LTE + Antena satelitarna?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
veg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-02, 09:34

LTE + Antena satelitarna?

Post autor: veg »

Witam,
nie mogę się doczekać instalatora neostrady po kablu na działce - niby da się ale nikomu nie chce się przyjechać i sprawdzić więc postawiłem zainstalować antenę do odbioru LTE. Najbliższy BTS jest oddalony od mojego miejsca ~4,57km a teren to przede wszystkim spore pagorki oraz duża ilość drzew. Myślałem o tym, żeby wykorzystać antenę satelitarną z promiennikiem LTE lub ewentualnie inną antenę kierunkową. Zależy mi na stabilności bez zwrywania połączeń niż szybkości działania. Modemów do wyboru sporo i liczę na waszą pomoc w tym temacie.

Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE + Antena satelitarna?

Post autor: dzejk »

Sama odległość nie powinna być problemem dla LTE 800 MHz. Gorzej z tymi pagórkami. Zrób profil terenu http://forum.jdtech.pl/Watek-profil-wys ... y-terenowe
veg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-02, 09:34

Re: LTE + Antena satelitarna?

Post autor: veg »

Wpisałem wysokość BTS'a na 29 bo nie wiem dokładnie jaki jest.

Obrazek

Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE + Antena satelitarna?

Post autor: dzejk »

Nie wygląda źle. Masz smartfona z LTE 800 MHz ? Zainstaluj apkę Network Cell Info Lite i pokaż wynik na forum. Testy w domu i na zewnątrz, od strony nadajnika. Do tego speedtest, najlepiej wieczorem.
veg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-02, 09:34

Re: LTE + Antena satelitarna?

Post autor: veg »

1. Wynik z Network Cell - pomiar na zewnątrz

Obrazek

2. Wynik z Network Cell - pomiar w domu

Obrazek

3. Wynik Speedtest tylko na zewnątrz bo w domu wyskakiwał błąd połączenia - brak zasięgu.

Obrazek
ODPOWIEDZ