Wzmocnienie zasięgu LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koral293
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-07-24, 15:57

Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: koral293 »

Czy posiadając zestaw router+modem LTE, jest możliwość zwiększenia prędkości łącza gdybym wymienił coś z tego? Posiadam internet w sieci PLUS, jednak ich prędkość zaczynają mnie irytować. Posiadam router EDIMAX LT-6408n i modem huawei e3272. Do tego na zwenątrz budynku posiadam AKc2 (bodajże jest to antena). Czy jest możliwość aby w jakiś sposób wzmocnić sygnał?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: matek451 »

A jak wygladają prędkości na samym E3372 w komputerze. zrób speedtest wieczorem pokaż wyniki.Masz archaiczny zestaw, Edimax nie nadaje się do obsługi modemów LTE, przycina prędkości. E3272 to starszy prądożerny modem LTE. Taki zestaw nie działa dobrze, całość dopełnia AKc2 uni czyli tłumik udający antenę. Z jakiego BTS-a korzystasz w Plusie, na jakim pasmie LTE? przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info, zrób test na zewnątrz . Pokaż zakładkę DANE i speedtest. No i pamiętaj ze jesteś użytkownikiem Plusa a to źle wróży. Ten operator nie jest demonem prędkości a inwestycje w rozwój sieci LTE to w Plusie od dawna nie jest priorytet. Jaka to lokalizacja?
koral293
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-07-24, 15:57

Re: Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: koral293 »

Podłączyłem bezpośrednio do komputera. Zrobiłem speedtesty: wyszło pobieranie 2,5 Mbps,a potem 1,0Mbps, wysyłanie natomiast 1,74Mbps a potem 1,52Mbps. Nie wiem, do końca jaki BTS i jakie jego pasmo. Karte przełożę dopiero prawdopodobnie w czwartek, gdyż nie mam osobiście dostępu do telefonu obsługującego LTE. Lokalizacja to Kazuń Nowy.
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj z panelu modemu (192.168.1.1) poziom sygnału diagnostyka -> informacje o urządzenie -> RSSI i RSCP no i potwierdź czy aby na pewno łączysz się w LTE, jeśli nie to wymuś w ustawieniac. Najbliższy BTS z LTE1800 to Kazuń-Bielany - gm. Czosnów, Mazowieckie ul. Kampinoska 37 (maszt własny).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: matek451 »

Z Kazunia Bielany gdzie działa tylko LTE1800Aero2 może być różnie, tylko to pasmo. W Nowym Dworze na Sportowej 66 BTS z LTE1800Aero2 ale i LTE2600 i LTE900 Plusa. Warto by sprawdzić. Inwestycje w obecny router+modem wątpliwe.
koral293
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-07-24, 15:57

Re: Wzmocnienie zasięgu LTE

Post autor: koral293 »

Przepraszam, że odpisuje po takim czasie ale nie było mnie w domu. Próbowałem znaleźć informacje RSSI i RSCP, ale nie mogę tego znaleźć, tak samo jak wymuszenia LTE. Co do inwestycji w obecny modem i router jestem w stanie zakupić nowy, jeżeli miało by to przynieść jakiekolwiek pozytywne skutki.
ODPOWIEDZ