Router z obsługą modemu usb i wifi 5Ghz

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Router z obsługą modemu usb i wifi 5Ghz

Post autor: Pestkowiec »

Drodzy forumowicze

Zwracam się do was z prośbą o polecenie mi routera z obsługą modemu usb LTE i wifi 5Ghz, oczywiście budżet im mniejszy tym lepiej, ale maksymalnie planowałem wydać 300-350 złotych (może być używka).

Aktualnie mam dość popularne jakiś czas temu kombo:
TP-LINK TL-WR1043ND v2 @ Gargoyle + Huawei e3372s-153 hilink mod

Router chciałbym zastąpić nowym a modem używać dalej, ale rozważę wszelkie propozycje :) Wsparcie dla modemu może być natywne, ale też może być z podmianą firmware, potrzebuję tylko nakładki graficznej, np. w czyste open WRT wolałbym się nie bawić. Router będzie używany do streamowania obrazu dlatego wifi 5Ghz musi być na pokładzie.

Szukałem póki co po liście routerów kompatybilnych z gargoyle, uwielbiam ten firmware jednak mam wrażenie że projekt powoli umiera, w każdym razie z listy zainteresował mnie tylko Tp-Link archer c7, na liście jest jednak zaznaczone że obsługa jest tylko do wersji v8 co chyba nie wróży zbyt dobrze dla tego wyboru. Sam router też wspiera ponoć mój modem ale tylko w wersji V2 (a jest 5 wersji). Pomyślałem że musi być jakiś lepszy wybór w tym budżecie.

Zerknąłem także na aliexpress i widziałem że jest sporo dość popularnych modeli z produktami xiaomi na czele, są cokolwiek warte te chińskie routery?

Będę wdzięczny za każdą propozycję, poradę, dobre słowo :-)
ODPOWIEDZ