz mial połaczenie maks 100mbps
Trzeba sobie podciagnac normalne zasilanie a nie kombinować ;)
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Temat Gigabit POE które istnieje (splitter & injector) już był na forum kilka razy poruszany :)
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Tomaszglog »

Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

DonMattheo pisze:Temat Gigabit POE które istnieje (splitter & injector) już był na forum kilka razy poruszany :)
Może działa na zasadzie że gdzieś dokonuje konwersji z 1000BaseT na 1000BaseTX ktore wymaga dwóch par dla zestawienia gigabitu, prawde powiedziawszy nie wczytywałem się w te wynalazki ale to jedye co mi do glowy na szybko przychodzi jak to moze dzialac zeby uzyskac gigabit ;)
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

No tak, pewnie przez parę takich “konwerterów” da się to uzyskać bo B818 nie obsluguje standardu 802.3af ani 802.3at
W sumie to przecież mam w firmie AP z PoE+ wiec jakos to działa ;) ale nie mialem do czynienia z zewnetrznymi przejsciowkami
zastanawia mnie ten prad jaki mozna podac na te pary, czy uciagnie bez problemu B818 ale pewnie spróbować można
Chyba powinno zadzialac bo zasilacz do B818 jest 24W a zakładajac że to działa jak PoE+ to maks jest 25W
W tych trybach 802.3bt jeszcze wieksze moce...ciekawe jak to sie sprawdza w praktyce
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kamil666 »

Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
mesh tplink działa tylko z tplink
LuBlte
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-12-18, 20:13

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: LuBlte »

pawel_b pisze:
No tak, pewnie przez parę takich “konwerterów” da się to uzyskać bo B818 nie obsluguje standardu 802.3af ani 802.3at
W sumie to przecież mam w firmie AP z PoE+ wiec jakos to działa ;) ale nie mialem do czynienia z zewnetrznymi przejsciowkami
zastanawia mnie ten prad jaki mozna podac na te pary, czy uciagnie bez problemu B818 ale pewnie spróbować można
Chyba powinno zadzialac bo zasilacz do B818 jest 24W a zakładajac że to działa jak PoE+ to maks jest 25W
W tych trybach 802.3bt jeszcze wieksze moce...ciekawe jak to sie sprawdza w praktyce
Pytałem czy ktoś uruchomił PoE na swoim urządzeniu, od Huawei mam info że:
Patryk G (Huawei)
Jan 27, 2021, 16:38 GMT+1

Dzień dobry,

Dziękuję za kontakt z Huawei.

Uprzejmie informuję, że model Routera B818-263 nie wspiera funkcji POE.

I jak jest na prawdę?
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Tak jak piszą, trzeba zastosować Gigabit POE injector & splitter 12V/2A. Ktoś pisał że na 1A też działa (pewnie nie używa WiFi bo i po co w tej sytuacji).
Valwit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2020-05-10, 18:07
Lokalizacja: Dublin/IE

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Valwit »

DonMattheo pisze:Tak jak piszą, trzeba zastosować Gigabit POE injector & splitter 12V/2A.
no ale to wtedy kazde urzadzenie poleci. jaky modem wspieral to nie trzeba by splitera.

a mnie z kolei zastanawia brak aktualizacji softu. troche to slabe
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

Valwit pisze:
DonMattheo pisze:Tak jak piszą, trzeba zastosować Gigabit POE injector & splitter 12V/2A.
no ale to wtedy kazde urzadzenie poleci. jaky modem wspieral to nie trzeba by splitera.

a mnie z kolei zastanawia brak aktualizacji softu. troche to slabe
Ciekawe czemu na h122-373 udostępniają aktualizacje, może na b818 się doczekamy kiedyś jakiegoś update chociaż z opcją wyboru szerokości kanału wi-fi ...
MatK_
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2021-01-24, 08:45

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: MatK_ »

Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
Ja mam go od kilku dni jako bridge wpięty pod UniFi Ubiquity, na 160m2. Czekam tylko na UniFi USG - bo niestety B818 jest po prostu ubogi jeśli chodzi o opcje i WiFi.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Tomaszglog »

kamil666 pisze:
Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
mesh tplink działa tylko z tplink
Co ty opowiadasz. Mesh oczywiście zadziała z B818. Pierwszy punkt dostępowy musi być spięty po lanie z routerem. Nie chodziło mi o łączenie bezprzewodowo systemu mesh z b818 bo tego oczywiście zrobić się nie da.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Tomaszglog »

MatK_ pisze:
Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
Ja mam go od kilku dni jako bridge wpięty pod UniFi Ubiquity, na 160m2. Czekam tylko na UniFi USG - bo niestety B818 jest po prostu ubogi jeśli chodzi o opcje i WiFi.
Ja mam coraz więcej wątpliwości dotyczących mesha. Jeśli byłby spięty kabelkami to opcja jest super ale bezprzewodowo to nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie mam niestety rozprowadzonych kabli po domu i chyba zostaje mi opcja z powerline z wifi i bez wifi po lanie.

Co do UniFi Ubiquity to opcja jest super. O ile można przewiercić jeszcze strop pod routerem i coś takiego powiesić na suficie to nie wyobrażam sobie takiego urządzenia dwa pokoje dalej. Trzeba ciągnąć kable.
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kamil666 »

Tomaszglog pisze:
kamil666 pisze:
Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
mesh tplink działa tylko z tplink
Co ty opowiadasz. Mesh oczywiście zadziała z B818. Pierwszy punkt dostępowy musi być spięty po lanie z routerem. Nie chodziło mi o łączenie bezprzewodowo systemu mesh z b818 bo tego oczywiście zrobić się nie da.
czyli wiesz lepiej, a pytasz
Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh?
Nie bo się nie da ale tak jak napisałeś teraz, pierwszy mesh musi być po lanie, wtedy B818 nie jest połączony mesh jak sugerowałeś pytaniem na początku. Ogólnie poodpinaj tylko po LAN, inaczej to zwykły repeater wifi działa to tyle o ile. Deco jest bardzo ok i w takiej konfiguracji nie ma znaczenia czy wpinasz go w b818 czy cokolwiek innego, byle dostał sygnał sieci on jak i reszta urządzeń deco ale po LAN.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 190
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Tomaszglog »

A czy ja pytałem o podłączenie systemu Mesh poprzez sam system Mesh bezprzewodowo do tego routera? Chodziło mi o to czy ktoś do tego routera w ogóle podpinał jakiś Mesh (po lanie dla jasności), w ogóle o jakieś opinie jak to działa, jakie są straty itp. System Mesh to nie jest zwykły repeater, szczególnie wtedy gdy ma MIMO 2x2 lub 4x4 na pokładzie.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

Tomaszglog pisze:
MatK_ pisze:
Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
Ja mam go od kilku dni jako bridge wpięty pod UniFi Ubiquity, na 160m2. Czekam tylko na UniFi USG - bo niestety B818 jest po prostu ubogi jeśli chodzi o opcje i WiFi.
Ja mam coraz więcej wątpliwości dotyczących mesha. Jeśli byłby spięty kabelkami to opcja jest super ale bezprzewodowo to nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie mam niestety rozprowadzonych kabli po domu i chyba zostaje mi opcja z powerline z wifi i bez wifi po lanie.

Co do UniFi Ubiquity to opcja jest super. O ile można przewiercić jeszcze strop pod routerem i coś takiego powiesić na suficie to nie wyobrażam sobie takiego urządzenia dwa pokoje dalej. Trzeba ciągnąć kable.
Mesh potrafi mieć dedykowane pasmo Wifi do zestawienia połączenia między punktami choć osobiście też wolę połączenia kablowe a najlepiej Mesh na urządzeniach Powerline :) tylko w domku nie zawsze się sprawdzi jeśli gniazdka są na różnych fazach
MatK_
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2021-01-24, 08:45

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: MatK_ »

