prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: zDaleKi »

magmike pisze:Ano stąd że komórkę można w pionie postawić, czy chociażby bliżej okna (a wagon był bez reapetera). Modem może jedynie spoczywać na kolanie, mniejsza jest możliwość manewrowania nim. To moja teoria.
Ale ta Twoja teoria mówi, ze komórka będzie się lepiej sprawdzała (zresztą z tym Twoim wywodem się zgadzam).

Natomiast moje pytanie dotyczyło wypowiedzi kolegi o ksywce 6182, który twierdził, że cytuję:
6182 pisze: modem sobie bardziej poradzi
oraz:
6182 pisze:Nadajnik w komórce ma moc 0,1 W.Nadajnik w modemie 2 W
:)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: magmike »

Nie zauważyłem że
6182 pisze: modem sobie bardziej poradzi
bo górę tematu dawno czytałem i też nie przypuszczałałem, że ktoś może tak uważać ;-)
pozdrawiam, magmike
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: zDaleKi »

magmike pisze:bo górę tematu dawno czytałem i też nie przypuszczałałem, że ktoś może tak uważać ;-)
Cieszę się, że już wszystko jasne i że mamy to samo zdanie ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: sapnews »

magmike pisze:Ano stąd że komórkę można w pionie postawić, czy chociażby bliżej okna (a wagon był bez reapetera). Modem może jedynie spoczywać na kolanie, mniejsza jest możliwość manewrowania nim. To moja teoria.
Być może masz rację - aczkolwiek zauważyłem w praktyce, że nawet komórka leżąca przy lapku podczas podróży pociągiem ma stabilny zasięg - gdzie na modemie mam cały czas falowanie i zanikanie sygnału sieci.

Można sugerować, że jest to spowodowane anteną jaka jest zamontowana w modemach PCMCIA oraz telefonach komórkowych.

Być może w niedalekiej przyszłości uda mi się pożyczyć modem ze złączem antenowym i spróbuję z anteną zewnętrzną. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej na ten temat.

Co do zurzycia energii - to muszę przyznać, że dopiero teraz zaczynam zauważać poprawę w czasie trzymania baterii, gdy jest podłączony modem PCMCIA niż moduł BT na USB + transmisja danych przez s55.

BTW: Widziałem ostatnio na allegro antenę zew. do modemów Option z opcją przypięcia do matrycy LCD. Więc to może być rozwiązanie dla "falującego" zasięgu.

Pytanie tylko - czy jednak telefon komórkowy jako modem nadal jest najlepszym rozwiązaniem na stabilne połączenie podczas podróży.

Pozdrawiam,
6182

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: 6182 »

Dane wziąłem z wątku o szkodliwości transmitowania danych poprzez GSM/UMTS.Ktoś napisał,że komórka,a raczej terminal,nadaje z maksymalną mocą 100mW.A jak wiadomo oznacza to 100 miliWatów,czyli 0,1 W.No cóż myślałem że jak ktoś takie rzeczy pisze to wie-ale trudno,następnym razem pokopię trochę :wink:
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: prośba o radę - lepszy modem przez komórkę czy modem card?

Post autor: magmike »

sapnews pisze:Co do zurzycia energii - to muszę przyznać, że dopiero teraz zaczynam zauważać poprawę w czasie trzymania baterii, gdy jest podłączony modem PCMCIA niż moduł BT na USB + transmisja danych przez s55.
Wygląda na to że modem się mniej wysila i ma mniejszy zasięg automatycznie ;-)
Uważam, że anteny w modemach są mniej czułe od komórkowych i w związku z tym niektórzy producenci dodają te patyczki czy zwykłe antenki druciane (pozycja pionowa) jak w AirCard.
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