ZTE NET BOX WF830

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Co to jest przemienniki ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Hermogenes »

Np. antena , mikrofon , głośnik, grzałka są przemiennikami. Pozdrawiam Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Czyli antenę ma, to w jedno się "wstrzelił" ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Z jakich pasm LTE korzystasz na WF830 , z którego BTS-a i jakie masz na nich parametry sygnału ?
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

to combo od Play to największa porażka ever jak chodzi o dostęp do internetu u mnie. Szmelc jakich mało. Non stop problemy z zasięgiem, zrywanie połączenie bez powodu. Dzwoniłem już nie wiem ile razy na pomoc techniczna. Juz wielokrotnie resetowano mi połączenie. Nic to nie dało. Jestem oddalony od nadajnika równo 1,5 km!! Moj internet z komórki (Plus) bywa lepszy niż to super urządzenie z anteną zewnętrzną. W Play płacę 80 zł za zupełnie nędzne łącze. Nigdy więcej i nie polecam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

A masz w ogóle pojęcie jak korzystać z tego sprzętu, watpię. Przede wszystkim to jak sie ma w Play problemy to nigdzie się nie dzwoni tym bardziej do BOK, zresztą nie tylko w Play. Tam nikt nie ma zielonego pojęcia nie tylko o tym sprzęcie ale nawet o własnej sieci LTE, problem rozwiązuje się samemu oczywiście korzystajac z pomocy kogoś kto ten sprzęt ma w małym palcu no i zna sieć LTE Play a zaczyna od podania lokalizacji i wykonania testów wszystkich pasm dostępnych na BTS-ie Play z którego korzystasz, oraz konkretnych agregacji 2 CC CA z niego i pokaZuje screeny z nich na WF830, zakładka Ustawienia LTE i speedtesty. Gdzie masz te problemy z Play, z którego eNB korzystasz, jakie pasma agregujesz z niego na WF830?
Mam dwie sztuki WF830 a do tego WF860 z 4 CC CA i znam ten sprzęt, u mnie działa bez zarzutów. Oczywiście trzeba mieć na nim dostęp do konta smartadmin, które pozwala wymuszać konkretne pasma LTE, nosne i fizyczne adresy komórek. To konto to jest elementarz kazdego uzytkownika WF830, dla tych co je montują i ludzi z Play to wiedza tajemna, nikt z nich jej nie ogarnia wię i tobie nie pomoze.
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

Dzieki za podpowiedź ale to co napisałeś w normalnym państwie (mieszkałem wiele lat w takim) nie ma prawa mieć miejsca. Ja kupuje usługę za która place duże pieniądze wiec guzik mnie interesuje co i jak działa. To ma działać i tyle. Inaczej kwalifikuje się do zwrotu jako produkt nie spełniający wymagań i niezgodny z opisem. Koniec kropka. Kogo na zachodzie interesuje jakie pasma router agreguje itp? Stary to ma działać na zasadzie "plug and play".

Prawdę jednak piszesz że ludzie z BOK Play nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Na moje pytanie np jakie minimalne prędkości ten sprzęt ma osiągać kobieta odpowiedziała mi "nie ma żadnych!!". Jaja. Czyli jak nie działa w ogóle to nie ich wina!!!To jest sytuacja niebywała.

Widzę jednak ze muszę przyznać Ci też drugą rację bo podpisałem z nimi umowę na dwa lata i zerwanie jej nie wchodzi w grę z uwagi na nieopłacalność takiego ruchu. Skoro tak dobrze znasz sprzęt to powiedz co mam dalej zrobić. Screeny poniżej jakie na szybko udało mi się zrobic
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Każdego kumatego czlowieka ( na "zachodzie" także interesuje ) jakie pasma i co z czym.
Poczytaj chłopie fora co ludzie robią że sprzętem.
Postawa roszczeniowa... To bez koment...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

Postawa roszczeniowa? Stary wyjdź z ukrycia i zacznij szanować swoje pieniądze. Jak kupujesz samochód to te3ż grzebiesz w ustawieniach mapy silnika? Prezentujesz właśnie postawę typową dla Europy Wschdniej "my wiemy lepiej" Ja nauczyłem się jednego-płacę to wymagam. I tyle.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: wojteks »

