Tradycyjne pytanie - jaki router LTE + może zmiana operatora?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kju
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-24, 21:42

Tradycyjne pytanie - jaki router LTE + może zmiana operatora?

Post autor: Kju »

Witajcie!

Jest sobie taka mała wieś niedaleko przelotówki Kraków-Kielce (Konaszówka) i tam na chwilę obecną zainstalowany jest zestaw:
- D-link DWR-921 Rev.B/2.01
- Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO (https://www.cybertech.com.pl/p112,anten ... -b593.html)
- karta sim z NJU mobile z 40GB internetu

Chciałbym sobie to wszystko przyspieszyć, sprawić żeby działało jeszcze lepiej i szybciej, bo zestaw ma już ponad 3 lata, a to pewnie dość sporo z perspektywy czasu, rozwoju sieci i ich możliwości. Nie ukrywam, że temat agregacji pasm jest dla mnie nowością - mam miej więcej świadomość jak to działa, ale nie mam pojęcia co sieci w tamtejszej okolicy potrafią.
Jeśli uważacie, że warto zmienić NJU na coś innego - chętnie rozważę.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Tradycyjne pytanie - jaki router LTE + może zmiana operatora?

Post autor: dzejk »

Po takim czasie w nju, to masz już 3x więcej neta.
Link do mapy nadajników http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 33&zoom=13
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tradycyjne pytanie - jaki router LTE + może zmiana operatora?

Post autor: matek451 »

Ogólnie to na BTS-ie Książ Wielki Orange oprócz LTE1800Networks ma własne LTE800 i agregację LTE1800+800. Tak samo T-Mobile, trzeba by sprawdzić jak działa pasmo LTE800 i agregacja LTE1800+800 w nju. Można tez <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy T-mobile internet domowy bez limitu danych za 49 zł z DL do 20Mb/s lub za 65 zł z DL do 60mb/s. W abonamencie jest router B525 z agregacja 2 pasm LTE. Na testy 2 tygodnie, sprawdzisz T-mobile i nju na nim. Pasma LTE i agregacje LTE-A wymusisz na B525 za pomocą HManagera.
ODPOWIEDZ