Nowy router pod Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-25, 21:06

Nowy router pod Orange

Post autor: gregusz »

Mam obecnie (nie)przyjemność posiadać modem typu Airbox mw40. Niestety jak pewnie wiecie, jest to słaby sprzęt. Ale taki dostałem z internetem. Samego pakietu nie będę zmieniał bo mam firmowy z paczką 500 GB na miesiąc. Wystarczy aż nadto. Problem jest w sprzęcie. Przykładowo test wykonany w tym samym miejscu o tej samej godzinie (jeden po drugim) na tym routerze/modemie i na telefonie Honor 10:
Honor 10 up: 5,81 MB/s, down: 47,58 MB/s, ping 27 ms
airbox mw40 up: 18,37 MB/s, down: 14,62 MB/s, ping 22 ms
Bywa czasem tak, że na modemie widzę zasięg na 3G+ a na telefonie mam LTE. Moja lokalizacja to Kórnik (koło Poznania) prawie zaraz przy S11. Chociaż co jakiś czas jestem w trasie po kraju, a czasem poza krajem (ale europa), więc jakby taki sprzęt był bardziej uniwersalny. Nie musi to być wypas. Po prostu coś lepszego, od tego co mam. Jakby w domu wyciągał tyle co telefon byłoby idealnie. Nawet przez głowę mi przeszło czy SIMa nie przełożyć do telefonu (DualSIM) i z niego udostępnić internet, ale up z telefonu jest dużo słabszy a czasami wysyłam duże pliki.
Nie chciałbym wydawać nie wiadomo ile na nowy sprzęt. Wydaje mi się, że jakikolwiek z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny będzie miał lepsze parametry. Kompletnie nie znam się na tym sprzęcie a nie chcę znowu trafić na byle co. Mam nadzieję, że pomożecie.
gregusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-25, 21:06

Re: Nowy router pod Orange

Post autor: gregusz »

Znalazłem takie dwa routery (z gwarancją ale powystawowe, w dobrej cenie) Huawei E5787 i Huawei E5786. Warto się na któryś z nich skusić? Moim zdaniem wypadną lepiej niż to co mam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy router pod Orange

Post autor: matek451 »

Tego Alcatela nie dostałeś tylko kupiłeś od Orange i to był mega błąd. za ile chcesz kupić te MiFi z LTE-A 6 kat od Huawei? Dlaczego akurat mobilne, będziesz używał w terenie? Do domu stosuje się stacjonarne routery z LTE-A. W Kurniku sa dwa BTS-y NetWorks. Poznańska 6 i na nim Orange ma własne LTE1800 i LTE2100, drugi to 20Października 35 z LTe2100, LTE1800 i LTE800 Orange. Działa agregacja pasm LTE, jak daleko masz do nich? Pokaz screena z telefonu i aplikacji Network cell Info, zakładka DANE.
gregusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-25, 21:06

Re: Nowy router pod Orange

Post autor: gregusz »

Jeżeli chodzi o kwotę to myślałem o 300-400. Dlaczego mobilny? Pracuję zdalnie, bywam w różnych miejscach (u klientów) więc zdalny dostęp do narzędzi jest u mnie koniecznością. Na Poznańską mam najbliżej, pewnie trochę powyżej kilometra ale po drodze skupisko bloków z wielkiej płyty, które jest na wzniesieniu, a nadajnik jest poniżej. 20 Października 35 to na 100% dom parterowy, zwykły mieszkalny i tam nie ma nadajnika :) Jakieś 300-400 metrów dalej jest strażnica i tam jest chyba coś. Odległość to jakieś 1,5 km. Poniżej dane z Network cell Info.
Screenshot_20180926-194902.jpg
Widzę że dziś dobry jest RSRP, bo bardzo często mam miedzy -107 a -101.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy router pod Orange

Post autor: matek451 »

Ten BTS na Straży Pożarnej i to z nim się łączysz na LTE800 Orange, jakie masz prędkości? Ten gorszy RSRP to pewnie z LTE1800/LTE2100 z tej lokalizacji. W podanym budżecie mieszczą się E5785, E5786 czy E5787, sprawdx tylko czy mają złacza anten zewnętrznych bo w domu to raczej mozesz potrzebować anteny zew. Agregują 2 pasma LTE. sam korzystam z MF980 z agregacja 3 pasm LTe, kupiłem tanio( 250 zł), pochodzą z Play. Teraz trudne do zdobycia i drozej.
gregusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-25, 21:06

Re: Nowy router pod Orange

Post autor: gregusz »

Zakupiłem E5786Bs-32a. Działa dużo bardziej stabilnie. Teraz tylko muszę go chyba odpowiednio ustawić, by agregacja najlepiej działała.
ODPOWIEDZ