ZTE NET BOX WF830

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

ZTE NET BOX WF830

Post autor: amamoh »

Witam,

Play oferuje ZTE NET BOX WF830 na wynajem, czy ktoś testował ten sprzęt i czy może lepiej dorzucić 250zł i wziąć B715 plus jeszcze antenę zewnętrzną ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Porównanie sprzętu z 2CA czyli ZTE z 3CA B715 cokolwiek dziwne. Poza tym WF830 tylko na użyczenie B715 na własność. Co do funkcjonalności to ZTE ma antenę kierunkową o duzych katach promieniowania. Bardzo przyjazne WebUI z wyborem konkretnych 2 pasm LTe do agregacji, pokazuje tez parametry sygnału każdego z pasm agregowanych. Póki co brak informacji od użytkowników, w ofercie 2 tygodnie.
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: FF2004 »

To bawił się ktoś tym zte bo mam miejsca, gdzie do anten mam więcej niż 2km, bo taki tekst znalazłem na stronie PLAYa:
PLAY pisze: "Urządzenie z anteną dookólną ( Huawei ) zamontowane na zewnątrz najlepiej sprawdzi się w lokalizacjach w których znajduje się kilka nadajników sieci komórkowej, ale w odległości w której router domowy nie ma pełnego zasięgu lub uzyskane parametry nie są wystarczające.
( przeszkodą mogą być grube mury, ściany, czy blokujące sygnał dachy itp. )
Antena dookólna spowoduje, że urządzenie samo zaloguje się do nadajnika o najlepszym sygnale a w przypadku pogorszenia sygnału przełączy się na inny nadajnik.
Antena dookólna nie wymaga wiedzy o lokalizacji nadajnika dzięki czemu jej instalacja jest bardziej dowolna z punktu widzenia umieszczenia na budynku – istotna jest tylko wysokość.

Urządzenie z anteną kierunkową ( ZTE ) montowana na zewnątrz najlepiej sprawdzi się w lokalizacjach oddalonych od nadajnika o ponad 3 km. Dzięki kierunkowości można ją łatwo ustawić w kierunku nadajnika uzyskując maksymalną skuteczność odbioru sygnału. Aby antena działała z duża skutecznością konieczna jest wiedza o lokalizacji nadajnika i możliwość skierowania anteny w jego stronę co wiąże się z koniecznością montażu w konkretnym miejscu na budynku.
Antena kierunkowa posiada wyższy zysk w stosunku do anteny dookólnej."
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: cis_krk »

W związku z cybermonday do sprzedania mam zte wf830 użyty dosłownie 30 min więcej info w dziale sprzedaż
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: bartex03 »

matek451 pisze:Porównanie sprzętu z 2CA czyli ZTE z 3CA B715 cokolwiek dziwne. Poza tym WF830 tylko na użyczenie B715 na własność. Co do funkcjonalności to ZTE ma antenę kierunkową o duzych katach promieniowania. Bardzo przyjazne WebUI z wyborem konkretnych 2 pasm LTe do agregacji, pokazuje tez parametry sygnału każdego z pasm agregowanych. Póki co brak informacji od użytkowników, w ofercie 2 tygodnie.
Czy polecasz ten zestaw jako całość tzn czy antena jest dobra i jak ogólnie całość się sprawuje?
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Już we Wtorek dotrze do mnie z Play'a ZTE Net Box WF830 ,
będę go mocował na maszcie w bezpośredniej widoczności do BTS'a oddalonego w prostej lini o 4250m .
Obecnie mam Huawei 715 + antenę ATKG42na balkonie ale przysłoniętą przez kilka drzew.

Za kilka dni zdam raport z pierwszych testów.
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Czy ktoś z was się orientuje jak długo trwa aktualizacja ODU ZTE WF830 ??
podłączyłem i od 10 minut migają diody zasięgu co wedle instrukcji oznacza aktualizację
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Po ponad godzinie zabawy mogę powiedzieć że to istna tragedia , Pierwszy problem : nowa karta sim nie aktywowana Play ponoć potrzebuje więcej czasu żeby ją aktywować ( minimum 24h )
Postanowiłem umieścić w przejściówce moją starą mini kartę sim , net się pokazał aktualizacja w ciągu kilku minut do najnowsze wersji b17
( znacznie mniej opcji niż w wersji B16 ) po aktualizacji modem się powiesił .
W chwili gdy złapałem neta nie było szału takie same albo prawie takie same osiągi co na Huawei B715s różnica RSRP +/- 2-3 dBm

nasuwa się pytanie czy to jest jakiś upgrade czy downgrade w Play'u huczą że to super hiper nowy sprzęt ?? WTF

idę walczyć dalej z tym ''wypasem''
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

