Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tomasi »

Pytanie, ile watów tak mniej więcej pobiera urządzenie? Z włączonym oraz wyłączonym wifi?
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: xyy333 »

maksimum 24 waty przy intensywnej transmisji wi-fi+lte
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tomasi »

Tak, już zorientowałem się, że tyle jest napisane na urządzeniu.
Ja jednak pytam się o praktyczne wyniki, a nie teoretyczne.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: darekka »

Przecież pobór prądu zależy od:
-stanu transmisji niskie użycie/wysokie użycie transferu
-siły sygnału/technologii 2G,3G,4G
-obecności agregacji: jest działa/jest nie działa/nie ma
-sposobu używania download/upload(inny pobór jest przy dużym pobieraniu, a inny przy głównie wysyłaniu)
-ilości podłączonych sprzętów po WiFi/lan
-stan WiFi włączone/wyłączone
-ilości aktywanych rozsyłanych przez router sieci WiFi (max 2sieci: 2,4GHz i 5GHz)
-nawet od szerokości ustawionych kanałów WiFi oraz nawet od numeru kanału ale to już symbolicznie-nawet zakłócenia sąsiednich sieci maja wpływ
oraz mixu powyższych plus wielu innych czynników ...słowem u każdego inny pobór jest :D Deklaracja producenta wskazuje na max 24W przy 12V.
darekka
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

A najlepiej kup sobie watomierz za 30 dychy i na pewno rozwieje on twoje watpliwosci...
Conroe
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2019-05-25, 11:20

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Conroe »

@DonMattheo @BikeBarian, Zdobyłem LTE-H-Monitor - dziękuję - wygląda lepiej niż LTE Inspecteur. Co do pasma to niestety zawsze po krótkiej chwili, może po minucie, upload band zmienia się na najwyższe pasmo z tych wybranych do agregacji. Nawet widać na speedteście że zaczyna na stabilniejszym paśmie a kończy na najwyższym. Nie wiem, czy to firmware Playa czy to BTS jakoś wymusza. W LTE-HMonitor jest też taki checkbox „Force radio configuration - when needed”, jeżeli go aktywuję tracę łączność..
kmltyr88
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2020-02-08, 13:13

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: kmltyr88 »

A czy jak masz jakieś minimalne użycie danych, to też Ci zmienia pasmo, kiedy łącze jest wykorzystywane? Pytam bo u mnie wystarczyło po wymuszeniu danego pasma włączyć na stałe radio online np w jakosci 16kb, ale ja mam T-Mobile, więc może być inaczej...
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Pasmo uploadu wydaje się jest to te pasmo, które wybierasz jako pierwsze. Tzn, zapnij na początek samo 1800, odczekaj chwile i "dopnij" dwa pozostałe. W ten sposób będziesz miał jako główne pasmo 1800, a reszta będzie się agregowała na DL.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Conroe pisze:@DonMattheo @BikeBarian, Zdobyłem LTE-H-Monitor - dziękuję - wygląda lepiej niż LTE Inspecteur. Co do pasma to niestety zawsze po krótkiej chwili, może po minucie, upload band zmienia się na najwyższe pasmo z tych wybranych do agregacji. Nawet widać na speedteście że zaczyna na stabilniejszym paśmie a kończy na najwyższym. Nie wiem, czy to firmware Playa czy to BTS jakoś wymusza. W LTE-HMonitor jest też taki checkbox „Force radio configuration - when needed”, jeżeli go aktywuję tracę łączność..
Nie wiem co tam u Ciebie sie wywija ale specjalnie odpaliłem B818 w Play na nadajniku z 4 pasmami. CPE ustawiony tylko na 4G z manualną konfiguracją pasm. Agregacja DL: B1+B3+B7+B20 UL: B3, parametry: RSRP-95 RSRQ-14 SINR-5 na antenach wewnętrznych. Porobiłem testy speedtest i poużywałem z pół godziny. Cały czas na B3, nie przełącza na B7 chociaż ma lepszy sygnał RSRP-91 RSRQ-6 SINR7. ATK-504 lepiej sobie radzi w niższych częstotliwościach niż 2600MHz, prędkość UL którą podałeś świadczy o słabym B7. Masz pomierzone parametry sygnału dla każdego pasma?
wit3k pisze:Pasmo uploadu wydaje się jest to te pasmo, które wybierasz jako pierwsze. Tzn, zapnij na początek samo 1800, odczekaj chwile i "dopnij" dwa pozostałe. W ten sposób będziesz miał jako główne pasmo 1800, a reszta będzie się agregowała na DL.
Chyba piszesz o innej aplikacji, w LTE H-Monitor pasma DL i UL aktywuje się "jednym klikiem".
maat_faat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-28, 21:26

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: maat_faat »

