Jaki router do Internetu T mobile zamiast B528

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piterq1991
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-01-15, 14:00
Lokalizacja: Końskie

Jaki router do Internetu T mobile zamiast B528

Post autor: piterq1991 »

Witam!

Moja lokalizacja to 51.191054,20.278411
Posiadam Internet z t mobile wraz z routerem od t mobile B528. Podpięte mam do niego dwie anteny ATK 10. Z początku Internet chodził w miarę okey. Natomiast na dzień dzisiejszy prędkość jaką osiągam to Max 10mb, a do tego co chwilę zawiesza się Internet. Są momenty, że jest okey, a często zacina się i jest brak Internetu lub strony ładują się minutę czasu
Zastanawiam się nad wymiana routera. W salonie proponują mi wysłanie na serwis tego i oczekiwanie miesiąc czasu... dlatego też stwierdziłem, że chyba lepiej będzie kupić samemu sprzęt.

Co polecacie mi zakupić? Konieczne jest podłączenie tych dwóch anten zewnętrznych gdyż w budynku mam słaby zasięg

z góry dziękuję za pomoc
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do Internetu T mobile zamiast B528

Post autor: matek451 »

A co wspólnego ma ten B528 z kiepskim DL w T-mobile bez limitu danych i z zawieszaniem internetu? Korzystasz z LTE800 T-Mobile więc od razu wszystko jasne, jaka to lokalizacja, jakie masz parametry sygnału na TE800 i tych ATK-10, który to BTS ? Jak wyglądają DL/UL wieczorem ? Skąd w ogóle pomysł że to problem z routerem a nie wina operatora? Wbrew temu co piszą niektórzy T-Mobile nie wszędzie daje radę z domowym bez limitu, szczególnie tam gdzie ma tylko LTE800.
ODPOWIEDZ