Dobór sprzętu -pomoc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc w dobraniu zestawu: modem/router z wifi + antena.
Lokalizacja:
Twoja lokalizacja d: 51º20'12.51'' N ,16º56'25.37'' E Do najblizeszego BTS - 4G LTE (GSM 1800) P4 badz Orange ok 4km.(teren w miare płaski lekko zadrzewiony)
Potrzeby:
Internet domowy + wykorzystywany w pracy, wiec jak najbardziej liczy sie niezawodnosc.(niestety nic na kablu nie da rady zalozyc)
+ Ewentualnie jakas 2 propozycja w formie back-up.

Jakie testy dodatkowo wykonac? kupic startery play i ornage? ( mam czas do konca maja)
Wstepnie znalazlem router ZTE MF286 + antena.


Proszę o pomoc w dobraniu urządzenia + anteny. Dziękuję.
Pozdrawiam
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Wedlug mapy http://mapabts.pl/?center=51.339185%2C1 ... C16.938624

BTS Krościna Mała Orange mnie ma LTE 2600 a obok Prusice Play LTE2600
Jak zweryfikowac czy faktycznie to pasmo jest uruchomione?

Jaki sprzet bym potrzebowal zeby sie najlepiej sprawdzil w tych okolicznosciach?
Ewentualnie prosilbym namiary na osobe , ktora zajmuje sie tym profesjonalnie w tych okolicach.

Dziekuje za wszelka pomoc
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: dzejk »

Pewniejszym źródłem danych jest mapa http://beta.btsearch.pl
Jak chcesz mieć pewność, to sam sprawdzasz.
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Ok.Kupile startery play + orange i w niedziele bede testowal.Aplikacja network cell w telefonie wystarczy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19152
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: matek451 »

Wystarczy, test na zewnątrz i pokazujesz zakładkę DANE i wieczorny speedtest. W Prusicach i Obornikach działa BTS LTE Play, pod BTS-em sprawdzisz czy działa na nich LTE2600.
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Witam,
Wynik pomiarow Świerzów- na zewnatrz przyszlego domu. Nie wyglada to najlepije(Orange, Plus i Play)
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

A tu sa wyniki z wioski obok-Kopaszyn(ok 1-1,5 km od domu) w strone BTSa.
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Porozmawialem takze z sasiadem i on ma - plus odu idu skierowany w strone BTS
Oborniki Śląskie-Siemianice, ale nie bardzo mi umial odopwiedziec jakie parametry osiaga.

Internet potrzebny mi bedzie do pracy , wiec moge zainwestowac w dwa zestawy od 2 operatorow modem + antena dodatkowo jakis router z wifi.
Co mozecie poradzic? Jaki dobrac sprzet i jak to optymalnie skonfigurowac?

z gory wielkie dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: Specjalista_Plus »

@bobokar: Istnieje możliwość zawarcia umowy na Internet w sieci Plus i przetestowania go przez 60 dni.

Jeżeli nie byłbyś zadowolony z wyników, jest możliwość rezygnacji w tym okresie.

Świerzów jest w sąsiedztwie czterech nadajników LTE, w tym trzech zlokalizowanych na południu. Zalecałbym urządzenie z agregacją pasm (np. ODU-IDU 300), do którego możesz opcjonalnie podłączyć antenę zewnętrzną w celu wzmocnienia sygnału. Dzięki agregacji wzrasta efektywność sieci — Twój router łączy się z dwoma pasmami na różnych częstotliwościach jednocześnie.

Mogę pomóc w zawarciu umowy z opcją Testuj, o której wspomniałem wyżej. Jeżeli jesteś zdecydowany, proszę o kontakt na adres: [email protected]
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

@Specjalista_Plusa
Dzieki zapewne skorzysteam z twojej propozycji - jako opcja1

Czy ktos moglby mi podpowiedziec co wybrac jako opcje druga? jaka antene i router do orange albo play?
lukaskupasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-24, 13:36

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: lukaskupasz »

Witam. Zdecydowałem zmienić internet kablowy (z umową na rok) na internet mobilny bez umowy. Rozważam operatora Mobile Vikings lub Play (na jedno wychodzi z tego co wiem jeśli chodzi o zasięg). Tu pojawia się pytanie, czy lepiej u operatora wirtualnego czy lepiej bezpośrednio w Play? Zależy mi na stabilnym działaniu internetu i dużej ilości transferu, w zamian za niewygórowaną kwotę miesięcznie ok. 45 zł. W tej chwili mam prędkość 20Mb/s i to mi właściwie wystarczy. Czy korzystając z internetu mobilnego osiągnę tą prędkość? Moja lokalizacja to Wasilków ul. Krucza 12, woj. podlaskie, najbliższy nadajnik znajduje się ok. 2 km w linii prostej. Jakiego sprz ętu najlepiej użyć jeśli zależy mi na WiFi w mieszkaniu? Czy będę potrzebował anteny MIMO? Dodam, że nie będę mógł jej umiejscowić na zewnątrz, tylko wewnątrz gdyż mieszkanie jest wynajmowane i nikt nie pozwoli robić dziur w ścianie czy stolarce. Chcę aby internet przyzwoicie odbierał ale nie chcę wydać majątku na sprzęt. Co możecie mi poradzić? Dziękuję i pozdrawiam
bobokar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-18, 08:37

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: bobokar »

Witam,
Znalazlem takie 2 anteny:
-http://antenydomodemu.pl/sma/64-antena- ... m-sma.html
-http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... 054_10.htm

Pytanie ktora bedzie lepsza( bede mial 2 zesatwy) ? Potrzebuje jedna ustawic na plusa w obornikach a 2 na prusice (albo orange albo play).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dobór sprzętu -pomoc

Post autor: dzejk »

Signaflexa omijaj z daleka. Ta przelotka fme-sma to wisienka na torcie.
Popatrz na test anten na forum.
ODPOWIEDZ