Co jakiś czas (ze 2 razy na tydzień), najczęściej w godzinach wieczornych tracę dostęp do internetu. Wszystkie moje urządzenia rozłączają się z routerem i nie mogą się z nim połączyć mimo że wszystkie diody na routerze świecą normalnie. Pomaga dopiero wyłączenie i włączenie routera. O co chodzi, ma ktoś podobny problem?
swietojanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-05-07, 11:57

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: swietojanski »

Conroe pisze:@DonMattheo @BikeBarian, Zdobyłem LTE-H-Monitor - dziękuję - wygląda lepiej niż LTE Inspecteur. Co do pasma to niestety zawsze po krótkiej chwili, może po minucie, upload band zmienia się na najwyższe pasmo z tych wybranych do agregacji. Nawet widać na speedteście że zaczyna na stabilniejszym paśmie a kończy na najwyższym. Nie wiem, czy to firmware Playa czy to BTS jakoś wymusza. W LTE-HMonitor jest też taki checkbox „Force radio configuration - when needed”, jeżeli go aktywuję tracę łączność..
mam tak samo, ustawię sobie agregacje na 4 pasma, wystarczy że wyłączę komputer i od razu przeskakuje na 2600 z btsa w innej lokalizacji

kmltyr88 pisze:A czy jak masz jakieś minimalne użycie danych, to też Ci zmienia pasmo, kiedy łącze jest wykorzystywane? Pytam bo u mnie wystarczyło po wymuszeniu danego pasma włączyć na stałe radio online np w jakosci 16kb, ale ja mam T-Mobile, więc może być inaczej...
coś z tym jest, bo jak korzystam z internetu, włączę film lub przeglądam strony bez dłuższych przerw to niby jest ok.

Nawet zostawiłem włączony monitor, żeby mi zapisało przełączenie w zdarzeniach.
4.JPG
Pierwsze wymusiłem ja, następne przełączyło się samo
krzych181
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 152
Rejestracja: 2018-07-06, 16:53

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: krzych181 »

https://www.speedtest.net/my-result/d/8 ... a25c0f6187

Dziś taki wynik chociaż na LTE-H monitor DownRate pokazywało na 370mb/s :)
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: DonMattheo »

Zaznacz na wykresie "Display payload (and not raw) rates" wtedy wartości będą zbliżone.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: onken »

Speedtest można sobie wsadzić... Do e-pe...

Realnie wcale takich osiągów nie ma.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krzych181
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 152
Rejestracja: 2018-07-06, 16:53

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: krzych181 »

DonMattheo pisze:Zaznacz na wykresie "Display payload (and not raw) rates" wtedy wartości będą zbliżone.
faktycznie dzięki :)
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tomasi »

darekka pisze:Przecież pobór prądu zależy od:
-stanu transmisji niskie użycie/wysokie użycie transferu
-siły sygnału/technologii 2G,3G,4G
-obecności agregacji: jest działa/jest nie działa/nie ma
-sposobu używania download/upload(inny pobór jest przy dużym pobieraniu, a inny przy głównie wysyłaniu)
-ilości podłączonych sprzętów po WiFi/lan
-stan WiFi włączone/wyłączone
-ilości aktywanych rozsyłanych przez router sieci WiFi (max 2sieci: 2,4GHz i 5GHz)
-nawet od szerokości ustawionych kanałów WiFi oraz nawet od numeru kanału ale to już symbolicznie-nawet zakłócenia sąsiednich sieci maja wpływ
oraz mixu powyższych plus wielu innych czynników ...słowem u każdego inny pobór jest :D Deklaracja producenta wskazuje na max 24W przy 12V.
Ja dalej nie pytam o teoretyczny maksymalny pobór oraz od czego zależy. Po prostu jeśli ktoś z użytkowników routera mógłby podać jaki ma pobór prądu przy włączonej i wyłączonej sieci, to byłbym wdzięczny. :)
Doskonale sobie zdaję sprawę, że ilość składowych na wielkość poboru jest dosyć duża. Chodzi mi jednak o wielkość przybliżoną. Dla przykładu mogę podać, że mój MR1100 pobiera 3w, w momencie speedtestu pobiera 4w. Wifi wyłączone. Podpięty do innego routera.
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Jeden z kolegów testował bez wifi i wyszło max 0,4A przy 12v, bo pewnie chcesz robić poe gbit tylko nie wiesz czy przetwornica wytrzyma. Ja zamówiłem już sobie komplet, zobaczymy jak przyjdzie.

