Prośba o pomoc w wyborze sprzętu i operatora

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-15, 12:46

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu i operatora

Post autor: Maciek11 »

Cześć,

Chcąc samodzielnie dojść do rozwiązania problemu przy pomocy informacji na forum cały czas trafiałem na tematy z których wynikało jasno że sprawa zależy od wielu zmiennych i bez konkretnej pomocy sam nic nie ustalę.

Mój problem polega na braku zasięgu. Szukam optymalnego rozwiązania i rady jakiego operatora wybrać oraz jaki sprzęt kupić.

Problem mieści się w Królewie gmina Joniec 60 km od Warszawy.

Optymalnym rozwiązaniem dla mnie byłby przenośny Ruter LTE z WiFi +Antena, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Operator dowolny wg waszej rady, w okolicy jest kilka nadajników.

Połączenia głosowe można realizować bez najmniejszych problemów jednak z internetem zawsze jest problem. Z różnych prób w przeszłości wyszło że najlepiej jest z Orange i Play czasami udaje się złapać jedną dwie kreski. T-Mobile i Plus nigdy nie udało mi się złapać nawet jednej kreski.

Myślę że warto wspomnieć o tym że jestem zielony w temacie i dziękuję za każdą radę.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu i operatora

Post autor: Hermogenes »

https://www.google.com/maps/@52.5845139 ... 6656?hl=pl
Masz Plusa na 1800 MHz oraz Orange i T-Mobile na 800 MHz w miejscowości Wkra .poz Hermogenes
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu i operatora

Post autor: piotrzet »

To nie wiem skąd ty łapiesz tego play bo w okolicy nie ma nic. Tak jak wspomniał kolega plus ma 1800 O i T 800. Potrzebujesz nolimit czy jakiś pakiet danych?
ODPOWIEDZ