Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: onken »

Poplynaleś i kupisz nowy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: ja.michal »

Ewentualnie bujanie z policją i sądami bo a. zostałeś wprowadzony w błąd, b. sprzedający sprzedał nie swój sprzęt czyli w sumie paserstwo.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: fatum1 »

Ewa_Ewa pisze:Wysłałem formularz. A jak się okaże że nie spłaca to co w takim wypadku?
Jeżeli istnieje możliwość zwrotu np. poprzez Allegro to ok, jeżeli nie to kiepska sprawa. Szkoda, że niewiele się tu pisze o ewentualnym zagrożeniu podczas kupowania sprzętu, gdzie prawo właśności przechodzi dopiero po spłaceniu ostatniej raty.
Oczywiście można zmienić pewien numer ale nie jest to legalne więc dla świętego spokoju lepiej, jeżeli się okaże, że to nie problem z APN ( CP ma internet.cp ) to zwrócić za wszelką cenę i odzyskać środki.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

niestety kupiłem przez olx.pl ale z odbiorem osobostym więc nie sądze żeby ktoś mnie oszukał. przynajmniej celowo. Jeszcze się nie kontaktowałem ze sprzwdającym bo czekam na weryfikacje IMEI. Może poprostu coś w ustawieniach trzeba zmienić? O co chodzi z tym APN? czy w normalnych warunkach powinna wystarczyc szybka konfiguracja bez grzebania w ustawieniach routera?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: fatum1 »

W ustawieniach > ustawienia połączenia > zarządzanie profilami sprawdź jaki masz APN, ewentualnie utwórz nowy wpisując APN: internet. Nie wiem na jakiej zasadzie sprzedający nabył urządzenie, może przedłużając umowę nie ma rat i jest się właścicielem (?). W każdym razie już wiesz dlaczego sprzęt z Play jest droższy.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

fatum1 uratowałeś sytuacje :) wystarczyło wpisać w APN "internet" i od razu zaskoczyło. Dzięki za konkretne informacje!
co do prędkości to póki co nie ma szału ale pobawię się z lokalizacją routera. Co do wymuszania pasm to czy w lte watch jest możliwość wymouszenia konkretnych pasm czy tylko lte-A ogólnie? bo nie mogę znaleźć tej opcji. Wiem że tak można w Hmenager. Tylko zastanawia mnie taki fakt czy jak już w hmenagerze na smartfonie wymuszę np 1800+2600 to jeśli wygaszę smartfon lub włącze inną aplikację a tą zostawię w tle to router dalej pracuje na tych częstotliwościach czy przełącza się na auto? chodzi o to czy cały czas h menager musi być włączony. jest jakiś inny program do b525 do wymuszania pasm konkretnych? np takie coś ? https://www.youtube.com/watch?v=T2v3Hlg ... d&index=10
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: dzejk »

Nie ważne jakiego programu użyjesz do wybierania pasm - raz ustawione - zostają. Programy nie muszą być uruchomione. Nawet po restarcie router trzyma ustawienia. Ale jedną rzecz trzeba wyjaśnić - to że wybierzesz 2 pasma w routerze, nie oznacza, że agregacja od razu będzie działać, bo to zależy od wielu innych czynników. Zaznaczając te pasma tylko ograniczasz wybór routera do nich, a reszta jest niejako blokowana.
Co do apn, to dziwne, że został ten z cp, skoro przywracałeś ustawienia fabryczne.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

W laptopie żony nie ma gniazda LAN. Czy mogę podpiąć B525 do jej laptopa przy użyciu USB? czy internet pójdzie po USB jak w e5573? czy zostaje tylko wifi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Tylko WiFi, port USB służy do czego innego.
luser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-08-14, 14:30

