Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
axel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-04-10, 14:06

Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Post autor: axel »

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu dla lokalizacji: KLIK

Myślę, że najlepiej będzie skorzystać z nadajnika Play przy ul. Wyzwolenia ze względu na to, że oferuje kilka częstotliwości. Niestety, trochę przeszkadza tutaj las.

Czy router Huawei B715 + taki zestaw anten, to dobry wybór do MIMO? Czy wykorzystam agregację, czy lepiej skupić się na jednej częstotliwości?

Wiem, że powinienem zrobić pomiary na poszczególnych częstotliwościach, ale niestety nie mam teraz takiej możliwości. Proszę o poradę.

Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Post autor: matek451 »

A po co ustawiać antenę na wyzwolenia? Przecież on nie zapewnia zasięgu u ciebie. Korzystasz z BTS-a Żołędowo lub Osielsko-Szosa Gdańska 49. Trzeba sprawdzić czy działają na nich wszystkie pasma LTE. Od tego zależy dobór anten i routera.
axel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-04-10, 14:06

Re: Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Post autor: axel »

Sugerowałem się tym, że znajomemu na karcie playa telefon "łapał" lte. Nie spojrzałem na pozwolenia UKE, możliwe, że to właśnie był sygnał z masztu Osielsko. Muszę dokonać pomiarów. Sprzęt jakim dysponuję, to jedynie B593 - wgrałem tam fw vodafone, żeby móc wymuszać pasma. Jak tylko będę u niego, to kupię dwa startery z play i t-mobile i zrobię pomiary.
axel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-04-10, 14:06

Re: Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Post autor: axel »

Witam ponownie,

Na razie udało mi się zdobyć dane z aplikacji Network Cell Info Lite. Tutaj link do screenshotów: KLIK

Pomiary wykonane zostały w domu jak i na zewnątrz.

Czy nadajnik o ID 16466, to jest ten z Osielska? Czy ten sprzęt, który zaproponowałem w pierwszym poście będzie odpowiedni? Jeśli nie, to jaki inny wybrać?
axel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-04-10, 14:06

Re: Proszę o pomoc z wyborem sprzętu - router + antena

Post autor: axel »

TUTAJ jeszcze zdjęcia z menu serwisowego samsunga. Widać, że łapie pasma 800, 1800 i 2100 MHz. Pomoże ktoś?
ODPOWIEDZ