Huawei B818 LTE Cat19

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smyk16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-28, 00:54

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: smyk16 »

Jaka antena do B818? Do BTS-a mam 800m, ale wiem, że jest mocno obciążony, transfery w ciągu dnia ok. 30Mb/s, w nocy nawet 200Mb/s, więc chcę strzelić antenami w przeciwnym kierunku, około 2km jest inny BTS w okolicy gdzie jest zdecydowanie mniejsze zagęszczenie domów, oba agregują pasma 800, 1800, 2100 i 2600. Czytałem gdzieś, ze przewód H155 ma zbyt duże tłumienie i nie warto kupować anteny z tym kablem, jakieś sugestie? Coś polecacie?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

@smyk16 Ale po co chcesz strzelać w inny Bts. Transfery masz dobre, a jak połaczysz sie z tym o 2km dalej nie znaczy że będziesz miał lepsze. Podaj lepiej parametry sygnału...
zibioczko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-03-17, 20:25

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: zibioczko »

Witam :) Jestem zielony w temacie i mam do Was pytanie - czy warto kupić ten router do miejscowości Wołczyn (46-250)? Chyba jedynie sieć Play będzie miała sens w tym przypadku?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Trudno powiedzieć. Być może do T-Mobile i Orange również, bo dane są mocno nie aktualne jeśli chodzi o btsearch z 2017 roku. Także kup kartę prepaid jednego z tych operatorów i będzie wiadomo.
smyk16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-28, 00:54

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: smyk16 »

Debik pisze:@smyk16 Ale po co chcesz strzelać w inny Bts. Transfery masz dobre, a jak połaczysz sie z tym o 2km dalej nie znaczy że będziesz miał lepsze. Podaj lepiej parametry sygnału...
Proszę bardzo, parametry sygnału
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: lucek1221 »

Parametry każdego pasma osobno. Sinr słaby na -
smyk16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-28, 00:54

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: smyk16 »

lucek1221 pisze:Parametry każdego pasma osobno. Sinr słaby na -
Dorzuciłem screeny, SINR jest niski bo ten BTS jest mocno obciążony, zresztą zerknij na mapie, ma się kto do niego łączyć...
henrix343
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2021-03-03, 22:44

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: henrix343 »

"Czy jest jakiś limit rezerwacji adresów IP w b818? Wygląda na to że mogę przypisać tylko 8 adresów." 8 adresow IP !? Lol to jest kpina.

Niby mozna przelaczyc w bridge ale wtedy traci sie np opcje smsow...

Jest jakis myk aby wylaczyc autowylogowywanie? Sa jakies skrypty aby odtwarzal sie jakis dzwiek przy otrzymanych SMS?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

@henrix343 Jak uda Ci sie wlutować głosnik do routera to będziesz miał powiadomienie jak przyjdzie Sms... A tak na poważnie to tylko router
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: atento »

pawel_b pisze: Prawdziwy Mesh WiFi powinien obsługiwać 802.11r czyli Wifi Fast Roaming i 802.11k/v a żeby było mało to jeszcze Twój smartfon czy laptop musi to obsługiwać czyli z telefonów albo nowszy IPhone albo Samsung, pozostali producenci bardzo wolno to wprowadzają dlatego wiele osób skarży się że mimo sieci Mesh Wifi w domu przełączanie pomiędzy AP jest powolne i zrywa połączenie jeśli chodzi się po domu i korzysta z połączeń typu VoiIP czyli Whatsapp, Signal czy WiFi Calling od operatora. Na dzisiaj najlepiej radzi sobie Mesh TPLinka czyli seria Deco.
:szok:
co ?

isron albo samsung bo inaczej bedzie zrywać :) :szok: w buty sobie Pan wsadz szmelcungi albo biedafony. Mam tu jednego biedafona to ma problem z siecią operatora i sie rozłącza gdzie inne telefony działają poprawnie :D
Jak ktoś chce inny sprzęt to inni oferuja to samo a nawet lepiej niż iphone czy samsung któy nawet ciacha procesory na europe i wkłada swój szmelc który w dzisiejszych czasach jest na samym koncu stawki.


Normalnie działa mesh huawei, nawet na zabytkowym sprzęcie, nie ma żadnych przerw, nie trzeba mieć hiper sprzetów podpietych... Jakie powolne przełączanie? Nie widać przełączania,

Fast roaming gdy mamy odpowiednio blisko od siebie sprzęty mesh jest zbedny.


