bramka GSM z funkcją HOT SPOT

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gib0n
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-05-05, 13:12

bramka GSM z funkcją HOT SPOT

Post autor: gib0n »

Witam serdecznie.
Proszę o nakierowanie mnie na odpowiednie tory.
Chcę uruchomić rozwiązanie które zapewni zarówno możliwość dzwonienia oraz dostęp do internetu poprzez zwykły prepaid. Coś takiego, jakbyśmy w zwykłym smartfonie włączyli funkcję hot spot, ale ma to być rozwiązanie "stacjonarne".
Po wstępnym rozeznaniu tematu doszedłem do tego, że potrzebuję bramkę GSM. Do tej bramki podłączam telefon stacjonarny oraz access pointa aby zapewnić dostęp do internetu.
Potwierdźcie proszę, czy dobrze to zrozumiałem i jeśli macie jakieś doświadczenie w temacie, to zasugerujcie jaki sprzęt użyć.
Dziękuję, pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: bramka GSM z funkcją HOT SPOT

Post autor: matek451 »

Bez LTE router B683, z LTE B315, E5186, B525, MF 286, B593_s22.
gib0n
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-05-05, 13:12

Re: bramka GSM z funkcją HOT SPOT

Post autor: gib0n »

dziękuję za pomoc
musiałem trafić na jakieś stare how-to, bo okazuje się, że sprzęty które wymieniłeś same w sobie oferują to czego szukam
dziękuję!
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: bramka GSM z funkcją HOT SPOT

Post autor: fatum1 »

Miałem podobny dylemat bo duży pakiet w smartfonie a rzadko wykorzystywałem. Na oryginalnym sofcie Play w B618 i B715 nie działało, w B525 z T-mobile po debrandingu i wgraniu firmware w wersji open działało. Na MF286 działa bezproblemowo bez kombinowania.
ODPOWIEDZ