Router pod LTE-A

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Witam
Planuję zakup routera pod LTE-A interesuje mnie coś taniego z obsługą VoIP na oku mam Huawei E5186 oraz B525 proszę napisać czy są jeszcze jakieś routery stacjonarne które obsługują LTE-A ?

Jak napisałem musi działać VoIP a z tego co czytałem w obu przypadkach będzie trzeba zmienić firmware dlatego mam pytanko do którego jest nowszy firmware który zmienia się prościej oraz który modowany firmware lepiej jest dopracowany.

Jeżeli zdecyduję się B525 najprawdopodobniej będzie to z t-mobile bo są ciekawe cenowo oferty proszę napisać osoby co mają z t-mobile nie macie problemów po zmianie softu? Nie laguje ? ścina ? Nie zrywa połączeń głownie to mi o chodzi.

Nie potrzebuję zewnętrznego oprogramowania grunt aby na www było co trzeba do konfiguracja VoIP oraz info o stanie połączenia jak RSRQ czy SINR

Proszę o opinię osoby które miały styczność z w/w modelami.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router pod LTE-A

Post autor: piotrzet »

Z tanich to nie bardzo masz wybór tylko te modele inne są droższe i to sporo. T-Mobile nie polecam blokadę IMEI.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Może ktoś to potwierdzić tą blokadę IMEI ? Ale co nawet jak umowa wygasła a sprzęt spłacony to też blokują zmiana firmware nic na to nie pomoże pytam bo wstępnie jestem umówiony z jednym gościem ma się nad propozycją ceny zastanowić.

Osoby co mają t-mobile proszę o info czy mieliście takie zdarzenie ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router pod LTE-A

Post autor: matek451 »

W T-mobile router pozostaje własnością operatora póki nie spłacisz 24 rat po 20 zł za niego. Są wliczone w abonament. Umawiasz się więc de facto z gościem który sprzedaje ci router nie będący jego własnością. w świetle prawa jesteś paserem. Gość się rozmyśli, nie będzie płacił abonamentu to T-Mobile zablokuje go po IMEI i masz klocek a nie router. VoIP obsługuje E5186 i B325 z Plusa, o ile te pierwsze Plus sprzedawał od razu na własność to w przypadku B525 są to też raty i sytuacja jak w T-Mobile. B525 z Play ma złacze RJ11 ale wyciętą obsługę VoIp w brandowanym przez nich FW. Routery sprzedawane na własność, Play nie blokuje po IMEI jak ktoś nie płaci abonamentu. Można tez poszukać B525 niebrandowanego, używanego np. https://allegro.pl/router-huawei-b525-l ... 20620.html lub kupić nowy z Plusa za gotówkę bez abonamentu https://www.plus.pl/telefon?deviceTypeC ... INST_FIXED
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Gościu pisze że spłacone u operatora jak dokładnie mogę to sprawdzić ?? Co mam od niego żądać ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router pod LTE-A

Post autor: matek451 »

Jaka to oferta z T-Mobile, kiedy podpisana umowa ? B525 w ofercie T-Mobile są od początku 2017 roku więc około 17m-cy, jak <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na raty to jeszcze niespłacony. Goście to piszą rózne rzeczy, oni nawet nie czytali regulaminu promocji i 99% nie ma pojęcia ze sprzęt stanowi przez 2 lata własność operatora. Chyba ze zapłacił od razu 24 abonamenty z góry w co watpię.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router pod LTE-A

Post autor: piotrzet »

tprouter pisze:Gościu pisze że spłacone u operatora jak dokładnie mogę to sprawdzić ?? Co mam od niego żądać ?
Najprościej numer IMEI albo potwierdzenie wpłat moim zdaniem zbyt dużo zabawy lepiej kupić coś z play, orange albp czystego
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tired »

Albo zaufać sprzedającemu. Ja swój sprzedałem nadpłaciłem tą kwotą abonament i płacę co miesiąc około 30 zł.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router pod LTE-A

Post autor: radius »

Ktoś tu o tym pisał całkiem niedawno, ale nie potrafię znaleźć.

Zgłosił się do salonu Huawei z niedziałającym sprzętem i Mu odblokowali.

Tylko towar był z lombardu i miał dowód zakupu.

Nie pamiętam ile to kosztowało.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router pod LTE-A

Post autor: fatum1 »

Odblokowali w salonie Huawei ? Tylko jedna rzecz mi przychodzi na myśl ale co ma producent do operatora ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router pod LTE-A

Post autor: piotrzet »

radius pisze:Ktoś tu o tym pisał całkiem niedawno, ale nie potrafię znaleźć.