Ma może ktoś wymiary płytki z b818? Chcę poszukać jakiejś obudowy do niej do przyczepienia za anteną.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: tomasi »

wit3k pisze:Jeden z kolegów testował bez wifi i wyszło max 0,4A przy 12v, bo pewnie chcesz robić poe gbit tylko nie wiesz czy przetwornica wytrzyma. Ja zamówiłem już sobie komplet, zobaczymy jak przyjdzie.
Dzięki wielkie, tej informacji poszukiwałem. :)
krzych181
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 152
Rejestracja: 2018-07-06, 16:53

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: krzych181 »

Jak ktoś z kolegów chce będę miał nówkę sztukę b818 i mogę odsprzedać.
Radzio :)
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-14, 18:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Radzio :) »

tomasi pisze:
darekka pisze:Przecież pobór prądu zależy od:
-stanu transmisji niskie użycie/wysokie użycie transferu
-siły sygnału/technologii 2G,3G,4G
-obecności agregacji: jest działa/jest nie działa/nie ma
-sposobu używania download/upload(inny pobór jest przy dużym pobieraniu, a inny przy głównie wysyłaniu)
-ilości podłączonych sprzętów po WiFi/lan
-stan WiFi włączone/wyłączone
-ilości aktywanych rozsyłanych przez router sieci WiFi (max 2sieci: 2,4GHz i 5GHz)
-nawet od szerokości ustawionych kanałów WiFi oraz nawet od numeru kanału ale to już symbolicznie-nawet zakłócenia sąsiednich sieci maja wpływ
oraz mixu powyższych plus wielu innych czynników ...słowem u każdego inny pobór jest :D Deklaracja producenta wskazuje na max 24W przy 12V.
Ja dalej nie pytam o teoretyczny maksymalny pobór oraz od czego zależy. Po prostu jeśli ktoś z użytkowników routera mógłby podać jaki ma pobór prądu przy włączonej i wyłączonej sieci, to byłbym wdzięczny. :)
Doskonale sobie zdaję sprawę, że ilość składowych na wielkość poboru jest dosyć duża. Chodzi mi jednak o wielkość przybliżoną. Dla przykładu mogę podać, że mój MR1100 pobiera 3w, w momencie speedtestu pobiera 4w. Wifi wyłączone. Podpięty do innego routera.

https://www.youtube.com/watch?v=Fjp2EbN ... u.be&t=385
Xavierpll
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-05-10, 18:58

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Xavierpll »

Orientujecie się jak w tym b818 można zmienić Ipv 6 na IPv4?
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: duke »

Ponowie pytanie, czy da się zmienić ustawienia sieci lte gdy router jest w trybie bridge mode?
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Pytasz o wybór pasma? tak, da się.
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: duke »

A w jaki sposób?, mi sie nie udało połączyć z routerem, ale łącze się przez dodatkowy router.
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Dodaj trasy statyczne na port wan (tam gdzie ten Twój drugi ruter podpięty jest do b818) z ip które ma huawei. w ten sposób wejdziesz w inna podsieć tam gdzie jest b818.

Kiedyś gdy miałem Tomato na ruterze to była tam dodatkowa opcja przy WAN by dodać ip modemu.
Pod pfsense musiałem ręcznie dopisać. Tak że wszystko zależy co masz za ruter, a raczej jakie oprogramowanie na nim.
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: duke »

Dzięki, udalo mi się, choć nie spodziewałem się, że działa po standardowym adresie ip (u mnie 192.168.8.1)
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Spoko, tak to ma działać że ip od strony lanu się podpinasz:)
Jarqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-05-04, 21:17

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Jarqu »

Hej, u mnie B818 jako że mieszkam w mieście i nadajnik ze wszystkimi pasmami blisko wiec zasięg mam zawsze full ale mimo to po restarcie urządzenia np teraz transfer na speedtest to 90Mb przed restartem 50Mb. I zawsze tak jest po restarcie urządzenia transfer wzrasta 2 krotnie i po czasie spada... czy to normalne? Kombinowałem z wymuszaniem pasm, ustawianiem na sztywno ale zawsze jest to samo tylko restart daje tak wyraźny skok prędkości.
Internet mam od Tmobile firmowy nolimit.
Zeusek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 489
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Zeusek »

Nadajnik może ograniczać agregacje na określone pasma np. skoro jesteś blisko nadajnika to nie agreguje pasma 800 a potrzebuje nadajnik może potrzebuje czasu aby to ograniczyć po restarcie routera.
Huawei B818 -> ZTE MC888 -> Virgin Mobile.
TickMan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-29, 08:53

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: TickMan »

Jarqu pisze:Hej, u mnie B818 jako że mieszkam w mieście i nadajnik ze wszystkimi pasmami blisko wiec zasięg mam zawsze full ale mimo to po restarcie urządzenia np teraz transfer na speedtest to 90Mb przed restartem 50Mb. I zawsze tak jest po restarcie urządzenia transfer wzrasta 2 krotnie i po czasie spada... czy to normalne? Kombinowałem z wymuszaniem pasm, ustawianiem na sztywno ale zawsze jest to samo tylko restart daje tak wyraźny skok prędkości.
Internet mam od Tmobile firmowy nolimit.
U mnie identycznie. Miasto i po restarcie prędkość neta x2. Podobnie T-mobile.
ODPOWIEDZ