Antena do T-Mobile B525s

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

Szanowni użytkownicy, może mi pomożecie.

W najbliższym czasie będę sprawdzał dostęp do internetu o T-Mobile w miejscowości Mostowice. Do najbliższego nadajnika T-Mobile jest ponad 9 km w linii prostej. Z tego co wiem bez anten sygnał jest, ale dość słaby, być może zanikający. Moc pewnie będzie też zależeć od konkretnej lokalizacji (mnie interesuje ta oznaczona na mapce).

Przeglądając różne wątki tutaj, szukam sposobu na zwiększenie zasięgu. Doradźcie proszę czy taka antena byłaby ok? http://www.cybertech.com.pl/p162,antena ... -b715.html

Czy są mocniejsze?
Jak w ogóle ustawiać taką antenę? Na oko, czy są jakieś metody, programy do sprawdzania kierunku?
Dzięki za wszelką pomoc.

Póki co wróżę trochę przez internet, bo jeszcze nie ma mnie na miejscu, ale chciałbym być trochę przygotowany jak już będę.

BTS, z którym chcę się połączyć to
T-Mobile (26002) ID: 49518 (N!)
Zieleniec, Baza Turystyczno-Sportowa Wierch - strunobetonowy maszt Emitel
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: matek451 »

Najpierw testy, potem antena. Zasięg na LTE800 ze Starej Bystrzycy lub Długopola Dolnego ale trzeba potwierdzić. Na LTE1800 NetWorks z Zieleńca przy 9km w takim terenie?
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

To na LTE800 łatwiej będzie się połączyć? Bo odległość do Starej Bystrzycy podobna (9 km).
Akurat masz w Zieleńcu w niektórych miejscach widać, więc założyłem, że to do niego będę się łączył.

Testy powinienem przeprowadzić w jakiś szczególny sposób? Czy po prostu włączyć ruter? Sorry, za głupie pytania, ale mimo tego, że tu przejrzałem wiele wątków, to i tak nie mam pojęcia od czego zacząć.
pielgrzymka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2018-05-07, 20:23

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: pielgrzymka »

Cześć,

właśnie to samo ćwiczyłem i z tym routerem. Kup prepaid'a lub kilka i testuj. Do tego wystarczy Ci program HManager i Speedtest. W HManagerze ustawiasz sobie po kolei na jakiej częstotliwości chcesz się łączyć i sprawdzasz jaką otrzymujesz prędkość. Do tego dochodzi położenie samego routera (wewnątrz w kilku miejscach i na zewnątrz). Potem będziesz wiedział jaki sygnał wzmacniać.
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

Dzięki za uwagi. No właśnie czytam dalej i widzę, że HManagera nie mogę wgrać, bo mam ten ruter od T-Mobile.
Karty mam Orange (niby najbliższy nadajnik - Spalona, ale spora różnica wyskości) i T-Mobile, bo te nadajniki najbliżej. Mam też Plusa, ale on nie ma zasięgu też na mapie. Akurat mam telefon w Plusie i jak byłem w tych okolicach, to zasięg łapał mi tylko z czeskich sieci, ale bez żadnego 3G. Jak mi wszystkie polskie alternatywy zawiodą, to skieruję się do czeskiego operatora, bo do nadajnika są 3 km i jest dobrze widoczny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: matek451 »

Orange i T-Mobile korzystają z tej samej sieci NetWorks i mają LTE800 na w/w BTS-ach. wspólne LTE1800NW w Zieleńcu. B525 z T-Mobile współpracuje z HManagerem i LTEWatchH. W Spalonej brak potwierdzenia LTE i 3G. Plus ma BTS z LTE1800 Aero2i LTE900 i LTE800Sferii w Starej Bystrzycy, działa agregacja pasm LTE.
pielgrzymka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2018-05-07, 20:23

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: pielgrzymka »

HManager możesz jako aplikacje zainstalować na telefonie
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

Dzięki za wszystkie uwagi. HManagera zainstalowałem - po prostu w pierwszej chwili zrozumiałem, że trzeba go instalować na ruterze (jakiś FW czy jak), a ze smarftonu działają wszelkie zmiany.

Będę kombinował na miejscu i pewnie tu jeszcze wrócę z kolejnymi pytaniami.
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

Póki co nic nie wyszło. W domu zasięg mam tylko od czeskich operatorów (nawet maszt widzę), z polskich tylko Orange, ale jedynie 2G.

T-Mobile łapie dopiero w pewnej odległości (w domu jedynie wtedy jak przełączę na 2G), podobnie jak Plus (nawet 3G i to nie tak daleko, powiedzmy 50 m).

Czy jest sens w ogóle sprawdzać jakąś antenę, jeżeli nie mam w ogóle zasięgu?

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy internet domowy LTE Plusa, z modemem zewnętrznym, ale też bez sukcesu - zasięg jest, ale jedynie chyba 2G, bo kontrola LTE nie świeci się (podobnie pokazuje panel).

Wydaje mi się też, że ten zasięg jednak jest z Zieleńca (Plus, T-Mobile), bo mimo, że 10 km, to jakoś ten sygnał się przedostaje w niektórych miejscach i widziałem anteny u sąsiadów właśnie w stronę Zieleńca.

Kombinować coś z anteną, czy to bezcelowe? W sensie do T-Mobile lub z tym Plus LTE - tylko ponoć do tego zewnętrznego antena niewiele już da.
pielgrzymka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2018-05-07, 20:23

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: pielgrzymka »

Zacznij od testów na zewnątrz.
Miela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-12-03, 09:51

Re: Antena do T-Mobile B525s

Post autor: Miela »

Wracam do tematu ;)

Z różnych testów wyszło, że jedyna szansa na LTE jest z masztu GPS: 50,276389,16,538611 - Orange / Spalona. W linii prostej do mnie są to 4 km, ale maszt jest na górce, a ja jestem w dolinie zakryty ścianą lasu. W domu czasem łapię 1-2 kreski 3G, na zewnątrz, jak się przejdę trochę wyżej, to 3G działa sensownie (bo w domu mam pingi rzędu 300-1000 ms). Niestety w budynku, nawet jak się wychylę z telefonem z najwyższego okna w kierunku masztu, to szału nie ma. Czy jakaś antena kierunkowa coś pomoże?
ODPOWIEDZ