Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sega Sunset
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-19, 21:56

Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: Sega Sunset »

Cześć,

Na wstępie przepraszam za to, jak bardzo się rozpisałem. Chcę możliwie najbardziej zobrazować sytuację i nie marnować czasu ludzi mających wiedzę, którą mogą mnie wesprzeć. Dlatego opis obszerny który mam nadzieję pozwoli Wam na udzielenie mi konkretnych odpowiedzi bez dopytywania o istotne aspekty, które mógłbym pominąć nie opisując dokładnie czego mi trzeba.

Z powodów zawodowych co parę miesięcy zmieniam miejsce zamieszkania. Na ogół są to duże polskie miasta, jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Z tego powodu nie chcę wiązać się umową na internet stacjonarny, bo zwyczajnie nie wszędzie da się usługę przenieść, pomijając już koszta związane z wizytą technika, dla przykładu z UPC, czas oczekiwania na przeniesienie usług, etc.

Zdecydowałem się na internet mobilny od... Orange. 999GB w strefie domowej, poza strefą 60GB, happy hours w godzinach wieczornych i nieograniczona ilość możliwych zmian strefy domowej, każdorazowo płatna 10 PLN. Ilość transferu jest dla mnie bardzo istotna, ponieważ operuję plikami o większej wadze - dla przykładu w trakcie tygodnia na FTP bądź we transfer wrzucam projekty o różnych wagach, na ogół nie mniejszych aniżeli 30GB. Takich projektów potrafię wysłać około dziesięć. Ważne jest też to, że pliki o podobnej wadze również pobieram.

Z wyżej wymienionych powodów transfer, plus prędkość pobierania, plus prędkość wysyłania jest dla mnie znacząca. Orange samo w sobie nie oferuje słabych prędkości, nie mniej jednak nie zdecydowałem się na żadne z urządzeń jakie mi proponowali.

I tu zaczynają się schody. Otóż zależy mi na urządzeniu, do którego będę mógł włożyć kartę sim a następnie przez kabel Ethernet podłączyć do owego urządzenia sprzęt taki, jak choćby smart tv, konsolę do gier tudzież laptop, z tym, że w zupełności wystarczy mi jedno tylko wejście na kabel sieciowy.

Spędziłem dwie godziny na mozolnym i nieefektywnym szukaniu odpowiedzi u wujka Google. Formułowałem pytanie na różne sposoby, odwiedziłem naście sklepów, niestety wyniki były słabe. Otóż niezależnie od zapytania otrzymywałem mnóstwo reklam urządzeń, które jak się później z opisu okazywało nie były tym, czego szukam. W prawdzie znalazłem urządzenia Huawei, które według opisu odpowiadały moim potrzebom, nie mniej jednak były to urządzenia kosztujące od 500 PLN wzwyż.

Pytanie do Was mam więc takie, czy, o ile w ogóle istnieje urządzenie jakiego szukam w przystępnej cenie i z możliwościami szerszymi aniżeli stara Xperia Z1 która obecnie służy mi do udostępniania internetu?

Jakie urządzenie wybrać, aby archiwum wagi 30GB nie ściągało się 8 godzin? Jakie urządzenie wybrać, aby grając na konsoli w gry multiplayer mieć niski ping? Jakie urządzenie wybrać, aby komfortowo oglądać materiały w rozdzielczości 4k na smart tv w aplikacji Netflix?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość a nade wszystko wytrwałość w czytaniu treści mojego posta.