A kto Ci nakłamal że będzie lepiej niż na B715 ?
No to się dałeś wkręcić.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Onken

B715s mam na własność a ZTEWF830 idzie na pole na maszt 5m w bezpośredniej widoczności BTS'a pewnie z Huawei B715s zapakowanym w folie i z podłączonym zasilaniem 230V też bym dał radę wpakować go na ten maszt.
Abonament mam ten sam więc z mojej strony żadnych extra kosztów nie poniosłem ino zabawa z ZTE WF830 doprowadza mnie do szaleństwa , modem próbuje się łączyć z moim BTS'em na 2100MHz a ta częstotliwość akurat szwankuje na tym BTS'ie jak tu wymusić agregację 1800+2600 ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Zarzadzanie pasmami LTE na WF830 i diagnostyka sygnału to prosta sprawa, WF830 posiada dużo bardziej zaawansowane ustawienia LTE od B715( ten router bez Hmanagera czy LTEWatchH jak każdy HiLink to cegła, swoje życie zawdzięcza pasjonatom a na pewno nie wsparciu firmy Huawei i jej polskiego oddziału). Z WF830 wszystko robi się w WebUI na FW B017 przy pomocy konta smartadmin. Dostęp do niego po uzyskaniu hasa od ZTE Polska. w tym celu wysyłasz na adres [email protected] numer seryjny urządzenia i w odpowiedzi dostaniesz hasło do konta smartadmin. Po zalogowaniu będziesz miał wybór pasm LTE do agregacji, także nośnych oraz PCI.
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Napisałem do nich 4 godziny temu na FB i maila , jak długo się zazwyczaj czeka na odpowiedź ?
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Więc tak po wielu bojach z za krótkim kablem ( brakło 3m ) zamontowałem ODU na 4metrowym maszcie w taki oto sposób:
https://ibb.co/mh6GgNW po podłączeniu i kilku restartach dochodzę do wniosku że ten zestaw ZTE WF830 to jakaś ściema jest
zawieszony w tym samym miejscu Huawei B715s łapał te same parametry a czas potrzebny na restart nowych ustawień był 3 x krótszy więc pytam co to za unowocześniony sprzęt ?

Tu screen z parametrami połączenia : https://ibb.co/jgt60kB
Dodam dokładna odległość od BTS'a to 4.65km w zasięgu wzroku

Co możecie powiedzieć o tych parametrach ?

updejt
Zakładając że na 1800MHz i 2100MHz mam podobny sygnał to które pasmo powinno w teorii gwarantować mniejszy pin opóźnienia ?
Wychodzi na to że w 2100 band1 mam ciut lepie niż na band 3 1800MHz

ubdejt2
Widać że ZTE WF830 pokazuje pazury na wyższych pasmach , na band 7 2600MHz gdzie Huawei B715s osiągał 30Mbit ZTE WF830 łapie 80Mbit
tu screeny z parametrów tego pasma : https://ibb.co/vvKrq5N v a tu osiągi :Obrazek
Bemx2k
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-01, 23:15

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Bemx2k »

Zgodnie z powiedzeniem: Nie chwal dnia przed zachodem słońca tak piękne transfery okazały się historią
Play widać zareagował i od kilku dni mam 6-12 Mbit/s czasami ale to czasami podejdzie pod 20Mbit/s

Nie jako przy okazji mogę stwierdzić że jeżeli macie do najbliższego BTS'a więcej niż 5km to zapomnijcie natychmiast o ZTE WF830
wtedy to jedynym słusznym rozwiązaniem jest antena zewnętrzna oferująca co najmniej 15dBi
jak najbliżej modemu aby uniknąć strat na kablach.

