Problem z zasięgiem. T-mobile LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

Problem z zasięgiem. T-mobile LTE

Post autor: alexnet »

Panowie mam problem. Za cholerę nie mogę ustawić lepszego sygnału LTE. Moja lokalizacja Stara Woda woj lubuskie (gmina Lubsko) BTS Zabłocie. kombinowałem już zmienić lokalizacje Anten 2x ATK-10 nawet na szczycie dachu. po mimo tego że dom wysoki ponad 15 m. I nie przyniosło to żadnego rezultatu, a co najgorsze po mimo tego że anteny miałem wycelowane w BTS Zabłocie. łapał mi zasięg z Lisia Góra. Nie chce z Lisia Góra bo jest tam wieczorami masakra. Z Zabłocia po mimo kiepskiego zasięgu download mam od 15 do 30 mb/s upload od 15 do 16 mb/s. Jeździłem pod BTS do Zabłocia i na telefonie spokojnie wyciągałem 35-45 mb/s download. Raz udało mi się złapać zasięg z Zabłocia RSSI -69dbm RSRP -92dbm, ale długo się zasięgiem nie pocieszyłem bo po chwili przełączyło mnie na Lisia Górę. W czym problem, że nie mogę z Zabłocia złapać lepszego zasięgu i tylko w jedyn punkcie wyłapuje mi Zabłocie i nie przełącza mnie na Lisią Górę. Panowie jak myślicie w czym problem że nie mogę ustawić lepszego zasięgu i dlaczego przełącza mnie między BTS Zabłocia - a Lisia Góra. Dodam jeszcze że BTS Lisia Góra jest oddalony odemnie 8.2 KM w lini prostej, a do BTS-a Zabłocie mam tylko 5.2 km i taki odbieram sygnał
ODPOWIEDZ