Jak polepszyć LTE w Play?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-07-15, 15:21

Jak polepszyć LTE w Play?

Post autor: Tomal »

Witajcie, z góry bardzo przepraszam bo próbowałem czytać wątki ale ciężko mi ogarnąć i postanowiłem, że was zapytam.
Przeprowadziłem się na jakiś czas do Warszawy i przez to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> abonament z nielimitowanym internetem z Play wraz z telefonem Huawei Mate 10 Lite. Internet chodzi całkiem w porządku aczkolwiek bardzo cenię stabilność bo gram w gry takie jak WoW czy LoL, a w tym przypadku ping jest najczęściej 40-50ms lecz są nagłe skoki do 150ms który utrzymuje się przez kilka minut. Tak miałem wczoraj około godziny 1 w nocy. Czy da się coś z tym zrobić? Próbowałem na początku zmieniać na roaming sieci takich jak Orange itp ale wtedy jest straszna prędkość (wyczytałem dzisiaj, że na roamingu są limity nałożone). Mam telefon podłączony do komputera kablem usb i uruchamiam Tethering, mieszkam na najwyższym piętrze bloku i w sumie nie wiem jak mógłbym polepszyć ten internet.
Widziałem, że ludzie wklejają link BTSearch:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 17&zoom=17
mieszkam przy ulicy Niedzielskiego
a tutaj osiągi z speedtestu:
https://i.imgur.com/BERRqFB.png
sebol2934
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2015-06-27, 23:23
Lokalizacja: pz

Re: Jak polepszyć LTE w Play?

Post autor: sebol2934 »

Twoim problemem jest twój sprzęt -telefon do tego nie służy.
Tomal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-07-15, 15:21

Re: Jak polepszyć LTE w Play?

Post autor: Tomal »

:( Netbox z PLAY w ogóle mi się nie opłaca bo potrzebuje internet przez jakieś 3 miesiące a płacić po 15zł przez 24 miesiące gdzie tylko przez pierwsze 3 byłby używany... moglibyście coś doradzić? <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> najchętniej internet po kablu ale umowy są na co najmniej rok a mieszkanie wynajmuje przez 3 miesiące :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak polepszyć LTE w Play?

Post autor: matek451 »

A jaki to abonament w Play, karta do internetu z 100GB i pełna prędkością jest tylko do ofert SOLO, DUET i RODZINA z Stan Nielimitowany
Dom Wi-Fi, abonament za minimum 70 zł za SOLO, 100 zł za DUET i 20 z z 3 osoby W RODZINA. Oczywiście bez telefonu. Zacznij od pokazania zakładki DANE z aplikacji Network Cell Info na telefonie z enB, ECI BTS-a i parametrami sygnału.
TheSteel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-09, 10:17

Re: Jak polepszyć LTE w Play?

Post autor: TheSteel »

U mnie LTE w play ma się bardzo dobrze. Myślę, że zasięg mają naprawdę dobry nawet jak wyjeżdżam do rodziców na wieś. Teraz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> też iphone X. Jedynym minusem była cena ale zawsze można <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> dobrą ofertę abonamentu w play.
ODPOWIEDZ