telefon jako hotspot ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frodo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-24, 16:41

telefon jako hotspot ?

Post autor: frodo1 »

Witam,zacznijmy od tego ze jestem studentem.
Posiadam taryfe RBM 5 i nie mam funduszy aby inwestowac w router lte
,czy dobrym pomyslem bedzie abym po powrocie z uczelni zostawic telefon podłączony do gniazdka non stop i odpalać hotspot na jakieś 5h dziennie ?Czy mimo wszystko kupic jakis tani router (najtanszy jaki sie da,u mnie jest agregacja pasm) moze byc uzywany ?
Co myslicie na ten temat ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon jako hotspot ?

Post autor: matek451 »

mobilne routerki E5573, E5577 bez LTE-A kupisz już za około 70 zł. Za 120 zł kupisz MF971 z agregacją 2 pasm LTE.
frodo1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-24, 16:41

Re: telefon jako hotspot ?

Post autor: frodo1 »

Ten MF971 nie rozleci się po miesiącu,tak samo jak te Huaweie ? Chcialbym zeby na 2 lata starczyl,wiadomo musi byc po studencku.I czy zasięg bedzie taki sam jak mam na telefonie ? czy bedzie sie roznil kilka dBm ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon jako hotspot ?

Post autor: matek451 »

Mam E5372 sprzed 5 lat i działa do dziś, Huawei robi porządny sprzęt. Bezkonkurencyjny w stosunku jakość do ceny. MF971 za 120 zł z agregacją 2 pasm LTE więc jak znalazł na studencką kieszeń. Nie wymagaj za dużo za taką kasę, oczywiście możesz korzystać z telefonu tylko DIL w RBM działa na LTE a na telefonie nie ustawisz na sztywno tylko LTE a nawet to do połaczeń głosowych i tak musisz korzystać z 3G/2G. MiFi ma poza tym złącza antenowe.
ODPOWIEDZ