Tutaj ktoś zapytał.... Mesh AX3 z chin + b818 działa tylko w trybie repeater, czy jest podpięty przez wifi czy przewodem, niestety trzeba by mieć sprzęt b818 z chin bo nie mozna go inaczej skonfigurować przez aplikacje. Europejska wersja programu nie widzi AX3 a chinska wersja nie widzi B818, w każdym przypadku AX3 jest repeaterem i nie mozna na niego sie zalogować a nawet jak można to nie są aktywne prawie żadne opcje, jednak działa mesh i jest jedna sieć ;) przy pierwszym włączeniu jesli nie ma przewodu wybieramy siec wifi i tyle. Można użyc przycisku na routerze i nie trzeba nic konfigurować ani wchodzic na ax3.
Czyli baża zawsze jest b818. Gdyby były chinskie oba bazą mógł by być dowolny sporzęt.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

pawel_b pisze:
Prawdziwy Mesh WiFi powinien obsługiwać 802.11r czyli Wifi Fast Roaming i 802.11k/v a żeby było mało to jeszcze Twój smartfon czy laptop musi to obsługiwać czyli z telefonów albo nowszy IPhone albo Samsung, pozostali producenci bardzo wolno to wprowadzają dlatego wiele osób skarży się że mimo sieci Mesh Wifi w domu przełączanie pomiędzy AP jest powolne i zrywa połączenie jeśli chodzi się po domu i korzysta z połączeń typu VoiIP czyli Whatsapp, Signal czy WiFi Calling od operatora. Na dzisiaj najlepiej radzi sobie Mesh TPLinka czyli seria Deco.
Niestety taka smutna prawda, miło by było gdyby inni producenci też to tak dobrze wspierali jak TPLink, jeszcze Netgear jakoś sobie radzi czy Google Nest Wifi..reszta daleko w tyle jeśli chodzi o bezprzerwowe przełączanie miedzy AP.
Nie wciskaj tutaj tego chłamu od TpLinka bez aktualizacji. Najgorszy sprzęt jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Producent olewa aktualizację. Jeśli ktoś ma zamiar kupić router wifi mesh to Asus lub Netgear. Najdłuższe wsparcie, najwięcej aktualizacji.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

Panowie, poczytajcie sobie na temat prawidłowo działającej sieci Mesh Wifi, mniej emocji więcej argumentów, czy nam się to podoba czy nie o roamingu wifi klientów decyduje sprzęt klienta czyli w tym przypadku smartfon/tablet, niestety żeby działało jak najlepiej powinno obsługiwać standardy 802.11k/v/r, a prawda jest taka że ze smartfonów najlepiej to obsługują Samsungi (sam mam Huawei), to samo tyczy urządzeń Mesh, tez powinny obsługiwać te standardy a z tym jest bardzo różnie, nie używam Mesh od TPLinka tylko Devolo Magic 2 Mesh Wifi, prawda jest taka że większość użytkowników sieci Mesh nie zwraca uwagi czy to działa idealnie a najlepszym testem na działanie sieci Mesh są aplikacje voip typu Whatsapp, Signal czy też Wifi Calling od operatora, chcecie się przekonać odnośnie skuteczności przełączania to zróbcie parę testów i w trakcie rozmowy przejdźcie się energicznie pomiędzy punktami AP w domu
Nie twierdze że Mesh od Netgeara, Asusa czy Google nie poradzi sobie ale celowo wymieniłem TPLinka bo nie każdego stać na droższe rozwiązania Mesh jak nie każdego stać na np. urządzenia PLC od Devolo ;)
Zobaczcie jak mało smartfonów obsługuje 802.11r czyli Wifi Fast Roaming, to sami dotyczy 802.11k czyli czyli szybki wybór najmocniejszego AP czy 802.11v czyli wybór na podstawie obciążenia AP
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 11:24 przez pawel_b, łącznie zmieniany 2 razy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Jeśli go nie stać na coś to nie wybiera rozwiązania, które jest po prostu niebezpieczne. To, że Tplink olewa aktualizację wiadomo nie od dziś.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

