Wybór routera i anteny do Play/LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miskownik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-05, 08:30
Lokalizacja: Nowa Wieś k/Kolbuszowej

Wybór routera i anteny do Play/LTE

Post autor: Miskownik »

Witam,
przeprowadziłem sie do do nowej lokalizacji - Nowa Wieś koło Kolbuszowej, do tej pory zawsze było po kablu więc w temacie LTE dopiero się zaczynam orientować a internet jest mi niezbędny do pracy. Umowę mam z Play, mam też antenę Cybertecha Dualna LTE/4G 15dBi MIMO z którą kiedyś zakupiłem do modemu Huawei 3372-153, niestety jeden z konektorów jest uszkodzony i póki nie przyjdzie nowy nie potestuję tej kombinacji. Muszę i tak kupić router do podzielenia netu na więcej komputerów, konsoli itp. Zapewnie trzeba będzie albo zmienić konektory na kablach z anteny albo samą antenę. W budynku Play w ogóle nie łapie. Jest sygnał LTE z Plusa, Orange i Tmobile, internet nie musi byc z Play, mogę kupić inną kartę jeśli to pomoże. Moja lokalizacja : GPS: 50.228790 21.737140 ⇔ 50º13'43.64'' N 21º44'13.70'' E ,

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 84&zoom=14

Na dachu telefonem złapałem sygnał LTE Play, wg mapy najbliżej mam nadajnik w Kolbuszowej, Fabryczna 3, ale jest las i wzniesienie i pewnie dlatego telefon połączył się z nadajnikiem w Budach Głogowskich ? Proszę o poradę jaki router i ew. antenę kupić

Dzięki i pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór routera i anteny do Play/LTE

Post autor: matek451 »

słaby sygnał z Bud na LTE800 a nawet na LTE1800. minimum to router z agregacją 2 pasm LTE np. B525, MF286 czy E5186. Antena szerokopasmowa, 2xATK-504. BTS jeszcze w Niwiskach ale przez lasy.
Miskownik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-05, 08:30
Lokalizacja: Nowa Wieś k/Kolbuszowej

Re: Wybór routera i anteny do Play/LTE

Post autor: Miskownik »

dzięki, a czy b715 też będzie dobrym wyborem do tej anteny ? pomijając fakt, że zapewne w mojej lokalizacji nie wykorzystam agregacji 3pasm
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór routera i anteny do Play/LTE

Post autor: matek451 »

Jak masz kasę może być.
Miskownik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-05, 08:30
Lokalizacja: Nowa Wieś k/Kolbuszowej

Re: Wybór routera i anteny do Play/LTE

Post autor: Miskownik »

Dzięki za pomoc, zamówie ten zestaw i zobaczymy efekty.
ODPOWIEDZ