Internet radiowy sprzęt prędkości

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
olardo3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-19, 10:51

Internet radiowy sprzęt prędkości

Post autor: olardo3 »

Witam,
na tą chwile mam neostrade od orange i działa ona fatalnie. Czasami działa wtedy jest 10 down 1 up ping 30, ale codziennie zdarza się że działa niepoprawnie i wtedy jest 0.10 down podobnie up a ping do 2000. Zamierzamy zmienić umowę i przejść na lte w orange. Jak uda nam się z nimi dogadać to zmienimy na radiowy i teraz czego mogę się spodziewać i jaki sprzęt polecacie(najlepiej budżetowy do 150 zł). Lokalizacja: Medalionów, Kraków, Polska. Jaki jest najbliższy sensowny nadajnik do którego mógłbym się podłączyć. Z tego co sprawdzałem to przydałaby się jakaś antena. Bardzo proszę o polecenie jakiejś aby mógłbym ją podłączyć do routera. Wiem że pewnie inny operator byłby dużo lepszy, ale niestety jesteśmy uwiązni z orange jeszcze przez 1,5 roku.Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet radiowy sprzęt prędkości

Post autor: wojteks »

Za 150zl nic sensownego z LTE Advanced nie kupisz i jeszcze dodatkowo antena, bliżej 600-700zł licz za router i antenę).
Nie pomagam na PW!
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Internet radiowy sprzęt prędkości

Post autor: makosuu »

Sensowny zestaw router+antena to licz jakoś 300 zł minimum, ale wtedy router tylko kat.4 bez agregacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet radiowy sprzęt prędkości

Post autor: matek451 »

Ja tam bym się nie bawił w Orange jakbym jeszcze miał im płacić abonament 69,99 zł/m-c i za 250GB+ noce poza limitem i ewentualnie 22 zł/m-c za MF286 lub kupić router LTE-A np. B528, B525 samodzielnie za 250-300 zł. Antena jest konieczna bo BTS-y NetWorks około 3km od ciebie. Optymalny z 3 pasmami czyli LTE2600, LTE800 Orange i LTE1800NW to Skawina, Krakowska 87. Pozostałe w Skawinie i Krakowie,Opatowicka mają tylko LTE1800. Jeszcze ten przy Dzikiej Rózy ma LTE2600. Konieczne testy na karcie Orange telefonie Network cell info i speedtesty. NCI pokaże eNB, ECI BTS-a. Testy na zewnątrz. Dla mnie jak masz kupować router LTE-A samemu to wybiera się usługę DIL na RBM na Kartę 5 z RWK i za 5-10 zł ma się bez limitu na LTE Play. BTS w Brzyczynie, około 1km ma 4 pasma LTE i ich agregację. Taki sam na zakopiańskiej w Krakowie a LTE800, LTE1800 na Womarze. Zakup routera z LTE-a B528 to koszt 200-250 zł. Na nim testy wszystkich pasm LTE Play i agregacji 2 pasm LTE z brzyczyny, może da radę i bez anteny ale to pokażą testy LTE Play na zewnątrz.
ODPOWIEDZ