piotrzet pisze:Jeśli go nie stać na coś to nie wybiera rozwiązania, które jest po prostu niebezpieczne. To, że Tplink olewa aktualizację wiadomo nie od dziś.
myślę, że nie należy demonizować kwestii bezpieczeństwa, właściwie od czasu wymuszenia stosowania https bezpieczeństwo połączeń jest dużo wyższe niż się ludziom wydaje, i co z tego że Ci ktoś podsłucha Ci połączenie Wifi które jest szyfrowane protokołami w aplikacji? nie bagatelizuję tego ale apeluję żeby podchodzić do tych kwestii z pewnym dystansem, tak na marginesie to zwróć uwagę iż podatności najczęściej wykrywane są na urządzeniach Asusa, DLinka czy Netgeara, TPLink nie jest tu liderem....nie chcę go bronić bo nie mam w tym żadnego interesu, staram się podejść do sprawy obiektywnie, bez emocji ;)
sam długi czas byłem sceptyczny do rozwiązań TPlinka, potem zacząłem używać też ich urządzeń i stwierdzam dobry stosunek ceny do jakości ale obecnie nie mam nic TPLinka i nie dlatego że uważam te rozwiązania za niebezpieczne tylko dlatego że są rozwiązania jeszcze lepsze, tyle że dużo droższe
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Logiczne lepsze=droższe. Nie ma lepsze=tańsze
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: pawel_b »

atento pisze:
pawel_b pisze: Prawdziwy Mesh WiFi powinien obsługiwać 802.11r czyli Wifi Fast Roaming i 802.11k/v a żeby było mało to jeszcze Twój smartfon czy laptop musi to obsługiwać czyli z telefonów albo nowszy IPhone albo Samsung, pozostali producenci bardzo wolno to wprowadzają dlatego wiele osób skarży się że mimo sieci Mesh Wifi w domu przełączanie pomiędzy AP jest powolne i zrywa połączenie jeśli chodzi się po domu i korzysta z połączeń typu VoiIP czyli Whatsapp, Signal czy WiFi Calling od operatora. Na dzisiaj najlepiej radzi sobie Mesh TPLinka czyli seria Deco.
:szok:
co ?

isron albo samsung bo inaczej bedzie zrywać :) :szok: w buty sobie Pan wsadz szmelcungi albo biedafony. Mam tu jednego biedafona to ma problem z siecią operatora i sie rozłącza gdzie inne telefony działają poprawnie :D
Jak ktoś chce inny sprzęt to inni oferuja to samo a nawet lepiej niż iphone czy samsung któy nawet ciacha procesory na europe i wkłada swój szmelc który w dzisiejszych czasach jest na samym koncu stawki.

Normalnie działa mesh huawei, nawet na zabytkowym sprzęcie, nie ma żadnych przerw, nie trzeba mieć hiper sprzetów podpietych... Jakie powolne przełączanie? Nie widać przełączania,

Fast roaming gdy mamy odpowiednio blisko od siebie sprzęty mesh jest zbedny.
Fast roaming wifi jest przydatny, może Ty go nie potrzebujesz ale wyjaśniłem kiedy ma znaczenie, przy korzystaniu z aplikacji voip, jeśli jesteś ciągle w zasięgu jednego AP to oczywiście nie ma znaczenia, jeśli się często przemieszczasz w czasie rozmów to ma kolosalne znaczenie, ale tak jak powiedziałem, część osób nie zwraca na to uwagi ponieważ siedzi na tyłku kiedy rozmawia, to samo dotyczy 801.11k/v...następuje po prostu szybsze przełączenie, bez degradacji połączenia...silą sieci mesh jest szybkość przełączania, wybór optymalnej ścieżki a nie zwykłe wzmocnienie sygnału...do tego wystarczyłby zwykły wzmacniacz WIfi a jak masz odpowiednio blisko siebie sprzety to po co Ci mesh? ;)
rozumiem, że dla części osób opisywana przeze mnie sytuacja może się wydawać abstrakcyjna ale wierzcie mi że tak wcale nie jest, znam to z autopsji a osób korzystających z voip w ten sposób jest coraz więcej, zwłaszcza z pandemii
nota bene odbyłem ostatnio sobie rozmowę z supportem Huawei i niestety Huawei nie jest mistrzem w tym aspekcie mimo, że sam korzystam ze sprzętu Huawei bo mam B818, Huawei Mate 20 Pro czy też tablety Huawei
naprawdę nie ma co tak emocjonalnie podchodzić tylko merytorycznie, ja wam mówię o pewnych aspektach na które część użytkowników po prostu nie zwraca uwagi ale internet jest pełen wpisów typu "mam sieć mesh a jestem ciągle podłączony do odległego ap" albo "zrywa mi połączenie przy przemieszczaniu się pomiędzy AP"
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 12:21 przez pawel_b, łącznie zmieniany 1 raz.
henrix343
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2021-03-03, 22:44

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: henrix343 »

@Debik a co to w laptopie albo kompie nie ma glosnikow? A autowylogowywanie jako OPCJA (i to stopniowa - czasowa) to tez jest kpina, juz nie wspominajac o tych IP.