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: luser »

do usunięcia
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

Nie chcę zakładać nowego tematu,
jaki najtańszy modem z agregacją pasm zakupić - do pracy z RBM DIL?
Chcę podpiąć go via usb do routera (na gargoyle), który stoi juz na chałpie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Nie ma modemów USB z agregacja pasm LTE. Jesli masz router z Gargoyle( jaki?) to jest możliwość podpięcia po USB mobilnego routera MiFi z LTE-A i konfiguracja na Gargoyle jako połączenie DHCP. Polecane MiFi z LTE-A to E5785 https://allegro.pl/router-bezprzewodowy ... 01284.html lub MF971 https://allegro.pl/router-mobilny-zte-m ... 16534.html
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

matek451 pisze:Nie ma modemów USB z agregacja pasm LTE.
Ok, o tym nie wiedziałem :)
wiec idąc za radę będę rozglądał się za wskazanymi modelami.
Czy nie inwestując w zewnętrzne anteny jest mozliwa agregacja na ZTE MF971V lub E5785?
Co lepiej brać. Huawei ze względu na zewnętrzny soft?

W tej chwili jako modem LTE działa mi telefon LG g3 własnie podpięty pod USB do routera. Tyle ze wieczorami siada łącze do 0,5-1,0 mega.
Chciałbym znaleźć swoje miejsce na btsie i mieć chociaż te 5mega aby normalnie tvn playera można było odpalić :)
z tego co zaobserwowałem ten LG łączy się najczęściej z Play ID: WAR2066 oraz Play ID: WAR2130

Edit: a widzę, że B525 z sieci T-mobile jest w cenie ok 250zł na portalach sprzedażowych - warto?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: piotrzet »

Nie warto. Tak jak i z Plusa. Jeśli ktoś nie płaci rat za sprzęt blokują IMEI i w Polsce go nie użyjesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z Network Cell info na telefonie , zakładka DANE i wieczorny speedtest.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

piotrzet pisze:Nie warto. Tak jak i z Plusa. Jeśli ktoś nie płaci rat za sprzęt blokują IMEI i w Polsce go nie użyjesz.
Dzięki za info!
A jak jest zakończony okres spłat widniejacy na opakowaniu - można brać?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: piotrzet »

Jeśli raty są spłacone nie ma najmniejszego problemu
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

A z softem tmobile nie ma problemów, można przejść na oryginalny albo inny mod?
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

matek451 pisze:Pokaż screena z Network Cell info na telefonie, zakładka DANE i wieczorny speedtest.
Chyba wakacje w pełni bo wyciągnąłem całkiem sporo. Zwykle o tej porze było 1-2mega. Speed test robiłem z innego telefonu na wifi przez router tp link wr1043 na gargoyle, który udostępnia neta z rbm wsadzonego w lg g3(d722) na USB.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

screeny z dziś rano. Chyba zmienił btsa, prawda?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Nie, to ten sam BTS z Rożnowskiej 1/3 tylko tym razem LTE2100 z niego.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

@matek czyli szansa na agregacje jest?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Oczywiście że jest, na tyM BTS-ie i kilku innych w okolicy Play ma 4 pasma LTE z agregacją.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

A jesteś w stanie stwierdzić po zamieszczonych screenach czy nie inwestując w zewnętrzne anteny jest mozliwa agregacja na ZTE MF971V lub E5785?
Co lepiej brać? Huawei ze względu na zewnętrzny soft?

Czy może od razu inwestować w B525? Tylko nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe anteny, w tym problem (techniczny)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Bez anten zewnętrznych nie masz szans na dużo szybsze LTE. W domu nie łączysz się z najszybszym pasmem LTE2600, parametry sygnału są za słabe i telefon łączy się na automacie z LTE1800, LTE2100. Na B525 wymusisz LTE2600 czy LTE2600+1800 ale trudno powiedzieć jaki będzie sygnał na paśmie podstawowym, jak stabilne będzie połączenie i jak to przełoży się na DL/UL.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

Dzięki za informacje!
ODPOWIEDZ