Pozdrawiam,
Damian
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: radius »

To czy będzie Ci ściągać 1 MB/s czy 10 MB/s zależy od:
- infrastruktury Operatora, np. stacja bez agregacji, czyli załóżmy tylko LTE1800 lub stacja z agregacją LTE2600+LTE1800+LTE800.
- obciążenia stacji bazowej - im więcej osób, czyli weekendy, godziny popołudniowe i tu prędkość raczej u każdego spada
- sprzętu, czyli albo prosty router z OLX, Allegro albo coś bardziej rozbudowanego
Najprostszy router to Huawei B315, bez agregacji, więc, np. za pomocą LTEWatch czy Huawei Manager wymuszasz 2600 MHz (o ile jest na stacji) i korzystasz.
Droższe urządzenie to, np. Huawei B525 czy Huawei E5186 pozwalające na agregację dwóch częstotliwości, czyli, np. w aplikacji na Android Huawei Manager wymusisz sobie LTE2600+LTE1800.
I na sam koniec zostaje Huawei B715, czyli agregacja trzech częstotliwości.
Jeżeli jesteś przyzwyczajony do prędkości z kabla to możesz się rozczarować jak chodzi Internet mobilny w dużych miastach.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Sega Sunset
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-19, 21:56

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: Sega Sunset »

Ok, to już jakieś konkrety.

Ale zastanawiam się, ile prawdy jest w tym, że połączenie po kablu z internetem jest nie porównywalnie lepsze od połączenia wifi. Czy wybór internetu mobilnego na prawdę sprawi, że będę prędzej czy później zawiedziony?

Można dobrać dobre urządzenie, które sprawi, że korzystanie z mobilnego internetu via wifi nie będzie udręką?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: radius »

Jeśli do TP-Link 841ND (!!! przykład bez karty SIM !!!) podepniesz 100 Mb/s to będzie zdecydowana różnica, bo WiFi w tym modelu nie ogarnie więcej niż 50 Mb/s.
Ale jeżeli do Netgeara R7000 (j.w.) czy Asusa AC68U (j.w.) podepniesz 150 Mb/s to przy odpowiedniej karcie sieciowej będziesz mieć tyle na WiFi.

Tylko tu to nie jest WiFi, a Internet mobilny. Technika radiowa, ale to nie WiFi.

Zaraz Ci wstawię dane jak to wygląda na Huawei B315.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Sega Sunset
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-19, 21:56

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: Sega Sunset »

500 złotych za b315... Wychodzi na to, że jeśli chcę aby internet z karty sim działał faktycznie dobrze, to muszę sporo zainwestować.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: radius »

Na OLX w tej cenie będziesz mieć B715.
Nie wiem gdzie Ty szukasz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Sega Sunset
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-19, 21:56

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: Sega Sunset »

W wyszukiwarce Google. Patrzę ceny urządzeń nowych, jakie są wyświetlane w pierwszeństwie. Pokazuje ceny z allegro, sferis, xcom, ole ole i tak dalej.
Sega Sunset
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-19, 21:56

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: Sega Sunset »

Sega Sunset pisze:W wyszukiwarce Google. Patrzę ceny urządzeń nowych, jakie są wyświetlane w pierwszeństwie. Pokazuje ceny z allegro, sferis, xcom, ole ole i tak dalej.
Faktycznie, olx 200 złotych za B315 :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Urządzenie na kartę sim z gniazdem Ethernet

Post autor: ja.michal »

Jeśli chcesz chyba najszybszy router ze złączem RJ45 i do tego baterią to Netgear Nighthawk M1. Technicznie ma LTE do 1 Gbps (LTE cat 16; upload do 150 Mbps) - oczywiście laboratoryjne wyniki, żadne z naszych operatorów nie ma takiego pasma. W T-Mobile w niektórych miejscach i w Plusie w Białymstoku pewnie wykręci się ponad 200 Mbps. Trzeba pamiętać, aby kupić model na Europę bo inne modele nie mają LTE800. Cena koło 1500 zł. ;) To tyle jeśli chodzi o chyba najszybszy sprzęt tego typy dostępny u nas.

Co do oferty to w T-Mobile jest oferta MAX bez sprzętu. Koszt to 79,99 zł miesięcznie i tam nie ma limitu transferu danych i lejka po przekroczeniu jakichś prędkości. Jeszcze nie było chyba nikogo na forum kto pisałby, że w tej ofercie dostał lejek, a chyba jedna z osób dojechała do 2 TB w miesiącu.
ODPOWIEDZ