Zgłosił się do salonu Huawei z niedziałającym sprzętem i Mu odblokowali.

Tylko towar był z lombardu i miał dowód zakupu.

Nie pamiętam ile to kosztowało.
Ktoś w ogóle to weryfikował? Każdy sobie może tak napisać.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A /Zmiana firmware dla Huawei E5186s-22

Post autor: tprouter »

Ok, zakupiłem jednak E5186 z PLAY bo była przyzwoita cena z wysyłką 200zł teraz prosiłbym was o streszczenie przerobienia firmware bo nigdzie nie mogę znaleźć znalazłem do B525 i mam nadzieję że tego E nie trzeba rozkręcać i żadne styki łączyć ?

Prosiłbym was też jak mogę o najnowszą (tak wiem są na necie ale czasami numerki nie oznaczają najnowsze bez błędów) wersję firmware i webUI pod Huawei E5186s-22 zależy mi na stabilności połączenia oraz działającym VoIP żadne zewnętrze programy nie muszę działać aha zmiana częstotliwości też była by na plus.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Nikt nie jest w stanie zapodać link do tutka jak przerobić ten firmware ? wiem że trzeba najpierw najstarszą wersję wgrać ale nie wiem jaka to numeracja i potem przez www się wgrywa ? Kolejne pytanie bo dla modemu E3372 osobno było firmware i osobno plik z webui a tutaj widzę tylko jeden plik czyli on ma w sobie firmware i webui ??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router pod LTE-A

Post autor: dzejk »

Zajrzyj do wątku o e5186 i poczytaj trochę.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Przeczytałem wczoraj wszystkie strony z tego tematu ale nigdzie nie ma konkretnie jest dużo info natomiast nie ma np: info czy jeden plik ma w sobie firmware i webui czy osobno jak to w modemie E3372 trzeba doinstalować.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Zmiana się udała posiadam teraz BV7R2C0update 21.316.01.00.07 Telia AT MODWEB V2 ogólnie chodzi nieźle zwłaszcza bramka VoIP jednak są jakieś ale miała być możliwość wyboru częstotliwości (agregacji) a nie ma, zmiana częstotliwości radia wifi jest tylko auto i 20MHz do wyboru to samo na 5GHz nie pokazuje info na temat ethernet status mimo że jest na kablu podpięty.

Jest jakiś inny mod co pokazuje parametry połączenia SINR itp gdzie działa VoIP oraz jest zmiana częstotliwości na wifi już nie wspomnę o agregacji która miała być ?? dużych wymagań nie mam.

PS: jest jakiś mod co daje opcje łączenia się z innym urządzeniem za pomocą wifi funkcja WISP ?? zdaje się że to tylko kwestia dopisania do webUI ogarnia to ktoś ??

Kilka fotek:
1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek

Reszta wydaje się być w porządku.
tprouter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-26, 12:34

Re: Router pod LTE-A

Post autor: tprouter »

Jest tutaj na forum w ogóle ktoś jeszcze ?? Nikt nie może dać odpowiedzi ?
TheSteel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-09, 10:17

Re: Router pod LTE-A

Post autor: TheSteel »

U mnie świetnie sprawdził się internet lte z play. Nawet gdy wyjeżdżam na wieś do rodziców mam zasięg. Teraz też <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z play samsunga galaxy s9 na abonament. Zawsze to lepiej niż jednorazowy wydatek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router pod LTE-A

Post autor: matek451 »

Chyba masz coś z głową spamerze.Nie zaśmiecaj forum, tutaj takich jak ty traktuje się jak pożytecznych i.......w.
rawsky
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-20, 09:06
Lokalizacja: Białystok

Re: Router pod LTE-A

Post autor: rawsky »

Czy B525 bez brandu z gwarancją producenta od lipca br., ale bez faktury warto się zainteresować za 300?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router pod LTE-A

Post autor: Hermogenes »

Faktury może nie być ale dowód zakupu potwierdzający legalność obowiązkowo. poz.Hermogenes
mnbcv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-05, 16:15

Re: Router pod LTE-A

Post autor: mnbcv »

Sprawdzenie imei z t-mobile http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... zenie-imei - po około 1 dniu odpowiadają i jednoznacznie wiadomo, czy własność klienta czy T-Mobile.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router pod LTE-A

Post autor: piotrzet »

Nie wiadomo ja mam jeden router na raty i to umowa trwa już ponad 5 miesięcy a na tej stronie go nie ma. Po prostu najlepiej sprawdzić datę zakupu i będzie wiadomo
ODPOWIEDZ