Odnosnie reszty -

Kod: Zaznacz cały

https://consumer.huawei.com/pl/community/details/Huawei-B818-%2B-Huawei-Wi-Fi-Q2---MESH/topicId_41927/
(musi byc w code bo inaczej ucina link)

Patrzac na daty to jeszcze sobie poczekamy na jakakolwiek aktualizacje...

"Jeśli ktoś ma zamiar kupić router wifi mesh to Asus lub Netgear. Najdłuższe wsparcie, najwięcej aktualizacji." i przedewszystkim OS - tomato, open-wrt, dd-wrt, gargolye, lucy, itp. ktore zalatwiaja sprawe za LENIWYCH producentow, co wola postarzac produkty i zmuszac do kupowania nowych "lepszych".

BTW posiadam Huawei mate 10 i ten telefon posaida ten sam cep co np Huawei 10 pro i jeden ma voip/vowifi a drugi (moj) nie... Oczywiscie Huawei mate 20 i inne maja. NA czym polega niechec wypuszczenia update'u do sprzetu z tym samemy cepem, tymi samymi kostkami i identycznym softem... nie mam pojecia - tzn. mam ale nie chce mi sie wierzyc, ze producent jest tak glupi aby stosowac jawne postarzanie produktu bez zadnych wymowek w zapasie.
wit3k
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-03-14, 17:34

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wit3k »

Ma ktoś sprawdzoną obudowę na B818?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

henrix343 pisze:a co to w laptopie albo kompie nie ma glosnikow? A autowylogowywanie jako OPCJA (i to stopniowa - czasowa) to tez jest kpina, juz nie wspominajac o tych IP.
Jesteś chyba jedynym który tego potrzebuje więc kup sobie router który to ma, przecież są inni producenci (zapewne też tego nie oferują).
henrix343 pisze:i przedewszystkim OS - tomato, open-wrt, dd-wrt, gargolye, lucy, itp. ktore zalatwiaja sprawe za LENIWYCH producentow
Pokaż jakiś sprzęt mesh który działa ze wspomnianymi systemami. To są systemy dla zaawansowanych użytkowników a nie dla każdego (znacznej większości do niczego nie potrzebne i nawet o nich nie słyszeli). Pomijam już to że wiele routerów/AP jest zablokowane przed zmianą firmware właśnie po to żeby użytkownicy nie zmieniali mocy WiFi czy innych istotnych parametrów które mogłyby naruszyć obowiązujące normy.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: piotrzet »

Dokładnie. Niestety ale jak ktoś opiera sieć WiFi na LTE, a nie połączeniu kablowym i chce mieć dobry router i dobry modem to nie ma wyboru jak kupić 2 urządzenia. Przykładowo tego Huawei B818 i jakieś urządzenie od Asusa czy Netgeara. Niestety ale Huawei czy inne tego typu urządzenia mają skąpy interfejs dla użytkownika i małe możliwości personalizacji sieci WiFi. A znowu urządzenia z routerem i do internetu mają słabe modemy i brak możliwości zabawy pasmami czy agregacją i są najczęściej max 2CA.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Debik »

henrix343 pisze:@Debik a co to w laptopie albo kompie nie ma glosnikow? A autowylogowywanie jako OPCJA (i to stopniowa - czasowa) to tez jest kpina, juz nie wspominajac o tych IP.
A jak myślisz po co w bankach następuje autowylogowywanie po czasie i czemu to służy... Tutaj ma to podobne znaczenie. Ale po co Ci dzwięk do powiadomień. Jeśli sim cały czas siedzi w routerze to służy głównie do internetu odbierasz wiadomości o włączonym pakiecie itd... Chyba że romansujesz z zoną kolegi lub dziewczyna i przychodzą Ci esy na router to takie coś miało by sens...
henrix343
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2021-03-03, 22:44

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: henrix343 »

@Debik a co mnie obchodzi autowylogowywanie w bankach? Mnie interesuje ta opcja w routerze abym mogl ustawic tak JAK JA CHCE. Sprawa romansow tez nie powinna Cie obchodzic, skoro potrzebuje wiedziec kiedy przychodza eski to znaczy, ZE JA CHCE WIEDZIEC KIEDY PRZYCHODZA ESKI a to co ty chcesz mnie nie interesuje.

