Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: Sergiusz »

Witam serdecznie po raz pierwszy :-)
Mam potrzebę wymienić wysłużony Huawei na coś nowszego - wydaje mi się, że gdy podpinam się do niego dwoma lub więcej urządzeniami. Nexus 7 traci płynność transmisji danych... Transfer się waha pomiędzy 0 a 50kb/s i generalnie net się wlecze, YouTube przycina itp. w sumie nawet, gdy sam Nexus jest z nim połączony. Co ciekawe, na Galaxy Tab S nie było takich problemów...
Jakkolwiek, mierzę w ZTE MF980 wypuszczanego chyba przez Play (nie jestem pewien, czy nie wrzucali mu simlocka przypadkiem, czego się obawiam, bo kartę mam z Orange)
Jest dwuzakresowy i te 400zł to w miarę przystępna cena, ale niełatwo go dostać. Z drugiej strony może macie na myśli coś godnego polecenia, a tańszego i łatwiej dostępnego?
Wdzięczny za każdą dobrą radę :-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: matek451 »

A czemu 400 zł ? https://allegro.pl/router-zte-mf-980-pu ... 03681.html nie ma simlocka. To najtańszy routerek Mifi 9 kat LTE, agreguje 3 pasma LTE. U mnie w Play na nim DL ponad 200Mb/s. Sieć WIFi do wyboru 2,4 lub 5GHz , nie pracują dwie jednocześnie.
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: Sergiusz »

To niefart, że nie pracują jednocześnie... Liczyłem, że z tego skorzystam, a tutaj jednak odpada, bo Nexus 7, którego zabudowałem w samochodzie, ma tylko 2,4Ghz. Dzięki za cenną informację w takim razie.
Widziałem tą aukcję, ale obawiałem się, że skoro w lombardzie to stoi, to raczej nie przetestowali tego sprzętu jakoś skrupulatnie i może coś z nim być nie tak. Czy też właśnie coś z nim nie gra i dlatego sprzedają go w tej cenie...
Teraz zauważyłem, że już kila razy go wystawiali i nie poszedł - dlatego chyba schodzą z ceną.
Martwi mnie trochę słaby transfer tego Nexusa. Dzisiaj udostępniłem mu WiFi z telefonu i było jakby trochę lepiej, ale i tak "prędkość reakcji" netu pozostawiała do życzenia. Obawiam się, że może być w nim jakiś problem z modułem WiFi, albo z anteną, a to już dla mnie ciężki orzech...
Pomyślałem, że może by mu się dało dostarczyć internet po USB. Jest na to jakiś sposób??
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

EOT Padło na Huawei E5786s-32a

Post autor: Sergiusz »

Skusiła mnie atrakcyjna cena (300zł za jak nowy) w zestawieniu z możliwościami, a tutaj rozczarowanie - router nie pozwala na włączenie 2,4 i 5GHz jednocześnie (!). Którędy nie wejdę w ustawienia (aplikacja, strona, podpięcie USB), można jedynie wybrać pomiędzy dwiema częstotliwościami emisji. Brak możliwości aktywowania dual band...
Pracuje bardzo sprawnie, speedtest na S6 pokazuje w granicach 60Mb/s chyba głównie w 4G, bo jeszcze nie udało mi się upatrzyć LTE na wyświetlaczu (w ustawieniach natywnie było 4G, ale przerzuciłem na AUTO). Jednak brak dual band'u mnie zadziwia.
BTW udało mi się rozwiązać problem Nexusa. Nie jestem pewien, czy jest to zależne od wersji Androida, ale Nexus 7 na 6.0 ma problem z transmisją WiFi na 2,4GHz przy włączonym Bluetooth. Rozkminienie tego zajęło mi kilka dni XD. Tak długo, ponieważ każdorazowo, gdy zabudowany w samochodzie tablet się odpalał, od razu łączył się ze sprzętem car audio i od razu WiFi fisiowało.
Rozwiązanie jest trywialne - przerzucić tablet i router na 5GHz.
Wydaje mi się, że jest to raczej problem na poziomie sprzętowym i wersja systemu nie będzie miała znaczenia.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: ja.michal »

4G to właśnie LTE. Osobiście bym zostawił wymuszone 4G, będzie lepiej działać niż 3G, a i zasięg jest na prawdę dużo większy niż w trybie Auto (skoki 4G<>3G).
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: Sergiusz »

Ok, tak go ustawię w takim razie. Jednak jest tam wyraźnie kilka opcji do wyboru - 4G, LTE 800, LTE 2600 itp. Stąd myślałem, że są to różne od siebie rodzaje transferu.
Pojawił mi się jeszcze jeden dziwny zonk - kiedy przełączyłem tego E5786 na 5GHz, od tego momentu router co jakiś czas wyłącza emisję WiFi i zaczyna coś, jak sprawdzać pasmo przez minutę dwie. Oznajmia to komunikatem na wyświetlaczu, ale nie potrafię teraz przywołać jego treści. Ustawiłem mu na sztywno kanał, ale nic to nie dało...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: ja.michal »

4G to zapewne wszystkie pasma LTE, a pozostałe opcje to konkretne pasma, które można wymusić.
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Re: Router LTE do samochodu w zdroworozsądkowej cenie

Post autor: Sergiusz »

Mhmmm, sprawdzę to w jakiejś dłuższej trasie, gdy będzie słabszy zasięg - w aglomeracji Śląskiej niemal cały czas idzie pełnym gwizdkiem
ODPOWIEDZ