ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Dzień dobry,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałosć.

Przeprowadziłem się z miasta, gdzie miałem neta światło 300mbps na ostre <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> (Nowy Łajszczew - Mazowieckie), gdzie jest problem z netem. Najbliższa stacja BTS jest w Puszy mariańskiej ok. 5 km od mojego domu.

http://www.btsearch.pl/

Z tego co wstępnie testowałem najlepszy będzie T-MOBILE i już sobie załatwiłem kartę bez limitu od znajomego za ok 80 zł miesięcznie.

T-Mobile na modemie D-LINK DWR-921 w domu dl 15mbps up 5mbps.

W związku z powyższym mam kilka pytań.

I. Jest jakiś super hiper mega ROUTER LTE, który ma tak <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> anteny, że poprawię osiągi powyższego D-LINKA? Jaki ROUTER polecacie? (tak by nie montować anten zewnętrznych)?
II. Jak sytuacja wygląda z dodatkową anteną do tego ROUTERA, by zamontować ją na dachu? Jaki dokładnie model anteny polecacie?
III. Proszę o podanie kompletnego zestawu do montażu z wszytki skrętkami kablami itp.
IV. Nie znam się na pasmach i innych duperelach, nic mi to nie mówi w powyższym temacie jestem zielony więc proszę o fachową pomoc i wskazówki.
V. Ktoś polecał mi taką antenę zewnętrzną: http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=180 ... 0&rg=0&sg=

Jak już mam wydawać kasę, to chciałbym by wszystko działało tak jak należy (gdzieś mam nieużywany Huawei b315)

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Krav
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: radius »

Kartę włóż do Huawei B315 i wymuś w nim tylko LTE (strona internetowa zarządzania urządzeniem).

Następnie pobierz poniższy soft, ustaw IP, wprowadź hasło i wstaw screen po wymuszeniu 800, 1800 i 2600 MHz.

Soft:
http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Kartę T-MOBILE odbiorę w piątek to wrzucę testy.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: Hermogenes »

Masz na oczyszczalni ścieków L800 dla T-mobile na pozwoleniu Orange ; L1800 w Walerianach ale chyba nic z tego nie będzie daleko i gęsty las. poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: matek451 »

W Pobliżu kilka BTS-ów z LTE800 T-Mobile a w Szeligach/ i Kamionie też LTE1800NetWorks i agregacja LTE1800+800. Warto sprawdzić pasma LTE1800 i LTE800 na B315 wystawionym za okno.Oczywiście antena w tej lokalizacji to podstawa a jej dobór po testach. Docelowo w tej lokalizacji oferta z T-Mobile bez limitu za 49 zł z DL do 20Mb/s i B525/B529 w cenie abonamentu. Oferta z DL do 60Mb/s z tymi routerami to koszt 65 zł ale wątpię aby udało się uzyskać w tej lokalizacji DL 60Mb/s w szczycie. Karty z no limit za 79,99 nie opłaca się brać.
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

A podpowiecie sam router bo ten D-LINK DWR-921 dawał sobie świetnie rade, jest coś lepszego od niego bym nie musiał się bawić w anteny na dach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: matek451 »

Nie chcesz anteny to zapomnij o normalnym internecie w takiej lokalizacji. T-Mobile w domu z tymi prędkościami, które podałeś tylko z LTE800. DWR-921 to zabytek, na dzień dzisiejszy większość routerów jest lepsza od niego, wymienione zostały z agregacja 2 pasm LTE B525 i B529, inne MF286, E5186 czy B715, B618.
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Coś z D-LINKA/TP-LINKA polecisz czy tylko Huawei ?
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Radius, zrobiłem testy, łączy się tylko na 800Mhz szału nie ma (modem Huawei B315s-22). Jakie kroki dalej mam poczynić, co poradzicie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: matek451 »

Niezbadane są drogi w T-Mobile, BTS LTE800 T-Mobile w Marianowie, sygnał słabiutki , SINR niski więc i nie powalają ale i tak cud ze to działa z takiej odległości. Test w domu czy na zewnątrz? No i ciekawi całkowity brak zasięgu na LTE1800 z bliższych BTS-ów.
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Test z domu router na środku pokoju, jest jakiś ratunek dla tej sytuacji?

Jeszcze mam pytanie czy antena TV, może zakłócać sygnał mam wrażenie odkąd została zamontowana net spowalnia, kiedyś było dl 15mbps a upl 5mbps.
krav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-06-13, 08:35

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: krav »

Dostałem taką odpowiedź od jednego ze sklepów:

"Jeśli dociera tylko LTE800 to odpowiednie anteny http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-l ... 00mhz.html
do LTE najlepiej użyć 2 sztuk."

Możecie my wyjaśnić jakie różnica jest między pasmami 800mhz, 1800mhz czy 2600mhz? Im większa wartość tym lepiej?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: ROUTER DO LTE + ANTENA NA DACH - WIOCHA

Post autor: key »

Po pierwsze: MHz a nie mhz.

Wartosc podaje czestotliwosc (w zasadzie jedna nosna) na jajkiej jest nadawany sygnal. Wyzszy numer oznacza mniejszy zasieg ale zazwyczaj szersze pasmo, czyli teoretycznie wyzszy przekaz.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