Producent powinien tak zaprogramowac sprzet aby ulatwiac korzystanie.

"Jesteś chyba jedynym który tego potrzebuje więc kup sobie router który to ma, przecież są inni producenci (zapewne też tego nie oferują)." a co mneiniteresuja inni producenci i czy jestem jedyny czy nie? Mnie interesuje problem i jego rozwiazanie a nie czy producent jest czarny i czy mysli czy nie i ile ma lat i kasy na koncie.

Uczeppiles sie tego powiadomienia dzwikowego, a przypis IP Cie nie zaskoczyl? Co w innych modemach/routerach tez jest 8 IP?

Jak macie cos do powiedzenia na temat, to slucham, a wasze "a po co", "a mi nie potrzebne" czy tam inne, mnie nie interesuja.

A nawet laicy instaluja sobie np tomato, ktore rozszerza funkcjonalnosc routera w takim stopniu, ze mozliwe jest proste korzystanie z "zaawansowanych" funkcji np WOL, monitoring, itp. Gdyby nie ten soft OS, to routera nie jednej firmy bym zwyczajnie nie kupil, wiec producenci powinni sie cieszyc. Ich drogiego zlomu (posiada opcje ale cena x4) tez bym nie kupil, predzej za grosze postawil serwer.

Producenci maja tylko sluchac uzytkownikow i dodawac opcje, niz wiecej - to jest az tak proste.Ci co tego nie potrafia, zegnaja sie z rynkiem a patrzac na suport huawei'a i problemy uzytkownikow (nie mylic z dodatkowymi funkcyjnymi opcjami) to maja z tym problem. Na szczescie podstawowe funkcje dzialaja w miare dobrze, pozostaje dopracowanie produktu o dodatkowe funkcjonalnosci i poprawki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

henrix343 pisze: Mnie interesuje ta opcja w routerze abym mogl ustawic tak JAK JA CHCE.
To sobie taki kup jak taki chcesz :rotfl:
Nie pomagam na PW!
henrix343
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2021-03-03, 22:44

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: henrix343 »

Kupilem sobie taki jaki chce. Jeszcze jakies "porady"?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: onken »

Więcej kultury ? To na tyle z "porad"
JaroslawJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-01-27, 22:13

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: JaroslawJ »

piotrzet pisze:Spadła cena w Play bez umowy z 899 na 669zł

Już niedostępny :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: wojteks »

henrix343 pisze:Kupilem sobie taki jaki chce.
Nie, kupiłeś taki jaki był dostępny bez wymaganych przez ciecie funkcji więc zdecydowanie powinieneś kupić inny/lepszy z funkcjami które chcesz mieć i sobie ustawiać jak ty chcesz.
Nie pomagam na PW!
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: consigliero »

Wróciłem ponownie do B818 i porównując z MF258 K muszę powiedzieć że jest to naprawdę niezły modem. Moźe gdy ZTE wróci z nowym firmwarem będzie lepiej ale B818 z kartą Orange w mojej lokalizacji w domu, na antenach wewnętrznym trzyma bardzo stabilnie połączenie z BTS oddalonym o 12,5 km a prędkość jest między 40-50 .
bastek6
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-02, 19:39

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: bastek6 »

consigliero pisze:Wróciłem ponownie do B818 i porównując z MF258 K muszę powiedzieć że jest to naprawdę niezły modem. Moźe gdy ZTE wróci z nowym firmwarem będzie lepiej ale B818 z kartą Orange w mojej lokalizacji w domu, na antenach wewnętrznym trzyma bardzo stabilnie połączenie z BTS oddalonym o 12,5 km a prędkość jest między 40-50 .
Możesz podać parametry na poszczególnych pasmach ?
Chodzi mi głównie o zysk anteny, robiłeś może testy w tym samym miejscu jak to wygląda ?
Muszę zmienić mojego b2368-66 na coś nowego i tak się zastanawiam co wziąć ?
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Huawei B818 LTE Cat19

Post autor: Anil321 »

Kolejny dowód że B818 robi robotę:)
ODPOWIEDZ