Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: tander »

Cześć. Mam problem z rozprowadzeniem sieci i mam wrażenie, że błędnie wybrałem modem do LTE. Posiadam na dachu antenę, która połączona jest z B528 stojącym na strychu. Sieć WiFI jako tako łapie na piętrze po zejściu ze strychu (duże straty w prędkości), więc sygnał na parterze nawet nie zawsze jest widoczny, a już na pewno nie da się z nim połączyć. Z portu Gigabit Ethernet B528 jest połączony ze switchem, który rozprowadza internet do gniazdek ethernetowych w domu.

W takim przypadku internet po kablu ładnie śmigał. Jednak tu pojawia się też problem, ponieważ docelowo liczyłem, że zamontuje w dwóch miejscach routery, które brały by internet z gniazdek i udostępniały go w swojej sieci WiFi. W zeszły weekend próbowałem w taki sposób zmusić do działania dość stary router DSL-G624T. Tak więc dezaktywowałem na nim DHCP, nadałem mu IP: 192.168.8.10 i zabezpieczyłem sieć WiFi. W B528 DHCP ustawione jest, aby nadawać ip w zakresie 192.168.8.100-192.168.8.200, gdy sam modem znajduje się pod adresem 192.168.8.1. Jednakże takie połączenie nie chce działać (i nie ważne czy po drodze był switch, czy też podłączałem router bezpośrednio do modemu).

Ponieważ jestem trochę zielony w tych tematach sam nie wiem czy coś źle robię, czy po prostu potrzebowałbym tak zwanego Bridge Mode o którym gdzieś czytałem, a sam B528 go chyba nie posiada (przynajmniej w wersji od T-Mobile). Stąd chciałem się Was zapytać, czy dobrze myślę, lub co źle robię, bądź jakich innych sposobów mógłbym spróbować użyć, żeby mieć internet w gniazdkach i jednocześnie mieć możliwość podłączenia do takiego gniazdka routera, który mógłby w swojej sieci bezprzewodowej udostępniać ten właśnie internet.

Pozdrawiam :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: matek451 »

Dodatkowe AP połączone po LAN z B525( switchem) to prawidłowe rozwiązanie . Można użyć routery ustawione tak jak napisałeś https://forumsieciowe.pl/index.php?/top ... C4%99powy/ Trudno powiedzieć czemu nie działa ten DSL-G624
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: tander »

Link, który podałeś jest dla mnie niestety nieosiągalny.

Może problem leży w routerze. Miałem z nim trochę problemów, koniec końców zbrickowałem go wobec zaleceń z jakiegoś forum, żeby wgrać nowszy firmware (żadna aktualizacja FW nie chciałą się wgrać). Rozważam jeszcze wgranie innego softu, ale chyba po prostu wezmę jakiś inny router, co do którego będę miał pewność, że działa.

EDIT:
Mam jeszcze pytanie, w wypadku kiedy DHCP na routerze (tym który jest AP) jest wyłączone, łącząc dowolne urządzenie do tego wifi, powinienem mu nadać jakieś stałe adresy ? Czy pobierze on adres z zakresu, który przydziela (w moim przypadko) B528 ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: dzejk »

to drugie
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: Blazer »

Router z modemem LTE nie ma tu nic do rzeczy. Stary router powinien działać jak switch (po wyłączeniu DHCP).
Po kolei:
1. DHCP wyłączone-OK.
2. WiFi aktywne i widoczne-OK.
3. Urządzenia łączą się z WiFi-?
4. Jaki adres IP uzyskują urządzenia po połączeniu z WiFi- IP/brama (jeżeli się połączą).
5. Jeżeli nie działa łączność po WiFi- sprawdź czy tak samo jest po kablu?
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Rozprowadzenie LTE po domu (B528, switch, router)

Post autor: tander »

Użyłem innego routera i działa (TL-WR1043ND). Prawdopodobnie router DSL-G624T jest uszkodzony. Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