Router DWR-118 spowalnia internet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krecikjr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-03, 17:57

Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: krecikjr »

Witam,

Jestem posiadaczem Cyfrowego Polsatu i mam internet mobilny z Plusa. Posiadam więc standardowy zestaw dostarczany przez nich: modem Huawei E3372 i Router DWR 118. Zamontowałem sobie 2 lata temu antenę zewnętrzną: Cybertech Antena Dualna LTE/4G 15dBi do Huawei E3272, E3372 MIMO. W linii prostej mam do BTS-a Plusa około 2,5 km, ale bliżej mam BTS Orange, około 700 m. Dzisiaj zrobiłem małą próbę i zmieniłem kierunek anteny zewnętrznej na BTS Orange i kupiłem kartę z Orange. Prędkości mnie zadziwiły:

Modem podłączony bezpośrednio do laptopa: (Orange): Download: 70 Mb/s, Upload: 45 Mb/s
Modem podłączony do routera i odbiór przez wifi: (Orange): Download 17Mb/s, Upload 16Mb/s

Plus wypada tu znacznie gorzej z prędkościami w obu przypadkach i dlatego przejść na Orange. Plus osiąga prędkości od DL: 17-25 Mb/s , UL: 14-20Mb/s.

Dlaczego zatem takie różnice w prędkościach ? Czy musiałbym kupić lepszy router, a jeśli tak to jaki ? Czyżby router przyduszał sygnał ?

Dzięki za pomoc :)
radko
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2011-07-22, 08:26
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: radko »

Kabelek się kłania
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: matek451 »

Znany problem z przycinaniem prędkości przez DWR-118/DWR-116 . Jaka to wersja E3372? Raczej HiLink a D-Linki i tak obsługują go jak wersję zwykłą w trybie RAS , wszystko zależy od FW na routerze.
krecikjr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-03, 17:57

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: krecikjr »

Kabelek to znaczy , bo nie bardzo rozumiem ? Jeśli chodzi o przycinanie to właśnie natknąłem się wczoraj na ten wątek. Rozwiązaniem była zmiana firmware , aby modem nie był w trybie zwykłym. Tak mój modem to 3372 wersja Hilink. Niestety nie chce zmieniać firmware, bo sprzęt jest od Plusa. Umowa kończy mi się za miesiąc i oddaje ten sprzęt. W ostatnich 2 miesiącach pojawiają się problemy , że nie działa w ogóle internet. Gdy podłącze modem do laptopa chodzi, ale gdy do routera , pokazuje brak połączenia z internetem. Dzisiaj znowu to samo, a wymieniałem już cały sprzęt, resetowalem. Wczoraj chodził cały dzień, a dzisiaj rano znów pokazuje brak połączenia z internetem. Obecnie sprawdzam sieć Orange, bo mam bliżej BTS i przestawiłem antenę Cyberlink na niego. Widać problem że sprzętem. Jaki więc nowy sprzęt polecacie ?
radko
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2011-07-22, 08:26
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: radko »

Podłącz PC do routera kablem sieciowym najlepiej do złącza 1 i wtedy zrób test. Ograniczenie przepustowości w twoim przypadku to prawdopodobnie wi-fi.
krecikjr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-03, 17:57

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: krecikjr »

Na kablu też już sprawdzałem. Takie same prędkości. Stacjonarnego mam podłączonego do routera i efekt taki sam. Prędkości około DL: 20 Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: matek451 »

Nie słuchaj takich porad jak wyżej, DWR-118 na FW od Plusa/CP nawet HiLinki traktuje i obsługuje jak modemy zwykłe. A ponieważ w tym FW router nie posiada sterowników NCM do trybu NDIS to obsługuje modem w wolnym trybie RAS , który nie pozwala osiągnąć więcej jak 25-30Mb/s. Sam E3372 HiLink w komputerze działa jako HiLink i pozwala osiągać dużo większe prędkości co sam zauważyłeś.
radko
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2011-07-22, 08:26
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: radko »