delbana pisze: Ja nauczyłem się jednego-płacę to wymagam. I tyle.
No to dalej dzwoń do BOK Play. I oczywiście ktoś z BOK miał rację, nie ma prędkości minimalnych, są takie na jakie pozwoli zasięg i obciążenie sieci w danym miejscu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Nie mieszaj polityki do LTE , sprzętu itp, itd. Bylem nie raz na zachodzie i tamtejsi konsumenci to jeszcze więksi Janusze niz Polacy tylko tam łatwo im sie wmówi ze mają prawa, sprzet działa i jest OK i tak nie rozumieją czemu i zadowala ich byle co. Tam tez jak w Polsce swiadomych ludzi, majacych z wiedza jest kilka procent, sprzet od ZTE czyli WF830 w Polsce ma wsparcie o jakim ma zachodzie mogą sobie pomarzyć, ludzie stamtad to posiłkuja się naszą wiedza , tak samo w sprawie HUAWEI, , za to na wschodzie są ludzie o najwiekszej wiedzy na temat sprzetu do LTE, taki paradoks, są ciekawi świata.
W przypadku WF830 cała robotę robi ZTE Polska, ty nie posiadasz dostepu do konta smartadmin więc łączysz się na nędzy LTE800 jako pasmo podstawowe, w PLAY ono sie nie liczy bo to pasmo 5MHz, zasięgowe z załozenia wolne i zapchane na maksa, nadodatek z sektorem 2 z BTS-A Skawina-Tyniecka, sygnał dość dobry, na BTS-ie działaja tezLTE1800, lte2100, LTE2600 O ODPOWIEDNIO NA 15,10 i 20MHz pasma , niestety ale na 2 sektorze raczej brak LTE2600 ale to trzeba sprawdzić, w agregacji jako drugie masz własnie LTE2600 ale to albo inny sektor z tego BTS--a lub inna stacja bazowa, sygnał na 2600MHz z niego bardzo słaby. Jaka jest twoja lokalizacja, na jaki BTS ustawiobna antena i kto ci ją ustawiał? Do tego sprzętu trzeba mieć wiedzę co i jak, ci co je montuja nie mają zadnej.
Na poczatek proszę podaj numer seryjny swojego sprzetu na adres [email protected] i popraoś o hasło do konta smartadmin, innej drogi nie ma. Po zalogowaniu na to konto na WF830 będziesz miał dostep do zaawansowanych funkcji, to podstawa a potem powiem po kolei co i jak. W Play na WF830 gdy sa 4 pasma LTE korzysta się z agregacji LTE2600+1800, wymuszając ja w smartadminie, to 35MHz pasma do dyspozycji więc prędkości zupełnie inne z założenia./ BTS TynIecka to węzeł na światłowodzie czyli 5GR, ja z podobnego w agregacji B7+b3 osiagam 150-200Mb/s oczywiście sygnał na tych pasmach mam idealny.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Pawrzes »

Po kolejnej rozbudowie aktualnie jest po 5 sektorów L1800/2100/2600 i 4 L800.
Pozdrawiam
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

@wojtek i @onken-nie chciałem was obrazić, po prostu stosuję pewne zasady, które wydają mi się mieć normalne podstawy. Skoro kupuję dany produkt to sensownym jest że mam co do niego jakiekolwiek wymagania. Dziwnym trafem przez pierwszy miesiąc internet nawet hula i mnie to wystarczało. po tym okresie-równia pochyła. Stad moja wściekłość na Play.

@matek451-dzieki wielkie za pomoc. już wysłałem im maila znaczy do z ZTE. Istotnie antena ustawiona na ten BTS na Tynieckiej. Niestety ustawiana samodzielnie, trochę na oko ale sprawdzałem geoportalem i i w zasadzie mam ją w lini prostej z tym że antena niekoniecznie musi widzieć BTSa z uwagi na budynki na lini. Inny nadajnik Play jest oddalony o 2km ode mnie więc odpadł
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

@Pawrzes, ostatnio Play robił rozbudowę nadajnika w Zabierzowie ( 32-080 ) Śląska .

Trwało to prawie dwa tygodnie.
Zmian nie widzę :/

Możesz sprawdzić co robili ?

Dzięki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Pawrzes »

Również nie widzę zmian poza zmianą nr TAC i LAC z 206 na 22. Może po pomiarach PEM coś się zmieni w eterze. Przy okazji zauważyłem rozbudowę w Aleksandrowicach o L2600 MIMO4X4.
Pozdrawiam
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

z ciekawości wszedłem dzisiejszego ranka na ustawienia mojej sieci i taki oto mam wynik. To normalne że pasma zmieniają się automatycznie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

