2 internety LTE + Load balance tp-link r480t+ V3

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

2 internety LTE + Load balance tp-link r480t+ V3

Post autor: alexnet »

Witam czy ktoś pomoże mi z konfiguracja LB. Mam w posiadaniu dwa internety LTE od T-mobile z routerami Huawei B525. każdy z tych routerów jest połączony z innym BTS-em.
chodzi mi o to oby połączyć 2 internety z jeden szybki. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc to odpowiednio skonfigurować. Widziałem na YT jak Adek4k połaczy sobie 2 internety z Orange w jeden szybki dzięki włąśnie Load Balance. Fakt jest taki że on ma nowy model LB od mojego. Ale na chiny nie potrafię tego skonfigurować
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: 2 internety LTE + Load balance tp-link r480t+ V3

Post autor: robertnik »

Czemu nie zapytasz pod filmem? Zablokował komentarze?
Niemniej jak w jeden szybki internet? Loda balanced rozkłada ruch na wany, w Twoim przypadku na 2, ale nie sumuje ich prędkości zwłaszcza że masz wany z tym samym zewnętrznym IP(od jednego operatora, za maskaradą).
Gdyby te zewnętrzne IP były różne działało by to lepiej, bo większość serwerów limituje ilość połączeń.
Są też problemy z witrynami np nasze forum, czy firm oferujących płatny hosting. Jak wykryją połączenia z różnych wanów, to u nas na forum będzie Cię wylogowywało, a na hostingach blokowało transfer. Przy konfiguracji naprawdę trzeba posiedzieć i takie serwery na sztywno ustawić na konkretny wan. Ich ilość będzie zależeć od aktywności użytkowników.
Nie zrozum mnie źle, to fajna sprawa, tylko trzeba czytać manuale z zrozumieniem i pytać na właściwych forach, w Twoim przypadku na jakimś z firmware TPlinka.
Sam używam Mwan3, na alternatywnym oprogramowaniu w TP-Link TL-WDR4300 v1, więc dokładnych wskazówek nie będzie bo to co innego z innym, głównie konsolowym konfigórowaniem.
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

Re: 2 internety LTE + Load balance tp-link r480t+ V3

Post autor: alexnet »

no to szkoda że nic z tego nie będzie. myślałem że można jakoś z agregować oba wany. ale skoro niema takiej opcji to trudno... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 internety LTE + Load balance tp-link r480t+ V3

Post autor: ksx4system »

robertnik pisze: Są też problemy z witrynami np nasze forum, czy firm oferujących płatny hosting. Jak wykryją połączenia z różnych wanów, to u nas na forum będzie Cię wylogowywało, a na hostingach blokowało transfer. Przy konfiguracji naprawdę trzeba posiedzieć i takie serwery na sztywno ustawić na konkretny wan.
Na upartego to da się puścić całość na dwóch sesjach zestawionych z jednym, własnym oczywiście serwerem VPN (np. IKEv2). Znikają wtedy problemy związane ze zmianą IP WANu co chwilę, niestety kosztem dodatkowych kilkudziesięciu ms latency :(
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