Zestaw modem + router Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartnick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-08-09, 10:49

Zestaw modem + router Play

Post autor: bartnick »

Cześć

Szukam jakiegoś sensownego zestawu modem LTE + router do 500-600 zł do internetu Play w domu. Dom jest na peryferiach Ząbkowic Śląskich: 50.587924,16.836994. Niestety najbliższy BTS Play jest kilka km dalej w centrum miasta (50.592222,16.811667). Do abonamentu tel dostałem kartę do internetu mobilnego z limitem 100 GB/mies, dlatego wolałbym korzystać z niego, mimo że BTSy innych operatorów są dużo bliżej. W domu jest rozłożona sieć LAN na kablach cat. 6, a do tego na strych mam wyprowadzony dodatkowy kabel cat. 6, dlatego router z wbudowanym modemem raczej nie wchodzi w grę, gdyż zakładam, że potrzebna będzie antena zewnętrzna, a nie chcę pruć nowych ścian i sufitów, żeby ciągnąć kabel antenowy z parteru. Z resztą chyba im krótszy kabel antenowy tym lepiej, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie anteny do modemu na strychu.

Na razie nie zależy mi na dużej szybkości tylko na tym, by połączenie się nie zrywało - do pracy potrzebuję stabilnego, ale niekoniecznie szybkiego połączenia z VPN.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