Niestety często tak bywa. Szczególnie po restarcie.
2600 jako główne to przeważnie dobry wybór, ale 800 jako drugie w Play to już cieniutko....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Mnie zastanawia tylko czemu na LTE2600 łaczy cię z 3 sektorem a na LTE800 z pierwszym, wyglada tak jakby na pierwszym nie było LTE2600 lub na 3 brak LTE800, co na to kolega @Pawrzes , to wyrocznia jeśli chodzi o Play. No i pytanie do niego czemu Play wyłacza w godzinach 1-6 LTE2600 a nawet LTE2100 na stacjach bazowych, głupie posunięcie. Do autora, to jest skutek braku dostępu do smartadmina i sztywnego wyboru pasm do agregacji choć z tym twoim eNB coś nie tak, sam tez zwego czasu miałem w 4 CC CA na WF860 połaczenie z innym sektorem na LTE2600 mimo ze na tym moim sa 4 pasma LTE, wymuszałem więc LTE2600 ręcznie przez nośną i PCI.
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

a popatrz na to-sytuacja jest już w ogóle ciekawa...Tak nawiasem to dziś internet w porównaniu z dniami roboczymi działa lepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Automatyczne ustawienie więc tym razem zapina się LTE1800 z pierwszego sektora, sygnał słaby, SINR tragiczny no i brak MIMO2X2 , do tego LTE2600, ten sam sektor a sygnał porazka. Dla mnie ewidentnie jest cos nie tak z tym eNB, ale skoro jest czy był modernizoawany to moze jeszcze jest w fazie zmiany ustawień.Poczekamy na dostęp do smartadmina. No i na zdanie kolegi.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Pawrzes »

L2600 ma inne azymuty niż L800. Wyłączają te pasma również miejscami Orange i T-Mobile - efekt nowych przepisów i ograniczanie PEM w czasie najmniejszego obciążenia sieci, 2600 ma największą moc a najmniejszą 800. Sygnał słaby to i SINR również. Zmieniłbym kierunek anteny - jeśli w linii prostej antena trafia pomiędzy azymuty i / lub po drodze są przeszkody to lekkie odchylenia mogą pomóc w poprawie sygnału.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: onken »

To jak chcemy w nocy szybko pobierać pliki to możemy sobie pomarzyć ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Ja załączam teraz pobieranie dużych plików po 6 rano jak włączą te pasma, przez 3 godziny przy tych 20-30MB/s w 4 CC CA spokojnie pobiorę co chcę na NbL w InK. No i co to za rozporządzenie, źródło tej bzdury. A co do problemu kolegi to poczekajmy na dostęp do smartadmina, wtedy sobie sam wymusi LTE2600+1800 na stale ale i tak ma kawał do BTS-a bo sygnał na 1800 a szczególnie 2600MHz na WF830 nie powala.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: Hermogenes »

Matek 451 Przeczytaj jacy tępi potrafią być ludzie
https://android.com.pl/artykuly/307781- ... ja-maszty/
Pozdrawiam Hermogenes
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

mam już dostęp do konta smartadmin, co mam dalej zrobić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Zaloguj się na WF830 w przegladarce, konto wpisz smartadmin a jako hasło to co dostałeś od ZTE Polska. W ustawienia-Sieć pojawi się zakładka Wybór pasma, klikasz i masz Wybór pasma, klikasz Blokada pasma po czym wybierasz najpierw Pasmo 7 a potem Pasmo 3, po czym sprawdzasz w Ustawienai LTE ich status i pokazujesz screena z nich.
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

zrobilem jak kazales a oto i zrzut
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Teraz masz agregację LTE1800+2600 z tego BTS-A ale sygnał na 1800/2600MHz jest niestety bardzo słaby a do tego tragiczny SINR, masz 2 km do tej stacji bazowej? Sprawdzałeś na innych kierunkach inne stacje bazowe Play? WF830 ma antenę o zysku 5-7dBi ale o szerokim kącie promieniowania w płaszczyżnie poziomej. W takich warunkach po testach powinieneś zrezygnować niego i brać B818 i do niego antena kierunkowa na 1800-2600MHz o duzym zysku i wąskich katach promieniowania. Jak wypada speedtest w agregacji LTE1800+2600 z tego BTS-a? Sprawdź jeszcze LTE2600+2100.
delbana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-04, 13:43

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: delbana »

hej. dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi. Teraz zmieniłem położenie anteny na dach (oczywiście na czas pomiarów). Powiedz mi czy przy poniższych odczytach jest sens trzymania tego sprzętu czy raczej iść w router który zaproponowałeś we wcześniejszym poście. Ewentualnie jaką antenę polecasz do w/w routera?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE NET BOX WF830

Post autor: matek451 »

Parametry sygnału poprawiły sie teraz na LTE2600 są dostateczne a na LTE2100 dobre jak wypada przy nich speedtest? No i pokaż jeszcze agregacja z pasmami 7 i 3 czyli LTE2600+1800 i speedtest na niej?
ODPOWIEDZ