huawei b525 - regularne rozłaczanie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

Witam, od jakiegoś czasu widzę, że połączenie z netem co jakiś czas przechodzi w stan hibernacji - przestaje działać, po jakimś czasie wraca.
Najczęściej dzieje się tak po okresie bezczynności a więc pewnie play mnie rozłącza bo restart przywraca wszystko od ręki.

Wcześniej korzystałem z dlinka dwr 921 a tam w menu miałem opcję "keep alive", która to połączenie utrzymywała. Czy znany Wam jest jakiś sposób rozwiązania tego problemu w huawei b525 z tmobile? Czy np modowany firmware tego typu opcję posiada? Do tej pory nie widziałem potrzeby zmiany oprogramowania, przejrzałem odpowiedni wątek, ale nie zauważyłem żeby ktoś ten temat poruszył - dlatego pytam bo jeśli to ma mi pomóc to zmienie firmware.

Szukałem informacji na forach, inni użytkownicy mają podobne problemy i to w różnych sieciach a więc pewnie to wina routera, który nie umie utrzymać połączenia z siecią operatora.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: vdsl2 »

Mam taki Huawei b525 z T-mobile od 10 miesięcy i nie widzę żadnego problemu :) z jego działaniem może problem jest po stronie samego systemu Windows ?
Huawei B525 :D
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

To raczej nie jest problem windows, sprawdzałem to kilka razy i gdy problem się pojawia to netu nie ma także na innych urządzeniach, np. telefon. Dlatego zakładam, że jest to problem sieciowy, nawet pewnie nie routera a operatora. Stąd pytanie czy inny firmware ma sposób na sztywne utrzymanie połączenia sieciowego podobnie jak dwr 921.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: vdsl2 »

A jak wygląda u ciebie zasięg podczas braku sieci ?
Huawei B525 :D
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

zasięg jest cały czas świetny, nawet jak chwilowo nie ma netu
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: vdsl2 »

Może coś nie tak z samym routerem a masz taki fimware ?
Huawei B525 :D
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

Tak, ten sam - może i z routerem, ale nie znam żądnych narzędzi żeby to zweryfikować i dlatego pytam o rozwiązanie problemu, który znam z poprzedniego routera - jak widać poza mną nikt takiego problemu nie ma
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: key »

Istnieje mozliwosc, ze twoj ISP zawiesza polaczenie, jesli nie ma wymiany danych - uruchom

Kod: Zaznacz cały

ping -t google.com
w tle i sprawdz czy dalej rozlacza.
Nie pomagam na PW.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: vdsl2 »

A masz jeszcze tego dlinka dwr 921 ? Ciężko będzie coś zdiagnozować czy problem jest po stronie routera czy BTS ?
Huawei B525 :D
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

Dokładniejsza obserwacja pokazuje, że ta hibernacja pojawia się bez względu na to czy jest aktywność czy nie - własnie parę minut temu po godzinie używania neta nastąpiło zawieszenie. Wpisałem komendę proponowaną przez Key i wynik jest taki; najpierw przez chwilę timeout, potem lecą pakiety. W tym czasie net jakby sie powoli rozpędzał, ale zaraz znowu zwalnia. Generalnie potrzebny jest restart routera. I jak ręką odjął, oczywiście do następnego razu.
Dziwnie to wygląda, ale jednak skłaniam się do szukania winy w urządzeniu. Powrót do ustawień fabrycznych nic nie zmienia. Może jakaś wada ukryta? Jeśli nic się nie zmieni albo nikt nie doradzi czegoś mądrego to zmienie soft na modowany.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: key »

nefczibaku pisze:Wpisałem komendę proponowaną przez Key i wynik jest taki; najpierw przez chwilę timeout, potem lecą pakiety. W tym czasie net jakby sie powoli rozpędzał, ale zaraz znowu zwalnia. Generalnie potrzebny jest restart routera. I jak ręką odjął, oczywiście do następnego razu.
Rozpedza i zwalnia, ale nie przerywa podawania pakietow z komendy ping?

Wyglada na zmiane miedzy UMTS i LTE - to powinno sie dac wylaczyc w routerze.
Nie pomagam na PW.
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: nefczibaku »

Dla potomności... Może ktoś kiedyś będzie się z takim problemem borykał. Sprawdziłem po wifi, po lan,na laptopie, na stacjonarnym, na telefonach - zmieniałem kanały wifi, szerokość pasma. Nic, żadnej poprawy. Zastosowałem manewr, który kiedyś musiałem stosować na dlinku. Preferowany tryb sieci został zmieniony z 4G na automatyczny. Nie chroni mnie to przed spadkiem na niższą technologię i zużycie pakietu, ale działa. Od 24h problem "hibernacji" nie występuje, a więc nieśmiało zakładam, że znalazłem przyczynę. Znowu jest cudownie...

Key, być może jest to zgodne z tym co napisałeś ;-)
mikida
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-05-12, 13:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: mikida »

Witam.
Posiadam router huawei b525 w którym zauważyłem od jakiegoś czasu problem z sygnałem wifi który co jakiś czas jest zrywany.
Zrobiłem test ping i wykazuje opisywany objaw.
Posiadam również drugi router który podłączony jest przewodowo z huawei b525 i gdy przełączę się na ten drugi router wtedy sygnał wifi jest bez przerywania.
Zmieniłem oprogramowanie na najnowsze jednak nie przyniosło to żadnej poprawy.
Obecne oprogramowanie :
11.236.01.00.00_M_AT_04.01
WEBUI_11.236.01.00.00_Mod1.1

Ktoś podpowie co może być przyczyną takiego działania? Może to kwestia jakiegoś ustawienia?
Obrazek
zBig205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-12-10, 12:00

Re: huawei b525 - regularne rozłaczanie

Post autor: zBig205 »

Udało się rozwiązać problem?
ODPOWIEDZ