Antena i router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eric00x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-26, 19:06

Antena i router

Post autor: Eric00x »

(PRZED UDZIELENIEM ODPOWIEDZI: Nie wiem jaką antenę mam kupić/coś z routerem zrobić, po prostu jestem całkowicie zielony w tym temacie, tak więc prosiłbym o jakieś linki do sklepów itp.)
Witam. Ostatnio bardzo wolno chodzi Internet, zwłaszcza że modem po prostu się popsuł i teraz muszę na telefonie robić hotspot.
Na pewno Play mnie ogranicza z powodu iż najbliższy BTS to akurat T-Mobile (6-8 km nie licząc drzew), a oryginalny BTS play to około 7-11km + LAS i wysypisko śmieci do ominięcia. Innych BTSów niż te dwa nie mogę po prostu <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> (dom dwurodzinny bliźniak, mam stronę wschodnią).
T-Mobile GSM900 LTE800, NetWorks! LTE1800, PLAY ma akurat chyba wszystkie .
Nie mogę po prostu ot tak przejść do T-Mobile (a bardzo chciałbym, ale osoba która posiada tą umowę, sądzi iż nic to nie da, będzie tak samo , zwłaszcza że dopiero punkt T-Mobile najbliżej około 7km+ od mojej miejscowości (w najbliższym mieście akurat nie ma... co jest bardzo dziwne) a nie mogę zamówić przez Internet bo "będą problemy z rozwiązywaniem umowy", bo "na miejscu nie można tego załatwić, tylko trzeba do Warszawy wysyłać" czy coś w tym stylu, zwłaszcza iż Play miał ostatnio wpadkę z złą umową, nie wspomnę nawet o CP).
Wracając do tematu: co wybrać? (ostatnio na innym forum polecili mi coś co na Aledrogo jest po 400+ złotych, a gdzie antena?)
ODPOWIEDZ