B260a awaria => jakaś alternatywa?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sapi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-08-18, 08:01

B260a awaria => jakaś alternatywa?

Post autor: sapi »

Właśnie padł mi drugi router HUAWEI B260a. Objawy awarii w obu przypadkach identyczne. Przestaje działać telefon i ruter zaczyna się mocno grzać. Internet jeszcze działa ale z każdym dniem jest coraz gorzej (konieczny restarty).
Internet jest dla rodziców i jego prędkość i stabilność jest wystarczająca + musi działać telefon. Posiadam też antenę ATK-10 - złącze sma.
Odległość od bts w linii prostej to ~4,5 km (widoczność optyczna).
bts: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 23&zoom=16
Internet to w tej chwili orange.

1. Chciałbym zapytać czy ktoś miał podobne problemy z tymi ruterami?? - dziwne jest to że obydwa rutery zepsuły się w dokładnie taki sam sposób - może ja coś robię źle.
2. Może jest jakaś alternatywa dla tego routera w tej lokalizacji ? (chodzi o to żeby to było nadal w miarę budżetowe rozwiązanie z możliwością podpięcia anteny najlepiej po złączu sma)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B260a awaria => jakaś alternatywa?

Post autor: matek451 »

B683 bez LTE lub jakiś stacjonarny router LTE, LTE-A z obsługą telefonu przez RJ11 ( bramka GSM), np. B315, B525 z Plusa.
sapi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-08-18, 08:01

Re: B260a awaria => jakaś alternatywa?

Post autor: sapi »

matek451 pisze:B683 bez LTE lub jakiś stacjonarny router LTE, LTE-A z obsługą telefonu przez RJ11 ( bramka GSM), np. B315, B525 z Plusa.
Możliwe że wcześniej wyraziłem się nieprecyzyjnie. Potrzebuję modemu który ma rj11 i złącze sma do anteny zewnętrznej tej odpowiadającej za komunikację poprzez siec komórkową.
Pytania pomocnicze:
1. B683 bez lte jest dostępny w wersji z rj11?? Przeszukałem allegro olx i takiego nie znalazłem (oceniając po zdjęciach tylnego panelu - bo w opisach piszą różne głupoty)
2. Jeżeli chciałbym przejść na lte potrzebna jest mi druga antena ATK-10 ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B260a awaria => jakaś alternatywa?

Post autor: matek451 »

https://www.google.com/search?q=b683&cl ... 64TlGvqqwM: Jeśli router z LTE do rozmów i internetu to karta głosowa Orange z pakietem internetowym, ustawienie typu sieci na AUTO. Podczas rozmów schodzi na 3G bo LTE Voice nie jest obsługiwane. Podczas transmisji danych wchodzi na LTE. Jesli używasz ATK-10 do 3G z UMTS900, 2G z GSM900 to skorzystasz na niej też z LTE800 Orange. Dodanie drugiej anteny pozwoli skorzystać z MIMO2x2 na LTE800 czyli internet będzie szybszy. Masz zasięg LTE800 Orange?
sapi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-08-18, 08:01

Re: B260a awaria => jakaś alternatywa?

Post autor: sapi »

Nie zauważyłem że link do bts'a nie działa. Tu jest poprawny: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 21&zoom=18
współrzędne bts'a: 51.362550 21.514733
Jest tam info że jest lte 800 dla orange. Karta w orange jest już taka jak powinna być - bo do tej pory to tak działało z tym że po 3g.
Co do zasięgu to nie wiem czy w praktyce jest. Postaram się to zweryfikować. Wydaje się że przy 4,5 km i widoczności optycznej masztu powinno być ok po zastosowaniu anten.
ODPOWIEDZ