Router do LTE Plus / Otvarta

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zawiert
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-24, 16:58

Router do LTE Plus / Otvarta

Post autor: zawiert »

Cześć,
Po wstępnych obserwacjach i poradach od @matek451 mam już pewien obraz sytuacji.

W mojej lokalizacji najbliższy nadajnik to Aero2 LTE1800 (BT34067), najbliższe inne pasma LTE tego operatora dużo dalej. Z wszystkich sieci testowanych w mojej lokalizacji (Play,T-mobile,Plus) to właśnie Plus działa najlepiej (mam 300m do BTSa, brak istotnych przeszkód terenowych, aczkolwiek masztu nie widzę). Testy w dzień i w nocy są zadowalające, testuję na B525.

Speedtest za dnia i o północy zadowalający (DL ponad 45Mbit, UL ponad 15Mbit), do moich zastosowań/potrzeb w zupełności mi to wystarczy. Kluczowe jest uniknięcie konieczności instalacji anteny zewnętrznej za wszelką cenę :) Jeszcze sprawdzę jak sieć się sprawuje w godzinach wieczornych, kiedy jest największe obciążenie.

W tej chwili mam zestaw Asus AC66U + E3272, ale już wiem, że nie jest to najlepszy wybór. Być może będę miał możliwość wymiany E3272 na B593s-22 lub B315s-22 - czy którekolwiek z tych urządzeń (pewnie już wiekowych) będzie miało zbliżone osiągi do obecnie testowanego przeze mnie B525?

Rafał
zawiert
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-24, 16:58

Re: Router do LTE Plus / Otvarta

Post autor: zawiert »

Dobra, upraszczając równanie z wieloma niewiadomymi...

Zanabyłem B525 brandowany jako PlusGSM (różnica w menu między TMobile a Plus kolosalna).
Działa to względnie dobrze, ale to wina przeciążonego BTSa wieczorami.
Czy dokupienie antenek do routera cokolwiek zmieni w jego działaniu (mam 3 z 5 kresek zasięgu LTE), czy jest to zbędny gadżet? Antena zewnętrzna chwilowo odpada.
ODPOWIEDZ