Żeby nie było że zniechęcam do ZTE WF830 to wspaniały sprzęt w odległości maksimum do 4km od BTS'a
sq9lff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-02-06, 22:42

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: sq9lff »

A u mnie ten ruter nie utrzymuje stałego łącza ,to znaczy jak przestane na jakiś czas korzystać z internetu gubi połączenie z przemiennikiem i muszę go restartować żeby korzystać z internetu i teraz nie wiem czy zepsuty czy to po prostu jest następne badziewie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Co to jest przemienniki ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Hermogenes »

Np. antena , mikrofon , głośnik, grzałka są przemiennikami. Pozdrawiam Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Czyli antenę ma, to w jedno się "wstrzelił" ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Z jakich pasm LTE korzystasz na WF830 , z którego BTS-a i jakie masz na nich parametry sygnału ?
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

to combo od Play to największa porażka ever jak chodzi o dostęp do internetu u mnie. Szmelc jakich mało. Non stop problemy z zasięgiem, zrywanie połączenie bez powodu. Dzwoniłem już nie wiem ile razy na pomoc techniczna. Juz wielokrotnie resetowano mi połączenie. Nic to nie dało. Jestem oddalony od nadajnika równo 1,5 km!! Moj internet z komórki (Plus) bywa lepszy niż to super urządzenie z anteną zewnętrzną. W Play płacę 80 zł za zupełnie nędzne łącze. Nigdy więcej i nie polecam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

A masz w ogóle pojęcie jak korzystać z tego sprzętu, watpię. Przede wszystkim to jak sie ma w Play problemy to nigdzie się nie dzwoni tym bardziej do BOK, zresztą nie tylko w Play. Tam nikt nie ma zielonego pojęcia nie tylko o tym sprzęcie ale nawet o własnej sieci LTE, problem rozwiązuje się samemu oczywiście korzystajac z pomocy kogoś kto ten sprzęt ma w małym palcu no i zna sieć LTE Play a zaczyna od podania lokalizacji i wykonania testów wszystkich pasm dostępnych na BTS-ie Play z którego korzystasz, oraz konkretnych agregacji 2 CC CA z niego i pokaZuje screeny z nich na WF830, zakładka Ustawienia LTE i speedtesty. Gdzie masz te problemy z Play, z którego eNB korzystasz, jakie pasma agregujesz z niego na WF830?
Mam dwie sztuki WF830 a do tego WF860 z 4 CC CA i znam ten sprzęt, u mnie działa bez zarzutów. Oczywiście trzeba mieć na nim dostęp do konta smartadmin, które pozwala wymuszać konkretne pasma LTE, nosne i fizyczne adresy komórek. To konto to jest elementarz kazdego uzytkownika WF830, dla tych co je montują i ludzi z Play to wiedza tajemna, nikt z nich jej nie ogarnia wię i tobie nie pomoze.
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

Dzieki za podpowiedź ale to co napisałeś w normalnym państwie (mieszkałem wiele lat w takim) nie ma prawa mieć miejsca. Ja kupuje usługę za która place duże pieniądze wiec guzik mnie interesuje co i jak działa. To ma działać i tyle. Inaczej kwalifikuje się do zwrotu jako produkt nie spełniający wymagań i niezgodny z opisem. Koniec kropka. Kogo na zachodzie interesuje jakie pasma router agreguje itp? Stary to ma działać na zasadzie "plug and play".

Prawdę jednak piszesz że ludzie z BOK Play nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Na moje pytanie np jakie minimalne prędkości ten sprzęt ma osiągać kobieta odpowiedziała mi "nie ma żadnych!!". Jaja. Czyli jak nie działa w ogóle to nie ich wina!!!To jest sytuacja niebywała.

Widzę jednak ze muszę przyznać Ci też drugą rację bo podpisałem z nimi umowę na dwa lata i zerwanie jej nie wchodzi w grę z uwagi na nieopłacalność takiego ruchu. Skoro tak dobrze znasz sprzęt to powiedz co mam dalej zrobić. Screeny poniżej jakie na szybko udało mi się zrobic
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Każdego kumatego czlowieka ( na "zachodzie" także interesuje ) jakie pasma i co z czym.
Poczytaj chłopie fora co ludzie robią że sprzętem.
Postawa roszczeniowa... To bez koment...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

