Sprzęt blisko BTS?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
imovane
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-18, 18:44
Lokalizacja: Kraków

Sprzęt blisko BTS?

Post autor: imovane »

Witam, czas skończyć z radiowym internetem. Napiszcie proszę, jaki router i modem rozsądnie wybrać. Jestem blisko kilku nadajników (Kraków, ul. Wąwozowa), sieci przetestuję sam (chyba, że sugerujecie jakąś na podstawie rozmieszczenia nadajników). Czy Router D-LINK DWR-118 plus modem Huawei E3372 lub Alcatel Link Zone to dobry wybór? Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt blisko BTS?

Post autor: onken »

Myślisz że będzie dużo lepiej ??

I to i to radio,... Mi,e być różnie :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
imovane
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-18, 18:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt blisko BTS?

Post autor: imovane »

Teraz dochodzę z szybkością do 3-4 mb/s, no chyba gorzej nie może być. Dużo nadajników dookoła...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt blisko BTS?

Post autor: matek451 »

Próbuj z T-Mobile i Orange, sieć Networks jest w Krakowie po modernizacji, w poblizu kilka BTS-ów z LTE1800, LTE2100, LTE2600 i agregacją, na Łowińskiego tez z LTE800. Weź na testy domowy z T-Mobile z DL do 60Mb/s za 65 zł (zawsze można zejść do 49 zł z DL do 20mb/s) z routerem b525 w abonamencie. sprawdzisz na nim wszystkie pasma LTE i agregacje 2CA w T- Mobile . Do tego tez i z Orange czy Play na ich kartach. HManager pokaże parametry sygnału na nich, CID-y BTS-ów. Zrobisz speedtesty.Na dziś możesz zrobić testy z telefonem LTE z kartami pre-paid i aplikacją Network cell Info i speedtesty. Test w domu i na zewnątrz. Oczywiście żadnych DWR-116, E3372 a tym bardziej coś z Alcatela( unikać jak ognia)..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprzęt blisko BTS?

Post autor: wojteks »

Hmm, co prawda nie w Krakowie ale ostatnio przełączyłem się na 3G bo LTE z Orange prawie nie działało. Wszystko się zapycha, reklamy jaki to cudowny internet jest po LTE robią swoje. Ludzie w blokowiskach gdzie jest światłowód/kabel ethernet i łącza po 50+Mbps za 39zł biorą LTE bo jest 5zł taniej i podobno cudownie działa (ale nie wieczorami i w weekendy).
Nie pomagam na PW!
imovane
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-18, 18:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt blisko BTS?

Post autor: imovane »

Dzięki wielkie za porady, które wykorzystam w praktyce. Internet domowy t-mobile średnio mi się podoba - nie lubię długich umów (i nie wiem jak w praktyce to będzie działało, a jeśli słabo to męczarnia przez 2 lata). Rozumiem, że sprzęt to tylko B525?
ODPOWIEDZ