Jaka antena tmobile huawei 525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

Witam mam internet do 55mbs od tmobile i router ten czarny huawei 525 mieszkam w Jagodowo zimowa 1 zaraz od ulicy Słonecznej 86-031, router łączy mi się z nadajnikiem na falach 800mhz i mam 3/5 kresek, prędkość wacha się od 3/4mbs do nawet 25mbs(noc) gdy zmieniam na inne pasma szybkość i zasięg gwałtownie spada. Posiadam antenę ze starego routera od play o nazwie Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO. Podłączam do nowego i efekt mizerny ledwo 1 kreska LTE i słaba prędkość... Tutaj moje pytanie czy potrzebuje kupić nową antenę na pasma 800mhz czy jeszcze jest jakie inne rozwiązanie. Do nadajnika mam 1-2km

edit. Jeszcze kolejne pytanie. Zastanwia mnie może czy by nie było warto zainwestować w ten nowy internet od play domowy ? Net box ?

Proszę o podpowiedzi pozdrawiam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: Hermogenes »

Anteny masz skierowane na Hotel Pan Tadeusz tam jest L1800, na Polnej w Żołędowie jest L800. poz Hermogenes
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

Mój router z pokoju odbiera sygnał tam z polnej l800, nie z pana Tadeusza. Jak wymuszenia na l1800 to jest gorszy sygnał i prędkość spada ze jest ledwo 1 kreska lte. Pokój mam swój ustawiony bardziej w stronę zoledowa a tam nie ma nic l1800. Więc jak polecacie kupić inna antenę na l800 czy próbować złapać ten nadajnik na panu Tadeuszu ? Co będzie ciężkie bo jak pisałem pokój mam z drugiej strony domu i anteny
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: Hermogenes »

Trzeba przetestować jesteś przywiązany do tapczanu ? A antena od L 1800 na szafie leży nikt tego za Ciebie nie wykona.poz Hermogenes
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

Właśnie ze testowałem i antena jest przymocowana na stałe w moim pokoju w kierunku polnej czyli najlepiej jak kupię nowa antenkę na l800. Jeżeli mam do nadajnik 1-2km to jaka mocna powinna być 15dbi ? 20 dbi?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: Hermogenes »

Antena powinna być na polu skierowana na stację nadawczo odbiorczą dla tej anteny którą posiadasz to jest Hotel. Co Tobie po mocy jak ściany "zjadają" cały zysk anteny. Druga sprawa pasmo L800 jest zasięgowe i większa ilość chętnych do korzystania na węższym paśmie dlatego w nocy masz 25 a w dzień 3 i anteną tego nie poprawisz. Skoro się uparłeś to na L800 ATK10 szt. 2. poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: matek451 »

Kolega oszczędza żeby mu się antena za szybko nie zużyła. Dlatego zamontował ją pod dachem i narzeka że sygnał słaby. Do BTS-a LTE1800NW ma ponad kilometr i las pod nosem więc liczy chyba na cud . Na dodatek B525 i zamiast fachowej analizy sygnału na LTE1800 , LTE800 jakieś kreski. BTS LTE800 w dzień ledwie zipie więc uważa że kolejna antena tym razem na 800MHz, oczywiście tez pewnie ukryta w pokoju poprawi mu prędkości. Oczywiście 2x ATK-10 ale na zewnątrz na dodatek trzeba ustawić po kolei na BTS-y Żołędowo i Polna 17 bo sa dwa w tej miejscowości i ewentualnie wybrać lepszy. A na początek to należy udać się pod nie i na swoim kierunku zrobić testy na karcie T-Mobile i telefonie LTE z Network Cell Info, pokazać zakładkę DANE i zrobić speedtesty wieczorem. Taki sam test pod BTS-em na hotelu.Pokażą na co można liczyć z nich w T-Mobile w godzinach szczytu. I po tym podjąć decyzję.
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

Mam możliwość jedynie skierować na BTS Polna i żołedowo.. Na hotel nie mam jak niestety z mojego pokoju. Także dziś chcę zamówić już antenkę, zauważyłem ze jest mała różnica między ATK-10 a ATK-20 dopłata jest tylko 15 zł, warto ?

Jeszcze jedno pytanie czy jest duza większa strata na kablu 10m niż na kablu 5m ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: dzejk »

atk-20 jest bardzo długa i potrzebuje solidnego masztu, a do lte trzeba 2 szt...
Tłumienie nie jest duże na 800 MHz, więc dużej straty nie będzie.
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

http://www.cybertech.com.pl/p89,antena- ... sm900.html

Wybrałem tą antenę chyba ze ktoś jeszcze mi poleci tą mocniejsza ale piszecie ze ta będzie tak samo dobra.

Czy ta antena jest ok ? I rozumiem ze muszę 2 sztuki kupić.
Jeszcze mam pytanie jaki konektor wybrać do mojego routera h.525 dzwoniłem do nich ale
Nie odbierają coś
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: dzejk »

Antena ok, kupujesz 2 szt. Złącza w routerze to SMA.
Sprawdziłeś telefonem pod nadajnikami, jak radził matek, czy kupujesz w ciemno?
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Jaka antena tmobile huawei 525

Post autor: ralfis »

Witam właśnie wczoraj pojechałem pod te dwa nadajniki i jestem pozytywnie zaskoczony bo bardzo malo domów jest obok tych nadajników. Na polnej miałem ping 32 download 40 upload 27, obok w żołędowie jeszcze lepiej a nawet nie podjeżdżałem bardzo blisko nadajnika ping 28 download 62 upload 29...
zrobiłem jeszcze test na podwórku u siebie na telefonie i wyszło ping 40 download 7 upload 0,5...

Również zrobiłem test łącząc się z wifi w domu i wyszło ping 20 download 14 upload 5

Nadajniki są stosunkowo blisko jednak między mną a nimi jest las i to jest największy minus.

Więc wszystkie reszty porobione rozumiem że antena powinna coś pomoc pomimo tych drzew ?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