Postawa roszczeniowa? Stary wyjdź z ukrycia i zacznij szanować swoje pieniądze. Jak kupujesz samochód to te3ż grzebiesz w ustawieniach mapy silnika? Prezentujesz właśnie postawę typową dla Europy Wschdniej "my wiemy lepiej" Ja nauczyłem się jednego-płacę to wymagam. I tyle.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: wojteks »

delbana pisze: Ja nauczyłem się jednego-płacę to wymagam. I tyle.
No to dalej dzwoń do BOK Play. I oczywiście ktoś z BOK miał rację, nie ma prędkości minimalnych, są takie na jakie pozwoli zasięg i obciążenie sieci w danym miejscu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Nie mieszaj polityki do LTE , sprzętu itp, itd. Bylem nie raz na zachodzie i tamtejsi konsumenci to jeszcze więksi Janusze niz Polacy tylko tam łatwo im sie wmówi ze mają prawa, sprzet działa i jest OK i tak nie rozumieją czemu i zadowala ich byle co. Tam tez jak w Polsce swiadomych ludzi, majacych z wiedza jest kilka procent, sprzet od ZTE czyli WF830 w Polsce ma wsparcie o jakim ma zachodzie mogą sobie pomarzyć, ludzie stamtad to posiłkuja się naszą wiedza , tak samo w sprawie HUAWEI, , za to na wschodzie są ludzie o najwiekszej wiedzy na temat sprzetu do LTE, taki paradoks, są ciekawi świata.
W przypadku WF830 cała robotę robi ZTE Polska, ty nie posiadasz dostepu do konta smartadmin więc łączysz się na nędzy LTE800 jako pasmo podstawowe, w PLAY ono sie nie liczy bo to pasmo 5MHz, zasięgowe z załozenia wolne i zapchane na maksa, nadodatek z sektorem 2 z BTS-A Skawina-Tyniecka, sygnał dość dobry, na BTS-ie działaja tezLTE1800, lte2100, LTE2600 O ODPOWIEDNIO NA 15,10 i 20MHz pasma , niestety ale na 2 sektorze raczej brak LTE2600 ale to trzeba sprawdzić, w agregacji jako drugie masz własnie LTE2600 ale to albo inny sektor z tego BTS--a lub inna stacja bazowa, sygnał na 2600MHz z niego bardzo słaby. Jaka jest twoja lokalizacja, na jaki BTS ustawiobna antena i kto ci ją ustawiał? Do tego sprzętu trzeba mieć wiedzę co i jak, ci co je montuja nie mają zadnej.
Na poczatek proszę podaj numer seryjny swojego sprzetu na adres [email protected] i popraoś o hasło do konta smartadmin, innej drogi nie ma. Po zalogowaniu na to konto na WF830 będziesz miał dostep do zaawansowanych funkcji, to podstawa a potem powiem po kolei co i jak. W Play na WF830 gdy sa 4 pasma LTE korzysta się z agregacji LTE2600+1800, wymuszając ja w smartadminie, to 35MHz pasma do dyspozycji więc prędkości zupełnie inne z założenia./ BTS TynIecka to węzeł na światłowodzie czyli 5GR, ja z podobnego w agregacji B7+b3 osiagam 150-200Mb/s oczywiście sygnał na tych pasmach mam idealny.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Pawrzes »

Po kolejnej rozbudowie aktualnie jest po 5 sektorów L1800/2100/2600 i 4 L800.
Pozdrawiam
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

@wojtek i @onken-nie chciałem was obrazić, po prostu stosuję pewne zasady, które wydają mi się mieć normalne podstawy. Skoro kupuję dany produkt to sensownym jest że mam co do niego jakiekolwiek wymagania. Dziwnym trafem przez pierwszy miesiąc internet nawet hula i mnie to wystarczało. po tym okresie-równia pochyła. Stad moja wściekłość na Play.

@matek451-dzieki wielkie za pomoc. już wysłałem im maila znaczy do z ZTE. Istotnie antena ustawiona na ten BTS na Tynieckiej. Niestety ustawiana samodzielnie, trochę na oko ale sprawdzałem geoportalem i i w zasadzie mam ją w lini prostej z tym że antena niekoniecznie musi widzieć BTSa z uwagi na budynki na lini. Inny nadajnik Play jest oddalony o 2km ode mnie więc odpadł
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

@Pawrzes, ostatnio Play robił rozbudowę nadajnika w Zabierzowie ( 32-080 ) Śląska .

Trwało to prawie dwa tygodnie.
Zmian nie widzę :/

Możesz sprawdzić co robili ?

Dzięki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Pawrzes »

Również nie widzę zmian poza zmianą nr TAC i LAC z 206 na 22. Może po pomiarach PEM coś się zmieni w eterze. Przy okazji zauważyłem rozbudowę w Aleksandrowicach o L2600 MIMO4X4.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