Router LTE ~ 300 zł

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RolexDaytona
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-25, 21:00

Router LTE ~ 300 zł

Post autor: RolexDaytona »

Witam serdecznie. Poszukuję routera z wbudowanym modemem LTE. Musi mieć lepszą lub chociaż porównywalną antenę GSM jak E5372.

Zależy mi na stabilności (E5372 potrafi od czasu do czasu "zgubić" internet podczas gry lub pobierania, pomimo obecnego zasięgu, na modemie bodajże E3372 tak nie było), lepszym zasięgu wi-fi i oczywiście wyższej prędkości, zakładając, że zadziała agregacja.

Mieszkam w Żabiej Woli (mazowieckie, grodziski),okolice urzędu gminy, w linii prostej do nadajnika Play nie ma zbytnio przeszkód, dystans +- 1 km o ile dobrze pamiętam (nie działa mi mapa na btsearch, komunikat czy jestem właścicielem strony i wszędzie na mapie for developer purposes only).

Myślałem o Huawei B525, ale nie wiem czy to dalej najlepszy wybór, jak jakieś 1,5 roku temu. Jeśli B525, to soft tmobile czy cyfrowego polsatu/plusa?

Wynik speedtest E5372:
Obrazek
W dzień nie spada raczej poniżej 30 mb, w nocy potrafi rozbujać się do 80+ Mb.
RolexDaytona
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-25, 21:00

Re: Router LTE ~ 300 zł

Post autor: RolexDaytona »

Ewentualnie jakbym mógł dopłacić do MAX 550 zł i upolować B715, to warto?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE ~ 300 zł

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Przeszkoda 4 pasma LTE Play więc B525 to minimum, te z Play są pewne. Jak masz kasę i znajdziesz B715 za około 500 zł to możesz brać.
ODPOWIEDZ