Dobór anteny poza miasto

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafalllp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-29, 21:51

Dobór anteny poza miasto

Post autor: Rafalllp »

Cześć!

Czy możecie doradzić mi, czy jest szansa z wykorzystaniem jakiejś dobrej anteny na poprawę jakości/prędkości połączenia w miejscowości Przeradowo? Operator - Tmobile, router Huawei B593-s12. Co prawda łapię tam LTE, ale prędkości rzędu 1-3-5Mb. Na 99% łączę się z nadajnikiem Orzyc - gm. Szelków (nie mogę tego obecnie sprawdzić), ~5km w lini prostej. Mam co prawda bliżej nadajnik Zambski Kościelne - gm. Obryte, bo ~2km, ale tutaj mam naturalną barierę w postaci wysokiego lasu. Do tego pierwszego praktycznie pusta przestrzeń. Chciałbym żeby poprawić stabilność, no i żeby prędkość nieco podskoczyła. Jest szansa dokupić cokolwiek, czy pomyśleć dodatkowo nad zmianą routera? Z góry dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór anteny poza miasto

Post autor: matek451 »

Najpierw to trzeba zrobić testy T-Mobile na telefonie LTE z aplikacją Network Cell info i pokazać zakładkę DANE oraz speedtest. Test w domu i na zewnątrz.
Rafalllp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-29, 21:51

Re: Dobór anteny poza miasto

Post autor: Rafalllp »

Ok, zrobię w weekend, tylko czy jest jakiś odpowiednik dla iOS? Bo nie posiadam urządzenia na androidzie, będę musiał kombinować...
ODPOWIEDZ