Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Kupisz co chcesz. B618 agreguje 2 nośne, B715 3 a kosztują mniej więcej tyle samo.

Obrazek
MKHU13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-27, 22:42

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: MKHU13 »

A jakaś antenę zewnętrzną byłbyś w stanie mi polecić?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Do którego. B618 po podpięciu traci mimo 4x4, którego w Play i tak nie ma, ale agreguje tylko 2 pasma. Jakąś cybertecha 1800-2600. B715 ATK 502, 504.
Widzę że jesteś bezkompromisowy i bez pomiarów kupujesz sprzęt i anteny. Kto bogatemu zabroni. Zrób je chociaż przy montażu. Bogatość bogatością, ale optymalny punkt sam się za dolary nie znajdzie.
MKHU13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-27, 22:42

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: MKHU13 »

Play bym raczej odpuścił. Nastawiam się na orange.
Niekoniecznie kto bogatemu zabroni ale chciałbym kupić jakis router i antene sam niż brać to w abonamencie u kogoś? Dlatego przychodzę tu z pytaniem czy ktos jest w stanie pomóc mi w wyborze optymalnego sprzętu biorąc pod uwagę ten nadajnik orange i moją lokalizację
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Na tyle ile się da to przecież dostałeś odpowiedź. Na pytanie co w eterze nie odpowiedziałeś więc... precyzyjnych odpowiedzi nie będzie. Nikt z nas przecież nie jest wróżbitą.
MKHU13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-27, 22:42

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: MKHU13 »

Możesz sprecyzować swoje pytanie odnośnie "co w eterze" :D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Operator, zakres odbieranych częstotliwości, ich parametry i prędkości na nich(w szczycie i poza).
Np tel z snapdragonem i rootem, ale i modem USB z modowanym firmware wystarczy.
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: kornelu0 »

robertnik pisze:Kupisz co chcesz. B618 agreguje 2 nośne, B715 3 a kosztują mniej więcej tyle samo.

Obrazek
w B525 można wymusić agregację w poszczególnych częstotliwościach np. LTE800+1800? Czy może nie ma m=takiej możliwości i sam router podejmuje decyzję które częstotliwości agreguje?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Można. Jak masz moda to nie potrzebujesz aplikacji, jak nie to aplikacjami.
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: kornelu0 »

robertnik pisze:Można. Jak masz moda to nie potrzebujesz aplikacji, jak nie to aplikacjami.
Co to jest ten mod?
Lepiej wybrac b525 czy b529?
Nie zależy mi na portach Lan a zależy mi na jak najleoszym zasięgu (z whkoryzstaniem anten zewnetrznych) i transferze w LTE800 i 1800 bo mam 3,8km do madaknika i polowa z tego przez las :/
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Nie wiem. Mój B525 działa spowolniony na 1800 i znalazłem już 3 takie przypadki i niestety żadnego, który by porównywał z innym ruterem i wyszło dobrze, a to strasznie dziwne, bo to bardzo popularny ruter. Z kolei B529 i 8 mają gorsze wejścia antenowe(mniejsze, delikatniejsze).
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: kornelu0 »

robertnik pisze:Nie wiem. Mój B525 działa spowolniony na 1800 i znalazłem już 3 takie przypadki i niestety żadnego, który by porównywał z innym ruterem i wyszło dobrze, a to strasznie dziwne, bo to bardzo popularny ruter. Z kolei B529 i 8 mają gorsze wejścia antenowe(mniejsze, delikatniejsze).
Wlaśnie było wspominane o tym wolniejszym działaniu na 1800 ale nie znalazłem wiecej szczegółów. Sadzilem ze moze to stara sprawa i ze jesy kiz to rozwiązane przez jakis upgrade softu. Natomiast ja sięgam z anyenami tyko na 800 i 1800 wiec zalezy mi na agregacji i dobrym działaniu tych dwóch pasm.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: robertnik »

Co to jest jesy kiz? Zwracaj uwagę na podkreślone wyrazy w przeglądarce, bo nie jestem pewien co napisałeś, albo zwyczajnie nie znam definicji tych słów.
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: kornelu0 »

robertnik pisze:Co to jest jesy kiz? Zwracaj uwagę na podkreślone wyrazy w przeglądarce, bo nie jestem pewien co napisałeś, albo zwyczajnie nie znam definicji tych słów.
Powinno być ". Sadzilem ze moze to stara sprawa i ze jest już to rozwiązane przez jakis upgrade softu."
Przepraszam - piszę z telefonu i mi takie psikusy robi
mnbcv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-05, 16:15

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: mnbcv »

Przemyśl ten Orange... U mnie zawsze zachwalałem (przez ostatnie 3 lata), ale od jakiegoś czasu w godzinach szczytu spada drastycznie prędkość (może bym to jeszcze przeżył) ale i stabilność połączenia / wysoki ping powoduję że co chwile mam rozłączenie w grach online. A mam z 1 km do nadajnika i widoczność z okna.
Bez testów ja bym nie brał żadnego LTE w ciemno.

Jeśli Orange by u Ciebie dobrze działał, to może i T-Mobile (znowu bez testów nic nie wiadomo) w abonamencie bez limitu danych (tylko bez sprzętu się średnio opłaca).

A jeśli chodzi o twoje stwierdzenie że antena nie zaszkodzi, to nie jest do końca prawda... Masz 500 metrów do BTS, to antena może zaszkodzić a nie pomóc.
Przypominam że najlepsze anteny, były na konkretne pasmo - wtedy nie masz agregacji.
A jak agregacja to wszystko zależy: gdzie modem, jaka długość kabla - możesz więcej stracić niż zyskać.
MKHU13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-03-27, 22:42

Re: Huawei b618 + antena a może coś innego ? Pomocy :/

Post autor: MKHU13 »

mnbcv pisze:Przemyśl ten Orange... U mnie zawsze zachwalałem (przez ostatnie 3 lata), ale od jakiegoś czasu w godzinach szczytu spada drastycznie prędkość (może bym to jeszcze przeżył) ale i stabilność połączenia / wysoki ping powoduję że co chwile mam rozłączenie w grach online. A mam z 1 km do nadajnika i widoczność z okna.
Bez testów ja bym nie brał żadnego LTE w ciemno.

Jeśli Orange by u Ciebie dobrze działał, to może i T-Mobile (znowu bez testów nic nie wiadomo) w abonamencie bez limitu danych (tylko bez sprzętu się średnio opłaca).

A jeśli chodzi o twoje stwierdzenie że antena nie zaszkodzi, to nie jest do końca prawda... Masz 500 metrów do BTS, to antena może zaszkodzić a nie pomóc.
Przypominam że najlepsze anteny, były na konkretne pasmo - wtedy nie masz agregacji.
A jak agregacja to wszystko zależy: gdzie modem, jaka długość kabla - możesz więcej stracić niż zyskać.

Najprawdopodobniej się zdecyduje na te Orange n arazie kupie osobno router myślę nad Huawei B715 jesli uda mi się go dostać i spróbuję bez anteny, zobaczymy jak będzie chodziło, najwyżej jest 14 dni na odstąpienie od umowy
ODPOWIEDZ