Tomaszglog pisze:
MatK_ pisze:
Tomaszglog pisze:Podłączał ktoś do tego routera jakiś system Mesh? Chodzi mi po głowie aby raz a porządnie rozprowadzić Wifi po domu. W tej chwili mam kombinowany system oparty na powerlineach. Kupiłbym gotowy system mesh od tplinka. Myślę nad modelami Deco M5, M9 lub X20. Ma ktoś jakieś doświadczenie na ty polu? Łączył ktoś taki system z B818 ?
Ja mam go od kilku dni jako bridge wpięty pod UniFi Ubiquity, na 160m2. Czekam tylko na UniFi USG - bo niestety B818 jest po prostu ubogi jeśli chodzi o opcje i WiFi.
Ja mam coraz więcej wątpliwości dotyczących mesha. Jeśli byłby spięty kabelkami to opcja jest super ale bezprzewodowo to nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie mam niestety rozprowadzonych kabli po domu i chyba zostaje mi opcja z powerline z wifi i bez wifi po lanie.

Co do UniFi Ubiquity to opcja jest super. O ile można przewiercić jeszcze strop pod routerem i coś takiego powiesić na suficie to nie wyobrażam sobie takiego urządzenia dwa pokoje dalej. Trzeba ciągnąć kable.
Oczywiscie AP’ki musisz mieć spięte po LAN.
Jak piałem mój zestaw to:

Switch US8 + CloudKey + USG, a do tego 3 x AP AC-M - właściwie na sama sieć wystarczyłyby 2 ale jeden mam w garażu do sterowania brama.

Jeśli masz w sieci dużo urządzeń - ja ich mam ponad 60 - Mesh sprawdza się wyśmienicie, ale zaraz wejdzie Thread i będzie jeszcze lepiej ...
MatK_
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2021-01-24, 08:45

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: MatK_ »

Panowie, B818, 1.6km do nadajnika Orange 1800 2100 2600, router służy jako bridge - jaka antenę kupić do niego ?
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kamil666 »

MatK_ pisze:Panowie, B818, 1.6km do nadajnika Orange 1800 2100 2600, router służy jako bridge - jaka antenę kupić do niego ?
https://www.cybertech.com.pl/k65,anteny ... 00mhz.html
albo atk504 https://telkob.pl/pl/p/Antena-ATK-504-P ... 90-MHz./44 x 2
ja mam atk504 i jestem zadowolony. Są na forum testy i porównania.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

LuBlte pisze:Koledzy, pytanie o potwierdzenie możliwości zasilania B818 przez PoE.
Czy ktoś próbował/zasila w ten sposób router?
Ja zasilam, ale oczywiście przed routerem jest splitter D-Link'a 12V/2A, bo B818 sam w sobie nie obsługuje PoE. Najpierw używałem injectora Ubi, teraz zasilam go ze switcha Ubi z PoE. Jest gigabit.

Ogólnie wszystko działa dobrze. Jedyne co, to nie wiem czemu ale czasem zdarza się, że router na kilkanaście sekund rozpina wszystkich klientów bezprzewodowych. Podejrzewam, że sam router nie wyrabia sprzętowo lub software'owo, bo mam trochę klientów w sieci i dzieje się to chyba tylko dużych transferach. Ewentualnie mogą to też być zakłócenia. Nie przywiązuję się jednak do tego problemu, bo docelowo B818 i tak skończy na dachu lub za oknem w trybie bridge.
Nie winiłbym tutaj PoE, bo ten splitter powinien dawać wystarczający prąd. Zresztą to nie router się resetuje, tylko WiFi.
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kamil666 »

https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dpe ... t-injector
taki? Zobacz na moc, Router ma zasilacz 24W, ten tu niecałe 20W
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Cipher »

kamil666 pisze:https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dpe ... t-injector
taki? Zobacz na moc, Router ma zasilacz 24W, ten tu niecałe 20W
Splitter, a nie injector. https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dpe ... s-splitter
Ma dokładnie takie same parametry wyjściowe jak oryginalny zasilacz – 12V/2A. Switch Ubi podaje mi pobór 7-9W, czyli nie ciągnie nawet 1A (o ile dobrze liczę).

PS Dopowiem jeszcze, że używam skrętki UTP cat. 6.
smyk16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-28, 00:54

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: smyk16 »

Czy B818 ma możliwość zarezerwowania adresów IP dla większej liczby urządzeń niż 8?
ODPOWIEDZ