Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ozzy28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-24, 18:08

Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: ozzy28 »

Czołem,

Potrzebuję dobrać sprzęt oraz ofertę do internetu na plaży w Gdańsku ( 54.411465, 18.630052). Usługodawca nie ma dla mnie znaczenia ale potrzebuję oferty na kartę, gdyż z internetu w tym miejscu będę korzystał około 3 miesiące.

Jaki zestaw będzie dla mnie najlepszy. Urządzenie będzie mogło być umieszczone powyżej poziomu plaży pomiędzy 3, a 6 (m).


Dotychczas robiłem tylko Speedtest.net na swoim własnym telefonie LG G6 i przy 3 kreskach zasięgu, o ile dobrze pamiętam miałem prędkość na poziomie 12 Mbps w dwie strony.

Z góry przepraszam za zadawanie pytań bez własnego wkładu w funkcjonowanie forum :dobani:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: matek451 »

Na kartę na 3 m-ce więc wiadomo że Play i usługa Darmowy Internet LTE bez limitu na RBM na Kartę 5, koszt za minimum 100GB na LTE z maksymalną prędkością 15 zł/m-c. Zasięg z BTS-a Play na Dworskiej 2. Działa na nim LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 z ich agregacją. Do tego za około 300 zł B525 z agregacją 2 pasm LTE albo mobilny MiFi MF980 z agregacją 3 pasm LTE i złączami antenowymi, mobilny ale od biedy na 3 m-ce może być. Pochodzą z Play, koszt około 300 zł. Test na telefonie LTE z kartą Play i aplikacją Network cell Info, pokaże parametry sygnału i ECI BTS-a, do tego speedtest.Z tego BTS-a zasięg bez anteny na wszystkich pasmach.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: dzejk »

Na plaży to się książki czyta, a nie z laptopem siedzi ;)
A tak poważnie, to zawsze można zrobić hotspota ze smartfona, zamiast kupować router. Co do karty sim, to jest też orange na kartę z bonusem 100GB na 30 dni za podanie adresu i zgody na kontakt tel. przy rejestracji w salonie. Można powtarzać wielokrotnie. Koszt karty 5 zł. A jak znajdziesz stary starter orange yes i przy aktywacji zmienisz taryfę na free, to dodatkowo dostaniesz 50 GB.
ozzy28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-24, 18:08

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: ozzy28 »

Niestety nie każdy może się byczyć, niektórzy pracują na plaży :wsciekly: . W załącznikach dane z testów. Czy b525 pozwala na tworzenie wielu sieci wifi (2) ? Potrzebuję stworzyć jedną na potrzeby pracy urządzeń sprzedażowych wg schematu:

https://posbistro.com/system/POSbistro_ ... i_WiFi.pdf


Gdzie takie tanie to b525 ja widze po około 500 pln ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: matek451 »

Średni sygnał na LTE2600 z tego wymienionego BTS-a, dobre prędkości. Potencjał jest, na B525 sprawdzisz wszystkie pasma i agregację 2 pasm LTE. Na allegro można je znaleźć za około 300 zł. Pewne są te z Play. Oczywiście na B525 zrobisz sieć dla gości.
ozzy28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-24, 18:08

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: ozzy28 »

Faktycznie są używane w tej cenie. Brać 525 czy 525s ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu (modem/antena/router) Gdańsk Brzeźno

Post autor: matek451 »

To to samo, te z T-Mobile są tańsze bo bez portu RJ11 i USB no i kupowane na raty i jak ktoś nie płaci to operator blokuje je po IMEI. Tak samo z Plusa. Te z Play kupowane na własność w abonamencie i Play nie blokuje.
ODPOWIEDZ