Ruter LTE i wifi do kampera

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gielator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-24, 09:28

Ruter LTE i wifi do kampera

Post autor: gielator »

Witam, jestem tu nowy
Przywiodla mnie tu potrzeba, którą chcę się z wami podzielić.
Buduje kampera poszukuje sprzętu do obsługi internetu.
Założenia są takie:
Ruter LTE z podpiętą dookólną anteną wifi USB by odbierać sygnał z hotspotów oczywiście musi być też anteną dualna do LTE
Wymogi co do sprzętu:
Zasilane na 12v, anteny magnetyczne lub zewnętrzne montowane na dachu kampera.

Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego rutera gdzie podępne tą antenę wifi by łapać dalsze hotspoty.
I czy lepiej ruter z wbudowanym modemem z gniazdami antenowymi, czy oddzielnie to składać żeby brało to mało prądu 12v.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
niedziel
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-01-05, 20:53
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: Ruter LTE i wifi do kampera

Post autor: niedziel »

Ja to bym się skupił na LTE jeżeli masz zamiar jezdzić po Polsce. Router Huawei np B525 lub inne z tej grupy (B528,B618,B715) mają zasilanie 12V(zasilacz 12v/2A). Jeżeli nie masz jakiegos kupionego konwertera napięcia 12V>230V (nie wiem jak wyglada zasilanie w kamperach czy są zwykle gniazdka 230v) to mozna samemu zbudować zasilacz gniazdo zapalniczkowe + kabel z odpowiednim wtykiem i lutujemy).
To już router lte masz.
Teraz antena to według mnie lepiej brać kierunkową niż dookolną. Jak jesteś na wczasach to na pewno znajdziesz chwile zeby pokręcić anteną. Ogólnie to bardziej chodzi o zasięg anteny kierunkowej. Jest lepszy i na dalsze odległości złapie sygnał.
Dopiero pozniej bym cos szukał po WIFI. Dzisiaj pakiety internetowe są tak tanie, że chyba bym się w routery wifi z antenami nie pchał. Chyba, że jedziesz na jakies pole namiotowe w totalnym dołku, gdzie tylko internet jest od własciciela pola :)
gielator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-24, 09:28

Re: Ruter LTE i wifi do kampera

Post autor: gielator »

Dzięki za odpowiedz.
A jaką antenę polecasz?
Z tym wifi to taka sprawa, że faktycznie zasięg prawie wszędzie jest tyle że transfer słaby i gdyby faktycznie dobra antena to może warto się skupić na internecie komórkowym.
Ale są modemy LTE z gniazdem USB i może gdyby software zmienić to by poszło to wifi bo to działa jak karta wifi przecież
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Re: Ruter LTE i wifi do kampera

Post autor: Sergiusz »

Podepnę się pod temat :-)
Udało Ci się go podłączyć w samochodzie? Też o tym myślę i wydaje mi się, że można go po prostu podpiąć pod gniazdko zapalniczki - instalacja samochodowa pracuje na 12V przecież
ODPOWIEDZ