Internet mobilny + Router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HeyItsChris91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-08, 10:34

Internet mobilny + Router

Post autor: HeyItsChris91 »

Witam serdecznie,

zamierzam się za kupno routera i internetu mobilnego dla żonki, ponieważ w miejscu gdzie posiadamy dom w Polsce nie ma możliwości na żaden internet, nawet radiowy nie sięga. Miejsce domu https://www.google.com/maps/search/43-2 ... a=!3m1!4b1

Lecz nie mam zielonego pojęcia z czego brać internet mobilny w Polsce ponieważ mieszkam w Anglii a chciałbym mieć dobre połączenie z rodziną w Polsce, oraz do tego potrzebny by był jakiś router.

I jakie anteny polecacie na wzmocnienie sygnału?

Z internetów zauwazyłem że nju mobile ma ciekawą ofertę.
Play potobno w moim rodzinnym mieście Pszczyna obok się zepsuł, słowa mojego brata.

Co polecacie?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: key »

Polecam:
Wpisac adres w http://beta.btsearch.pl
Sprawdzic jaki BTS jest blisko
Kupic karty pre-paid SIM
Zmierzyc czy predkosci danych operatorow sa ok
Sprawdzic na jakiej czestotliwosci nadaja

Potem napisac posta z danymi oraz kwota ktora mozesz wydac, a my pomozemy wybrac sprzet.
Nie pomagam na PW.
HeyItsChris91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-08, 10:34

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: HeyItsChris91 »

Ok, to napiszę do żonki aby sprawdziła w miarę jej możliwości. I Się odezwę.

W odległości ok. 3km od domu znajduje się na Kominie Obrazek

Pamiętam że jak byłem na urlopie i zakupiłem sobie kartę z T-Mobile na 2tyg, to internet chodził mi dużo szybciej niż żonie z Plusa
wiechec89
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-06-29, 13:28

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: wiechec89 »

Z tego co widać, to PLUS tam ma słaby zasięg, prawdopodobnie nawet LTE nie łapie.
Generalnie do sprawdzenia masz T-mobile, Play i Orange. Podejrzewam, że z T-mobile będzie najlepszy.
HeyItsChris91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-08, 10:34

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: HeyItsChris91 »

A więc po sprawdzeniu przez pewne osoby, najlepiej u mnie działają T-Mobile, Play oraz Orange. Niestety nikt nie jest w stanie zrobić mi szczegółowych testów o pasma czy jak tam zwiecie to.

Chciałbym po prostu zamówić Router + Antena Zewnętrzna, ponieważ za 3tyg będę w Polsce na urlopie na 2tyg, i chciałbym wszystko zainstalować żonie i córce, ponieważ na chwilę obecną Videorozmowy z Londynu z nimi to katorga, Plus nie daje rady, obraz pixeloza, przerywa wideo i dzwiek nonstop.

A znając życie jakbym przyleciał, sam zrobił szczegółowe pomiary, wypisał na forum, do czasu zamówienia i dotarcia sprzętu do mnie, mogło by mnie juz w Polsce nie być i sprzęt leżał by nie zainstalowany do kolejnego mojego przylotu...

Wiec jestem w stanie przejsc na ktora kolwiek z powyzszych sieci.

A wiec czekam na szczegolowa pomoc co i jakie zamowic. Budzet max 500-1000zł

ps. Znalazłem starą kartę tymczasową z urlopu i jednak to Orange, i całkiem dobrze śmigał z tego co pamiętam, youtube się nie ciął.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: matek451 »

Zasięg u tych trzech operatorów na kilku pasmach LTE z ich agregacją. Do BTS-a około 3km. Antena szerokopasmowa ATK-504 z Telkoby, oczywiście 2 sztuki do MIMO2x2. Router LTE-A, minimum z 2CA czyli B525, E5186 lub B715 z 3CA.
HeyItsChris91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-08, 10:34

Re: Internet mobilny + Router

Post autor: HeyItsChris91 »

O co chodzi z tym "2 sztuki do MIMO2x2"

i czy te owe routery posiadają od razu miejsce na kartę SIM, czy trzeba dodatkowy modem podpinać pod USB?
ODPOWIEDZ