Używałem internetu przez sieć komórkową jak guru tego forum posługiwał się tetrą.
Sieć zachowuje się bardzo różnie i z tym trzeba żyć. Istotna jest instalacja antenowa, DWR-118 lub 116 to dobry i sprawdzony router.
I tyle w temacie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: matek451 »

Cóż twoja wiedza na temat DWR-116/DWR-118 jest niewielka co zresztą widać po subiektywnej opinii na ich temat. Typowe routery budżetowe z USB z porządnym procesorem i tyle. O funkcjonalności sprzętu decyduje jego FW, w przypadku D-Linków nie dość że producent nawypuszczał ich wiele wersji, nawet dedykowanych do polskich operatorów to jest ono dalekie od ideału. A ta mnogość jest tylko źródłem problemów. Na szczęście na DWR-116 pojawił się alternatywny soft oparty o LUCI z LEDE który naprawia wszystkie błędy producenta. Na tym FW modemy HiLink sa obsługiwane jako kablowe przez DHCP a zwykłe w trybie NDIS ze sterownikami NCM . Możliwe ze kolega , twórca LEDE na DWR-116 zrobi to samo z DWR-118. A twoje uporczywe twierdzenia ze WiFi jest przyczyną zwalniania transferu kupy się nie trzyma co zresztą potwierdził autor tematu robiąc test na kablu po LAN.
krecikjr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-03, 17:57

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: krecikjr »

Dzisiaj Wam potwierdzę wyniki na innym routerze i wszystko będę wiedzieć. Niestety DWR już powoli zaczyna szwankować. Wymieniłem modem, kartę SIM i router już 3 razy. Nie dość że zwalniają internet co potwierdzam kolejnymi testami i na LANie i na WIFI, to jeszcze co kolejny ranek wstaje pokazuje, że brak internetu... Reset, chodzi cały dzień internet , rano znów brak internetu... I znów ten sam schemat. To się dzieje na karcie Orange. Na karcie Plus też miałem te same problemy. Wszelkie kontakty z cyfrowym Polsatem nic nie dały.
radko
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2011-07-22, 08:26
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: radko »

Matek cała nadzieja w tym że ilość przejdzie w jakość.
Twoje wypowiedzi są niespójnie logicznie. I jeszcze te zdania o ideale - niesamowite.
O twojej ocenie mojej wiedzy to nawet nie chcę się odnosić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: wojteks »

radko pisze:DWR-118 lub 116 to dobry i sprawdzony router.
I tyle w temacie.
Może kiedyś były dobre czyli lepsze niż słabiutkie Tp-Linki MR3220/3420, na dziś to zabytki.
Nie pomagam na PW!
radko
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2011-07-22, 08:26
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: radko »

Ale jakoś tak konkretnie bo posiadałem obydwa bez szału!
STUDENTKA

Re: Router DWR-118 spowalnia internet

Post autor: STUDENTKA »

krecikjr pisze:Modem podłączony bezpośrednio do laptopa: (Orange): Download: 70 Mb/s, Upload: 45 Mb/s
Modem podłączony do routera i odbiór przez wifi: (Orange): Download 17Mb/s, Upload 16Mb/s
matek451 pisze:DWR-118 na FW od Plusa/CP nawet HiLinki traktuje i obsługuje jak modemy zwykłe. A ponieważ w tym FW router nie posiada sterowników NCM do trybu NDIS to obsługuje modem w wolnym trybie RAS , który nie pozwala osiągnąć więcej jak 25-30Mb/s.
Owszem, ale to nie problem, bo można wgrać sterowniki do modemów. Są na stronie D-Linka, support też wysyła na życzenie, czas odp. 24-48h. Sama przerabiałam temat, po wgraniu pliku z supportu modem wpięty do DWR-118 zaczął osiągać maksymalne transfery.
ODPOWIEDZ